Skocz do zawartości

Koszt Gc Dla Nielegalnego A Posiadajacego Legalny Status


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy koszt calej procedury uzyskania gc po slubie z obywatelem jest taki sam dla osoby posiadajacej legalny status w usa a osoby ktora jest nielegalnie? Ile to kosztuje w chwili obecnej calosc bez prawnika.aha czy bedac nielegalnie da sie przejsc przez cala procedure samodzielnie czy bez prawnika sie nie obejdzie. Czy osoba nielegalnie przebywajaca wypelnia dokladnie ten sam zbior dokumentow co ospba przebywajaca legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli podlega ta osoba pod pewien paragraf to bedzie to plus 1000 dol ,o tym juz bylo pisane na tym forum..

jest ten sam zestaw papierow oraz oplat wiec popatrz jakie sa formularze a potem wejdz na strone urzedu imigracji i zobacz jaki jest koszt danego formularza..nie radze wysylac aby tego AP ze moze taka osoba wyleciec po za USA w czasie oczekiwania na rozmowe-GC,,moze wyjechac jak dostanie GC..

a co prawnika to jak Ci powiem ze nie potrzebny jest a ta osoba cos ma z prawem-miala ,zle wypelni dokumenty lub tez slub jest na papiery to moze nie zle wpasc ...

ale jesli slub-papiery beda ok a osoba ma w porzadku z prawem to mozna wypelnic papiery bez prawnika ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6 mozesz powiedziec co to za paragraf i ekstra 1000? Czytam forum regularnie ale jakos nie rzucilo mi sie w oczy cos takiego.jedynym problemem z prawem jest tylko to jest tu sie porostu nielegalnie.absolutnie zadnych narkotykow czy cos takiego czy innych wykroczen takze karta jesli chodzi o to jest czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nawet byla mowa o tym jak osoby dostaly GC z tego a to jest I-245 i jak poczytasz ta strone lub tez inne -nawet forum to bedziesz wiedziec co i jak

http://shusterman.com/245ifrequentlyaskedquestions.html

widzisz ktos moze nie miec nic wspolnego z narkotykami ale np jazda pod wplywem alkoholu i wtedy moze byc nie ciekawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem narkotyki jako pierwsze z brzegu ale generalnie chodzilo mi o to ze historie z takimi sprawami i w ogole z policja mam czysta wiec akurat tego sie obawiac nie musze bo nigdy nie bylem nawet zatrzymany. A co do sekkcji 245 to czytam o niej troche ale nie wiem czy dobrze rozumuje. Skoro petycja na mnie bedzie zlozona powiedzmy w marcu przyszlego roku to nie bede podlegal pod rzadna sekcje 245 bo pod nia podlegaja tylko osoby na ktore petycja byla zlozona przed 30 kwietnia 2001 roku. Wiec czy to oznacza ze powiedzmy bede musial placic jakas kare czy nie bo juz sie sam zakrecilem. Bo jesli tak to oznacza to ze kazdy kto stara sie o legalizacje pobytu przez slub z obywatelka musi takowa kare zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no wlasnie nie wiem na czym jestem obecnie. Mialem status studencki ale nie poszedlem na kolejny semestr ktory powinienem zaczac pod koniec sierpnia. Jeszcze nie dostalem nic ze szkoly, w sumie to nie wiem czy powinienem, ani nic z immigration, tez nie wiem czy powinienem. Takze tak naprawde nie wiem jaki jest moj status. Tzn wg mnie jestem nielegalnie ale, skoro szkola nic mi nie przyslala, to moze oni sami maja blagan w papierach i oni moze tez nie zawiadomili urzedu. Nie mam pojecia. Moze mial ktos taka sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopan podobno czytasz forum ale jakos umknelo Ci co pisala pare tyg temu Karina oraz ja o takim kims jak TY

i teraz tak nie jestes nielegalnie ale mozesz nie miec legalnego statusu,ale to sie dowiesz jak poczytasz posty Kariny dlaczego tak jest...

