Skocz do zawartości

Plany Wyjazdu Do Usa


BiLeK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 19 lat. Jeszcze się uczę i mam już co prawda plany i marzenia które mam nadzieję że się spełnią. Jak wielu najwidoczniej z was, upodobałem sobie Stany Zjednoczone, i bardzo chciałbym wyjechać tam na stałe. Mam kilkanaście pytań i jeżeli moglibyście mi odpowiedzieć naprawdę byłbym bardzo wdzięczny!. Próbowałem szukać wielu odpowiedźi na własną ręke, lecz albo ich nie było labo każdy miał własną wersję. Na początek mam zamiar skończyć szkołę i wyjechać do jakiegoś kraju Unii w celu zarobkowym, później dopiero wyjechać do stanów na stałe.

Język Angielski znam dobrze, uczę się już od szkoły podstawowej i niedługo mam zamiar zapisać się na zajęcia dodatkowe.

1 - Jest jakaś możliwość zdobycia Wizy do Stanów Zjednoczonych na której mógłbym legalnie mieszkać i pracować? - Wiadomo że jak chcę zostać na stałe jakoś muszę się utrzymać bez pracy jest to prawie nie możliwe.

2 - Aktualnie uczę się w Technikum Architektury Krajobrazu - Czy wykształcenie które Tu zdobęde będzie tam ważne, I będe miał jakąś szansę na prace? Wiem że po przyjeździe będzie bardzo ciężko z zaklimatyzowaniem się w Stanach, Ale praca jest nie zbędna do utrzymania się samemu, A niestety na pieniądze od rodziny nie mogę liczyć więc tylko i wyłącznie na siebie.

3 - Myślałem o Nowym Jorku - Są tam jakieś mieszkania w rozsądnej cenie, miejscu, i o schludnyn wyglądzie? - Wiecie nie chciałbym trafić na jakąś dzielnice gdzie by mnie co chwilę okradali albo po jakimś czasie nie daj Boże zabili.

4 - Co to jest Program W&T?

5 - Dla osób mieszkających już tam jakiś czas, Proszę! Moglibyście opisać Jak się tam odnaleźliścię, Daliście sobie rade, Zaklimatyzowaliście i znaleźliście pracę lub coś w tym stylu?:)

6 - Jest tam w ogóle jakaś możliwość co do pracy dla Polaka? - Nie chodzi mi o wielkie pieniądze żeby wyjechać i zwiać, Chodzi mi o pracę z której mógłbym się utrzymać, stałą żebym nie musiał bać się z dnia na dzien co się ze mną stanie, czy wyląduję na ulicy w obcym kraju.

7 - Nie mam tam rodziny, znajomych, NIKOGO. Nie jestem też jakimś pustelnikiem i czy znaleźliście tam po przyjeździe przyjaciół?

8 - Nie chcę nic robić nie legalnie jeżeli chodzi o wizę - NP. Małżeństwo dla jej zdobycia. Chcę wszystko zrobić legalnie z prawem by później być oficjalnie obywatelem Stanów Zjednoczonych.

9 - Jeżeli chodzi o jakieś problemy z prawem, nie powinienem mieć chyba problemu z dostaniem wizy, Nigdy nie byłem karany, Ani nie miałem żadnych problemów z prawem.

Bardzo proszę, jeżeli moglibyście mi pomóc, zróbcie to ;) Byłbym bardzo wdzięczny.

Pomóżcie rodakowi ;)

Pozdrawiam i miłego dnia życzę!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie takie łatwe sobie wyjechać i być legalnie.

jeśli nie masz bliskiej rodziny nie masz szans na zieloną karte od razu.

inne wyjścia:

wiza studencka - potrzebna duża kasa z góry, nie ma opcji pracy - więc z opisu twojej sytuacji raczej odpada.

wiza pracownicza H1B - musisz być wysoko wykwalifikowanym pracownikiem (wyzsze spacjliztyczne wyksztalcenie, cv z wyzszej półki), ktoremu pracodawca w usa zaproponuje prace (ale nie na budowie czy w restauracji!!!) i pokryje koszty uzsykania wizy - bardzo ciezko sie dostac na cos takiego bo jest ograniczona liczba miejsc.

na pobyt tymczasowy moze byc work and travel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje marzenia ale przemyśl to bardzo dobrze abyś kiedyś nie żałował swojej decyzji.

