Skocz do zawartości

Czeste Wyjazdy Z Usa A Obywatelstwo


minimalistik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem rezydentką od 3,5 roku. Do tej pory nie zlamalam żadnego prawa imigracyjnego. Przebywając 6 miesiecy poza granicami usa wrócilam i później wyjechalam ponownie po 3 miesiacach .Po uplywie 5,5 miesiąca planuje powrót do USA. Czy powinnam sie obawiać jakiś problemów na lotnisku w USA?.Czy mogę mieć problemy przy uzyskaniu obywatelstwa? Jestem posiadaczką reentry permit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z ksiązki "Obywatelstwo z przeszkodami".

Możesz starać się po pięciu latach posiadania zielonej karty ale w okresie tych ostatnich 5 lat musisz być fizycznie obecna w USA przez połowę tego czasu.Czyli przez 2,5 roku. Zlicz sobie ile czasu spędziłaś w USA przez te 3,5 roku. Nie wolno Ci przekroczyc pobytu poza USA 6 miesięcy bo licznik bije od nowa.

Jeżeli starasz się o obywatelstwo po 3 latach ( przez małżeństwo) to obowiązuje również połowa tego czasu spędzona w USA.

http://www.polonia.net/niezbednik-imigranta/obywatelstwo-usa - tutaj masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ten bialy paszport to mozesz sie nie obawiac rozmowy na lotnisku

ale co innego znow jest z obywatelstwem,poczytaj posty Gucio jak uniego z tym bylo ,plus masz cos w USA,placisz podatki itd

oraz czy mialas zamiar zyc w USA bo to tez jest wazne

bo moze utrzymasz GC majac ten bialy paszport a juz tak latwo nie bedzie z obywatelstwem

ps w sprawie tematu to powinno byc czeste i dluzsze pobyty po za USA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...