Jump to content

Jaki Sposób Na Wyjazd?


Recommended Posts

Jeżeli jesteś studentem to możesz tak próbować, tylko zostanie tam po zakończeniu się programu jest nielegalne... a teraz nielegalnym jest tam coraz gorzej... chyba że znajdziesz sobie ukochaną i się chajtniesz. Jak masz tam najbliższą rodzinę zostaje ci łączenie rodzin i osiedlenie się tam, możesz próbować przez wizy pracownicze, chociaż ciężko... Możesz również czekać aż polska weźmie udział w loterii wizowej, ale jak na razie nie wiadomo kiedy polska będzie brała udział... A znowu się nie zakwalifikowaliśmy ( http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...mp;#entry115827 ) Rozumiem że zależy ci na legalnym stałym pobycie...?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Owczywiście, że najlepiej pobyt legalny. Ale jestem w stanie to przeczekać i pobyć najpierw jakiś czas na nielegalu, w przypadku pozostania po W&T np i wtedy powoli próbować zmienić status na legalny, może ślub a może coś znacznie prostszego jeśli się uda.

Link to comment
Share on other sites

Z nielegalnego pobytu ciężko zmienić status, albo zalegalizować... Mimo wszystko ślub jest jednym z najprostszych sposobów... Było dużo tematów o dostaniu się do stanów... Możesz też wybrać się jako student... Jest wiele sposobów by się tam dostać, gorzej z legalizacją.

Link to comment
Share on other sites

stopro tylko jest maly a moze duzyy problem ze piszesz o nielegalu ale skad wiesz czy uda Ci sie zaleglizowac pobyt szybko?skad wiesz czy Cie nie zlapia nim wyslesz papiery,.,wez takie cos poda uwage a nie ze bede jakis czas nielegalnie,.,wielu problemow by nie bylo jakby taki ktos jak Ty dobrze to rozegral i pomyslal nad tym..

co do pobytu i GC to masz strone www:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście nielegal to wielkie ryzyko i strach oraz mocna walka o przetrwanie. Celem będzie jak najszybsza zmiana statusu. Jeśli w trakcie wyjdzie na to, że nie uda mi się to wrócę do Polski, bo bycie tam na dłużej lub na stałe na nielegalu jak dla mnie nie ma wogóle sensu. Język trochę znam i się szkole. Trochę tzn, komunikatywnie z ortografią też jest ok. W Anglii się dogadywałem. Może po prostu na pobycie na W&T uda mi się kogoś wyhaczyć na jakąś pracę itp.

Zdaje sobie sprawę, że to nie łatwe ale to jest emigracja, słabi nie przetrwają więc trzeba spróbować i nie nastawiać się na wielki dobrobyt na początku.

Najważniejsze na ten czas to znaleść i opracować jakąś taktykę na wyjazd i pozostanie tam.

Link to comment
Share on other sites

Ale jestem w stanie to przeczekać i pobyć najpierw jakiś czas na nielegalu, (...) wtedy powoli próbować zmienić status na legalny, może ślub a może coś znacznie prostszego jeśli się uda.

Jak pobędziesz "trochę" na nielegalu to ślub jest jedynym sposobem zalegalizowania pobytu. W/g prawa na dzisiaj innych sposobów nie ma, ani prostszych ani trudniejszych. "Trochę" to w tym wypadku 1 dzień.

Link to comment
Share on other sites

Wbrew pozorom ślub na papiery nie jest prosty. Może uda mi się znaleźć tam miłość B) A tak samo można brać ślub np z Polką mającą GC czy wtedy np szanse spadną?

Jeśli przesiedzę wizę i wrócę do PL to będą problemy na lotnisku? Wtedy ponowny wjazd już raczej nie możliwy?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...