1. Tylko wiza imigracyjna która daje Kartę Stałego Rezydenta ( tzw.zieloną kartę ) . Można otrzymać tylko przez loterię wizową ( która jest teraz zamknięta dla Polaków) ,przez sponsorowanie przez rodzinę albo przez małżeństwo z obywatelem amerykańskim. Więc szanse raczej marne.

2. Możesz przyjechac na wizę turystyczną i zostać . Będziesz nielegalnym ,pracował za grosze na budowie.Bez prawa jazdy,bez żadnych dokumentów .Będziesz pracował i lata będą uciekały a emerytury nigdzie ani w Polsce ani w USA. Nawet podróże po USA np.samolotem będą pod strachem bo nigdy nie będziesz wiedział czy Cie nie złapią.Będziesz musiał zapomnieć o odwiedzinach najbliższych w Polsce ( bo jak pisałeś chcesz jechać do USA na stałe).

3.Pracy jest teraz bardzo mało więc jako nielegalny nawet z j.angielskim nie będziesz miał kokosów.Technikum ? Nikt nie bedzie o to pytał .Tylko umiejętności i doświadczenie się liczy oraz pozwolenie na pracę.Już coraz więcej firm nawet doskonałych fachowców z j.angielskim a bez papierów nie zatrudni.Piszesz chciałbys mieć stałą pewną pracę . Zapomnij.Nawet urodzeni tutaj amerykanie dobrze wykształceni nie mogą być pewni jutra.Czasy są takie jakie są więc prawie każdy ma szansę stracić pracę w każdym momencie.

Chcesz być obywatelem Stanów Zjednoczonych . Rozumiem ale chłopie wszystko nie jest takie proste .Jak widzisz najpierw musisz mieć zieloną kartę a to juz marzenie wielu nielegalnych imigrantów mieszkających w USA .

Na koniec powiem Ci tak. Ja przyjechałem do NY z rodziną (dwoje dzieci) bo wylosowaliśmy zielone karty z loterii.Od pierwszego dnia byliśmy legalnie .Były papiery ,była normalna praca na czek rozliczeniowy.Prawo jazdy ,samochód ,karty kredytowe.To wszystko jest Ci potrzebne do normalnego funkcjonowania.Dzisiaj mamy obywatelstwo trochę lat przepracowanych do emerytury.Uważam ,że przynajmniej dla dzieci podjęliśmy dobrą decyzję. Ale przyjechać tu nielegalnie ? Nigdy. Przemyśl to .Znasz angielski więc jedż do Anglii .Tam bedziesz pracował a za 30 czy 40-lat będziesz miał wypracowaną emeryturę .Kupisz sobie samochód po paru tygodniach .Będziesz normalnie funkcjonował.Tutaj o tym zapomnij.Chcesz być więźniem jakiegoś kraju bez możliwości podróżowania gdziekolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilek zapoznaj sie z calym dzialem emigracja,zielona karta oraz praca ..tam masz duzo odpowiedzi ...

kolejna sprawa to ze prawo moze sie zmienic i podane teraz wiadomosci moga sie okazac bez uzyteczne

polecam strony Ambasad USA oraz urzedu imigracji

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

co do przyjaciol to zalezy co sie kryje za tymi slowami i jak ktos to odbiera bo jesli ma to byc jak sie masz -usmiech na twarzy oraz prawie zadnej pomocy to takie osoby znajdziesz

gorzej bedzie jak bedziesz miec problemy i wtedy albo masz szczescie ze kogos znasz albo tez nie..kto np poda Ci reke..

Bilek co do aklimatyzacji to musialaby ta osoba Ci napisac jak poleciala,do kogo,czy moze na kogos liczyc wrazie problemow,czy jest samodzielna prawie ze wszystkim ...oraz tak naprawde po co tam poleciala i co dostala tam juz na miejscu

kolejna sprawa to pewne certyfikaty ,dyplomy moga byc malo warte w USA i wtedy musisz cos robic od nowa ..

jak umiesz jezyk i czy umiesz szukac informacji na necie,bo latwo jest sie pytac na forum-forach ale teraz w necie cos samemu mozesz znalesc no ale czy takie cos umiesz szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli planujesz isc na studia po technikum to najlepszym dla Ciebie rozwiazaniem jest program Work&TRavel. Jedz, zobacz, pomieszkaj tam troche, pozyj. W pare miesiecy mozesz poczuc ten klimat, poznasz ludzi, zdobedziesz jakies kontakty, zobaczysz jak jest naprawde i jesli Ci sie spodoba na tyle, ze bedziesz chcial zostac bedzie Ci latwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...