Skocz do zawartości

Wiza - Pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będę stawał o wizę turystyczną do USA wiem że wymagane jest zaświadczenie o niekaralności i tu mam pytanie.

15 lat temu gdy miałem 13 lat zostałem ukarany kolegium (150 PLN) za wybicie szyby.

W zaświadczneiu które otrzymałem jest "nie karany" czy wypełniając wniosek zaznaczyć że byłem karany czy nie.

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę stawał o wizę turystyczną do USA wiem że wymagane jest zaświdczenie o niekaralności i tu mam pytanie.

piszesz w temacie o wize J-1 a to nie wiza turystyczna bo ma inny symbol...

i gdzies wyczytal ze do wizy turystycznej jest potrzebne takie zaswiadczenie?chyba ze chodzi o inny rodzaj wizy

a kolegium wlicza sie w takie cos?

bo wedle prawa amerykanskiego mozesz miec i 1000 takich zaswiadczen ale jestes osoba karana ,,Ich nie obchodzi jakie sa prawa w Polsce a jak jest w USA bo sie starasz o wize do USA a nie do Polski..ale jak napisalem ze jesli wchodzi kolegium w takie cos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Będę stawał o wizę turystyczną do USA wiem że wymagane jest zaświadczenie o niekaralności i tu mam pytanie.

15 lat temu gdy miałem 13 lat zostałem ukarany kolegium (150 PLN) za wybicie szyby.

W zaświadczneiu które otrzymałem jest "nie karany" czy wypełniając wniosek zaznaczyć że byłem karany czy nie.

Dziękuje za odpowiedź

Po pierwsze to do ubiegania się o wizę turystyczną do USA nie jest wymagane żadne zaświadczenie o niekaralności . Po drugie to zdarzenie o którym piszesz a które popełniłeś 15 lat temu nie było przestepstwem a tylko wykroczeniem bo jak piszesz zostałes ukarany jedynie przez Kolegium d/s wykroczeń. Wreszcie po trzecie coś mi tu nie pasuje bo jako 13 latak za wybicie szyby nie mogłeś odpowiadać nawet przed Kolegium d/s Wykroczeń a jedynie po ukończeniu 13 roku życia mogłeś stanąć przed Sądem d/s Nieletnich a ten nie mógł nałożyć na Ciebie grzywny,gdyż Sądy dla nieletnich nie mają uprawnień nakładać grzywny dzieciom,a jedynie nadzór kuratora,naganę albo poprawczak w drastycznych przypadkach. COś MI SIĘ WYDAJE ŻE CZARUJESZ KOLEGO. ;)

I jeszcze tak na marginesie ( osoba dorosła karana przez Kolegium d/s Wykroczeń a obecnie Sąd Grocki nie figuruje w Centralnym Rejestrze Karanych. Tam figurują osoby skazane prawomocnym wyrokiem Sądów Powszechnych za przestępstwa a nie za wykroczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...