szkola nie musi Cie wogole informowac ze cos wyslala do pewnych urzedow a wtedy masz adnotacje w systemie

kolejna sprawa tam wyraznie jest napisane kogo to obejmuje i-245 oraz kto sie o to lapie..dlaczego o tym napisalem bo nie znajac za dobrze sprawy trzeba napisac o prawie kazdym przypadku

i teraz latwa odpowiedz jest taka ze Ty sie nie lapisz pod takie cos a wiec zadnej kary nie placisz

a teraz zycze milej lektury o Twoim przypadku i jak kto jest

ps i teraz tak czytales o tej sekcji i jakbys popadl zle na forum ,na adwokata -agencje zla to bys zaplacil bo by Ci wmowili ze musisz takie cos zaplacic ..takie jest zycie ze sie kopie takie osoby jak Ty oraz ja ,ktore chca cos uzyskac a nie moga a wiec jest duze pole do popisu dla nieuczciwych osob,,ja np za duzo popadalem na takie osoby zle wiec takie mam teraz widzenie swiata i teraz moglbym to samo robic innym osobom ale tego nie robie i nie bede robic ,wole juz dostawac po tzw du...niz sam komus cos zle robic--przepraszam za ten off topic ale takie jest zycie czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sly6 za pomoc. Kurde jestes prawie drugą Kariną na forum :) Postaram sie poszukac odnośnie tego legalny/a nielegalny status, bo troszke to dziwnie brzmi. Jak mozna byc legalnie ale nie miec legalnego statusu:) Aha jeszcze jedno, gdzies obilo mi sie o uszy ze zeby starac sie o obywatelstwo USa trzeba miec wazny ojczysty paszport jeszcze minimum 2 lata. Dziwne to dla mnie ale zapytam na wszelki wypadek a nie chce zakladac oddzielnego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sly6 za pomoc. Kurde jestes prawie drugą Kariną na forum :) Postaram sie poszukac odnośnie tego legalny/a nielegalny status, bo troszke to dziwnie brzmi. Jak mozna byc legalnie ale nie miec legalnego statusu:) Aha jeszcze jedno, gdzies obilo mi sie o uszy ze zeby starac sie o obywatelstwo USa trzeba miec wazny ojczysty paszport jeszcze minimum 2 lata. Dziwne to dla mnie ale zapytam na wszelki wypadek a nie chce zakladac oddzielnego tematu.

jedyny legalny status uprawniajacy do skladania papierow o GC to wiza narzeczenska, i wtedy JEST taniej bo tylko aplikacja o AOS obecnie $1010 ( wliczone pozwolenie na prace i AP, ktore ci sie i tak nie przyda, bo moga cie nie wpuscic

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...0004718190aRCRD

jeli jetstes na jakielkolwiek innej wizie, lub przesiedziales to po slubie skladasz dodatkowo I-130 - koszt $355, wysylasz wszystko razem

co do twojego statusu to poczytaj jak Karina gdzies pisala o d/s duration of stay

jesli dobrze pamietam to po pobycie na studeckiej z wbitym d/s nawet przesiedziane lata moga sie nie liczyc bo tak naprawde niemasz wbitej nigdzie zadnej daty

ich nie tyle obchodzi czy przesiedziales czy nie a to na jekiej wizie byles i czy nie masz czegos innego wbitego w paszporcie ( np no AOS)

bez prawnika sie da, wiele osob tak robilo wlacznie z akma ktora tego genialnego psta keidys napisala co jest teraz przypiety, wiec czytaj, drukuj wnioski, wypelniaj i co najwyzej daj prawnikowi do sprawdzenia, bedzie taniej a wiecej ci prawnik i tak nie pomoze

co do polskiego paszportu to nigdy o czyms takim nie slyszalam

powodzenia i daj znac

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...