Skocz do zawartości

Jaki Sposób Na Wyjazd?


Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew pozorom ślub na papiery nie jest prosty. Może uda mi się znaleźć tam miłość ;) A tak samo można brać ślub np z Polką mającą GC czy wtedy np szanse spadną?

Jeśli przesiedzę wizę i wrócę do PL to będą problemy na lotnisku? Wtedy ponowny wjazd już raczej nie możliwy?

Tak, jest mozliwy slub z polka majaca obywatelstwo US lub rezydenture... jezeli bedziesz nielegalnie, to jezeli bedziesz chcial wracac do polski na lotnisku z chęcia cie wypuszcza z usa ( nie chca po prostu nielegalnych, to zrozumiale :)) ale dostaniesz zakaz wstepu, jezeli byles nielegalnie ponizej 180dni to masz zakaz na 2,3 lata cos takiego, jezeli byles ponad 180dni to na 10 lat... pozniej mozesz ubiegac sie o wize turystyczna, ale nie jest pewne ze dostaniesz bo konsul moze krzywo patrzec... jest tez mozliwosc dostania dozywotniego zakazu...

p.s. nie jestem pewny co do tych dni i lat, jak cos niech ktos poprawi B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powiedzmy, że jestem tam już jakiś czas na nielegalu. Chcę wziąść ślub z kobietą. Co dokładnie tam robię (...)

Bierzesz prysznic, inwestujesz w tik-taki i wodę kolońską, idziesz do baru, walisz dwie lufy na przełamanie lodów, poznajesz jakaś kobietę, oświadczasz się, bierzesz ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matix i tutaj sie mylisz co do pobytu nielegalnego ktory jest na work i travel

co innego wiza turystyczna a co innego J-1,,poczytaj dobrze posty Kariny jak i forum

stopro a teraz proste pytanie?czy Ty wogole czytales i czytasz forum?bo jesli tak to masz duzo odpowiedzi o slub z obywatelka i jakie sa teraz potrzebne papiery i jak to zrobic,poczytaj dobrze tematy zielona karta oraz emigracja i te tematy masz przyklejone..

nastepna sprawa to jesli wjechalbys jako turysta to slub z rezydentka nic Ci nie daje aby zalegalizowac pobyt ,,tylko slub z obywatelka cos Ci daje na dzien dzisiejszy i teraz musisz sie dowiedziec jak jest z rezydentka i wiza J-1..work i travel

i najwazniejsza sprawa to czytaj strony rzadowe i sam zobaczysz jak jest z prawem ,,papierami itd

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

a i na Gc z rezydentka poczekasz z kolo 2 lat wiec troche czekania masz ,,z obywatelka masz pare miesiecy

ps co do zakazu wjazdu to do 180 dni do 1 roku ma sie 3 lata zakazu.,.powyzej 1 roku ma sie zakaz na 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kasę na dzień dzisiejszy mam ok 8000$ myslę, że to na jakiś start wystarczy.

Czytałem sporo forum ale nie wiele wywnioskowałem, do tego każdy przypadek może być inny.

Jeśli tylko udałoby się podczas W&T znaleść pracę którą będę miał po skończeniu programu to bym został, jakoś gdzieś może znalazł pokoik i za te 8000$ bym coś mógł wynająć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 tys usd powinno starczyc jak bedziesz miec prace ciagle oraz w miare cos fajnego wynajmiesz

masz racje ze kazdy przypadek jest inny jak slub z rezydentka a Ty jestes po j-1 juz nielegalnie ale papiery sa takie same ...

wiec jak sie dowiesz jak jest z takim czyms jak ten slub to papiery znajdziesz juz na forum lub na stronach rzadowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopro jesli choc troche czytales forum to wiesz o tym ze urzad przy pobycie nielegalnym tzw przymyka oko na slub z obywatelem USA i wtedy jak zobacza ze slub jest z milosci wtedy dostajesz warunkowa GC ktora nalezy przedluzyc za 2 lata..

a ile to moze trwac?>zalezy gdzie beda papiery,czy nie zostaniesz poproszony o doslanie czegos ,czy cos nie bedziesz musial poprawiac oraz jak bedzie z sama rozmowa -czy potem nie bedziesz musial czekac na odpowiedz bo i tak bywa ...

w kolo 6 miesiecy powinienes sie zmiescic ,byl chyba przypadek ze w 4 miesiace byl po-czy 3 miesiace..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...