Skocz do zawartości

Wiza Tutystyczna A Studia W Usa.


roktiw

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, istnieje takie cos jak zmiana statusu, ale to sie robi jak juz jestes w US i chcesz zmienic status. Jezeli dopiero rozpoczynasz studia to serdcznie odradzam przyjazd na turystycznej i zmiane statusu. Lepiej starac sie o promese studencka w Polsce niz zmieniac status (z tym drugim bywaly ostatnio problemy, no i wiza i status to nie to samo, bedziesz w Stanach uziemiony), wiec jak masz mozliwosc to wjedz do USA od razu na wizie studenckiej, bez kombinacji ze zmiana statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roktiw mozesz zmienic status w USA ale masz ten minus ze jak wyjedziesz po za USA na tym statusie nie wrocisz do USA i musisz isc po wize studencka do Ambasady

zmieniasz status tym formularzem:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00048f3d6a1RCRD

oraz zapoznaj sie z ta strona:

http://www.pso-usa.org/

a czy zmienisz ten status to juz inna bajka,w dzisiejszych czasach to nie jest takie pewne ale nadal mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, istnieje takie cos jak zmiana statusu, ale to sie robi jak juz jestes w US i chcesz zmienic status. Jezeli dopiero rozpoczynasz studia to serdcznie odradzam przyjazd na turystycznej i zmiane statusu. Lepiej starac sie o promese studencka w Polsce niz zmieniac status (z tym drugim bywaly ostatnio problemy, no i wiza i status to nie to samo, bedziesz w Stanach uziemiony), wiec jak masz mozliwosc to wjedz do USA od razu na wizie studenckiej, bez kombinacji ze zmiana statusu.

Potwierdzam! sama zmieniałam status rok temu i to bylo po prostu straszne! tyle bylo komplikacji ze musialam w koncu wybulic calkiem sporo na prawnika.. a ile nerwowo.. jesli F1 to tylko z Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Czesc,

mam takie pytanie. Dostalam wize turystyczna na 10 lat, przyjechalam na tamte wakacje do stanow, planowalam zostac 3 miesiace, bo jestem juz studentka, ale w koncu moj pobyt przedluzyl sie na 6 miesiecy. Opuscilam wiec usa w styczniu tego roku i jakis tydzien temu wrocilam spowrotem. Mialam ciezka przeprawe na lotnisku bo nie za bardzo chcieli mnie wpuscic, w koncu dostalam permission to stay na miesiac i urzedniczka powiedziala mi, ze po opuszczeniu kraju nie bede mogla wrocic tu do grudnia. Mi jednak bardzo zalezy na tym zeby tu zostac i kolezanka poradzila mi zeby zapisac sie do szkoly jezykowej i starac sie o wize studencka.

Ona przyjechala to na program aupair, jednak rodzina u ktorej pracowala ja wyrzucila i wiza studencka byla jej jedynym rozwiazaniem, dostala ja z reszta bez problemu.

Czy w mojej sytuacji rowniez moge sie starac o wize studencka? czy moge miec jakies problemy z jej otrzymaniem przez ta sytuacje na lotnisku? Prosze pomozcie, bo nie wiem kogo moge sie poradzic.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...