Skocz do zawartości

Wiza Tutystyczna A Studia W Usa.


roktiw

Rekomendowane odpowiedzi

Kolezanka nie dostala wizy studenckiej a status studencki a to jest roznica pomiedzy jednym a drugim.Fakt mozesz sie uczyc i byc legalnie ale..-chyba znasz roznice pomiedzy statusem a wiza studencka?czytalas o tym na forum.

To ze Ona dostala to Ok ale TY mozesz tego nie dostac bo moga zobaczyc urzednicy co jest napisane w systemie ,moga odmowic z braku pewnych papierow ,moga odmowic bo moga pomyslec ze nie wrocisz juz z USA i zostaniesz,ze bedziesz pracowac nielegalnie ...

Duzo tez daje do jakiej szkoly sie udajesz bo sa takie szkoly ze nie przejda przez urzad imigracji

I teraz co masz zrobic>?dobrze zobaczyc swoja sytuacje a nie kolezanki,co mozesz przedstawic z dokumentow aby takie cos przeszlo oraz dobrze zobacz dane szkoly i wyslij ,zobaczysz jak bedzie z Toba..

a musisz to zrobic jak najszybciej jak jest mozliwe a nie czekac do ostatnich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy poza tym, że dostałaś pozwolenie pobytu tylko na miesiąc, to wbili Ci również coś takiego, jak No AOS, czyli, że nie wolno Ci zmienić statusu? Nie wiem, czy takie coś Ciebie dotyczy, ale jeśli dali Ci wizę tylko na miesiąc, to równie dobrze mogli się zabezpieczyć, żebyś nie kombinowała - właśnie nie dając Ci możliwości zmiany statusu.

Bo jeśli tak, to nie uda Ci się zmienić statusu na studencki i będziesz musiała wrócić do Polski. No, chyba że chcesz zostać nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz paszport biometryczny to mozesz sprobowac pojechac do Kanady oddajac I-94 na granicy i jak bedziesz wracac do USA to moze Cie wpuszcza z nowym I-94

jak nie masz paszportu biometrycznego to idziesz po wize do Konsulatu kanadyjskiego w USA ..Mozesz tez pojechac do Meksyku.

Troche tych wyjsc jest jak widzisz ale nie wiadomo jak moze byc na granicy..

co do tego wpisu to poszukaj w szukaj na forum co o tym bylo pisane na forum i moze znajdziesz inne wyjscie ..

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=16404&hl=

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=11034

ps zmieniasz w USA status a nie wize i pamietaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. I tak, pamietam, ze zmienia sie status a nie wize. To tylko takie moje skroty myslowe.

Mam jeszcze jedno pytanie. Od jakis 6 miesiecy staram sie o stypendium i transfer na uczelnie amerykanska. Okazuje sie ze moj agent nie do konca wie co robic w sytuacji, kiedy sprawy komplikuja sie tak jak w moim przypadku. Oficer na lotnisku powiedzial mi, tak jak juz chyba pisalam wczesniej, ze po opuszczeniu stanow nie bede mogla wrocic do grudnia. Czy jesli jednak wroce do Polski teraz, przed uplywem terminu na I-94 i dostane to stypendium, moga mnie nie wpuscic do stanow w sierpniu? Albo odmowic przydzielenia mi wizy studenckiej w Polsce?

Jeszcze raz bardzo dziekuje za wszystkie udzielone mi odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Pani na granicy miala na mysli wjazd turystyczny i to byla aby sugestia

taka sama sugestie dostala bys tutaj ze musisz odczekac jakis czas ;)

bo jak bys dostala stupedium to idziesz po wize studencka do Ambasady i wtedy mozesz wjechac na teren USA

ale czy taka wize otrzymasz oraz czy zostaniesz wpuszczona to zobaczysz jak takie cos zrobisz

pamietaj aby byc legalnie w USA i na czas wyjechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...