Skocz do zawartości

Dane W Ds-160 A Wyjazd


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, jak już pisałem, otrzymałem szczęśliwie wizę na 10 lat z wklejką M. Jako, że plany były, by jechać z dziewczyną w okolice Bay Area w kwietniu przyszłego roku, tak też wpisałem w formularzu (osoba towarzysząca, termin kwietniowy). Okazuje się, że mam jednak możliwość wyjazdu wcześniej, do znajomych, do Karoliny Północnej, Indiany albo na Florydę. Podróżowałbym sam. I teraz pytanie w związku z rozbieżnością między tym, co jest wpisane w DS-160 a miejscem Point of Entry i de facto pobytu oraz ilości osób towarzyszących (1 -> 0) - czy generalnie immigration officer na lotnisku będzie podejrzliwie na to patrzeć, że "pisze jedno, robi drugie"? Czy raczej mogę się nastawiać na w miarę bezproblemowy przejazd przez granicę? Dodam, że cel podróży się nie zmienia i jest czysto rekreacyjny, a jedyna rzecz, jaką będę ze sobą wiózł, która może w jakikolwiek sposób kojarzyć się z wykonywaniem pracy, to mój laptop.

I jeszcze pytanie poboczne - czy mogę takiego laptopa przewozić w bagażu podręcznym? Waga około 2-3kg (nie pamiętam teraz :))

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty bys komus uwierzyl a jesli nie to co by musial taki ktos powiedziec-pokazac ze bylbys przekonany do jego racji?zdania?

jak widzisz nie wiadomo na kogo sie popadnie i jesli wielu osobom sie udaje takie cos ale Ty mozesz miec problem i teraz jak bedziesz mowil,na ile tak naprawde lecisz to juz Twoja sprawa,jesli faktycznie bedziesz jako turysta i czas na to bedzie wskazywac to lec tak...

tak wiec jak chcesz leciec to tak lec a na granicy powiesz wrazie czego dlaczego tak robisz..

co do latopa to zalezy od linii ale mozesz miec go plus bagaz podreczny ale to musisz poczytac o tym na stronie danej linii lotniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem podejście. Jadę najpewniej na 9-10 dni, bilet powrotny w ręku oczywiście mieć będę. Kłamać nie zamierzam, no bo i nie mam po co :)

A propos laptopa - chcę lecieć LOTem. Przelot w obie strony w granicach 2.400PLN - do przełknięcia - chyba, że ktoś jest w stanie polecić coś korzystniejszego :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że można laptopa śmiało brać, tylko limit wagowy trzeba spełnić :)

a czy mozna cos znalesc tanszego ,musisz poszukac po takich stronach jak ta np:

http://www.aero.pl/

oraz strony przewoznikow

Niestety, nic specjalnie ciekawszego tam nie ma. Zostaje LOT, przeżyję :)

Dzięki serdeczne sly6!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze takie pytanko zadam. Wiem, że była rozmowa o telefonach komórkowych, natomiast nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Podczas jedno - dwutygodniowego pobytu w stanach na wizie turystycznej chciałbym zaopatrzyć się w jakiś telefon (odpowiednik "na kartę" w Polsce, pre-paid) tak, by móc dzwonić do osób, które znajdują się w stanach nie płacąc za to kolosalnych pieniędzy. Czy jest to w ogóle możliwe, czy u nich każdy telefon ma monthly plan i nie ma zabawy w "doładowania". Jako, że niewykluczone jest, iż nie jest to moja ostatnia wizyta tam, chciałbym taki telefon po prostu mieć i używać go podczas pobytu w USA. Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie moich wątpliwości.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy firm już widziałem, serdecznie dziękuję.

Pytanie natomiast - po coś takiego musiałbym się udać do jakiegoś tamtejszego salonu? Czy to kupuje się w dowolnym większym sklepie? Zakładając, że:

a) mam własny telefon z Polski (bez simlocka) i chcę kupić wyłącznie kartę sim, wyłącznie na doładowania, lub

:unsure: chcę kupić telefon + kartę sim (lub zestrojony telefon), również wyłącznie na doładowania.

No i, w przypadku opcji a), dochodzi jeszcze standardowe pytanie - czy mój telefon będzie tam działać :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...