Skocz do zawartości

Dream Act


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Malo ktory nielegalny rozlicza sie ze wszystkich zarobionych pieniedzy, wiec sporo pieniedzy zostaje w kieszeni

wielu amerykanow robi dokladnie to samo.

Kazdej ciezarnej nielegalnej przysluguje ubezpieczenie, oczywiscie za darmo

. Haczyk jest tylko jeden- musza podac odpowiednio niska sume zarobkow

wielu amerykanow robi dokladnie to samo

wielu nielegalnych placi takie same podatki jak i legalni ( ale o tym nikt nie chce pamietac) ja ososbiscie nie znam ani jednego nielegalnego ktory nie placi podatkow (powaznie)

czy ktos ma jakies fakty ( prosze o podanie zrodla) gdzie jest pokazane statystycznie ile nielegalnych placi a ile nie placi podatkow? ( % lub podobnie - mniej wiecej oczywiscie, bo nikt nie wie ile nielegalnych jest dokladnie obecnych w kraju) bo jesli sie okaze ze wiekszosc nielegalnych placi podatki tak samo jak legalni, to ja nie wiem po co w ogole ta cala afera o podatki. jak placa to cos im sie tez z tego nalezy. ale jak juz wspomnialam nie wiem jak statystycznie to dokladnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

pelasia o wielkosci wplywow do IRS bylo by cos widoczne jakby byla amnestia a tak pozostaja jakies szczatkowe wiadomosci,ile jest nielegalnych,jakie sa wplywy itd

pelasia oczywiscie ze legalni-obywatele nie placa podatkow,maja cos za darmo no ale tak masz tez w rodzinie ze obcy moze mniej -zle sie na niego patrzy a tzw swoj moze o wiele wiecej i tego tak w oczy nie kole-chociaz robia to samo...

mnie tylko pare spraw zastanawia czy tacy nielegalni beda podchodzic tak samo do innnych nielegalnych po legalizacji pobytu przez amnestie-czy tez powiedza ze drzwi zostaly zamkniete wiec radz se sam ,mi sie udalo ale Ty niee..bo nadal sa ludzmi wiec takie sprawy nigdy nie byly i nie sa latwe .

Mowisz ze nie znasz nikogo kto by nie placil podatkow i ze placa podatki nielegalni,masz racje jesli takie osoby spotykasz lub tez slyszysz

to tak jak z ta pomoca,zyczliwoscia jest ze wiele osob pisze o tym ale sa osoby ze tego nie doswiadczaja wiec kto pisze prawde tak naprawde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ktos ma jakies fakty ( prosze o podanie zrodla) gdzie jest pokazane statystycznie ile nielegalnych placi a ile nie placi podatkow? ( % lub podobnie - mniej wiecej oczywiscie, bo nikt nie wie ile nielegalnych jest dokladnie obecnych w kraju) bo jesli sie okaze ze wiekszosc nielegalnych placi podatki tak samo jak legalni, to ja nie wiem po co w ogole ta cala afera o podatki. jak placa to cos im sie tez z tego nalezy. ale jak juz wspomnialam nie wiem jak statystycznie to dokladnie wyglada.

A czy oni sa policzalni w jakikolwiek sposob!? sa NIELEGALNIE

Znam wielu w NYC i zaden z nich ani tez zaden z ich znajomych nie placi podatkow.

Mieszkaja po 16 SZTUK CHLOPA w jednym trzysypialniowym apartamencie wstaja o 4 rano aby wszyscy mogli wyszykowac sie do pracy na 7 8 do kontraktora ktory placi tylko i wylacznie gotowka.

Ze placa podatki to kompletna bzdura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze rozliczaja sie z podatkow, nie koniecznie je placa.

Nielegalni zarabiaja mniej niz legalni rezydenci wiec same liczby mowia za siebie. Skoro spora rzesza obywateli i legalnych rezydentow nie placi podatkow, bo zarabiaja malo jak moga placic nielegale, skoro zarabiaja relatywnie mniej nonsens!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy nielegalny zarabia mniej. moj "cudowny" pracodawca jest tego przykladem. ( i nie jestem w stanie powiedziec ile jest takich pracodawcow jak moj- bo kto wie) niektorzy nielegalni zatrudnieni przez niego zarabiaja 3 razy wiecej niz ja majac GC bo sa juz z nim od 10 lat +. placa podatki. moj szef nie wyplaca im gotowka gdzies pod stolem. i ja sie z toba zgadzam, ze jest grono tych co dostaja gotowke i nie placa niczego ale sa tez tacy ktorzy zarabiaja dosc dobra kwote i sie rozliczaja jak kazdy legalny. wiec czesto drazni mnie wrzucanie wszystkich do jednego wora, bo tak jest wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec czesto drazni mnie wrzucanie wszystkich do jednego wora, bo tak jest wygodniej.

mnie tez to drazni i najgorzej jak kto robi ktos bliski, znajomy,przyjaciel ale jesli On i ja jestem czlowiekiem wiec czemu sie dziwic?

wszystkiego dobrego w nowym roku 2011 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do podatkow to bedzie cos wiadome kto ile zalega po pewnych zmianach w prawie bo jak wiadomo w amnestii byl zapis ze jesli ktos sie rozliczy z podatkow bedzie mogl liczyc na legalny pobyt ..

ciekawy jestem jak kto bylo w 1986 ,,fakt mniej osob bylo ale moze jakies porownanie bylo by...

pelasia nigdy czlowiek nie jest na tyle madry oraz wie wszystko,od pewnego czasu widze to po wielu sprawach ,wiec dobre jest przyslowie ze czlowiek caly czas sie uczy a i tak umiera glupi :) a dlaczego mam sie czyms nie dzielic,czy cos mi zabraknie,czasami sie slyszy ze jestem biedny no ale bogactwo to tez informacje-znajomych;znajomi i tak mozna by wyliczac ...a co do pisania o sobie to nie miejsce-czas -moze kiedys..

a no i najwazniejsze - przepraszam za pewne moje pisanie oraz slowa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...