Skocz do zawartości

Planowany Wyjazd W Połowie Sierpnia-kiedy Załątwiać Formalności?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Jestem nowa na forum, ale mam nadzieję że mi pomożecie ;)

Otóż tak, mam kilka pytań i wątpliwości..

Planuję wyjechać do Stanów w połowie sierpnia przyszłego roku na kilka miesięcy.

Tzn. dostałam zaproszenie (telefoniczne, nie takie oficjalne jak podaję się tutaj) od znajomego mojej mamy oraz mojego, mieszka w Lakewood w NJ.

Chciałabym odwiedzić go i przy okazji zwiedzić Stany.

Mam 23 lata,jestem studentką studiów dziennych (nie w mieście z którego pochodzę) oraz jestem zatrudniona na umowę o pracę na 1/8 etatu (w mieście z którego pochodzę), jednak wykonuję tą pracę poprzez Internet/telefon.

*Chciałabym dowiedzieć się, kiedy najlepiej starać się o wizę,jeśli planuję wyjazd w połowie sierpnia?

*Czy jeśli dostanę wizę na np. pół roku, mogę starać się o jej przedłużenie będąc w Stanach (czy muszę "zjechać" do PL w ciągu pół roku)?

*Czy wiza jest ważna od momentu jej dostania przez czas który został mi przydzielony czy od momentu wjazdu do USA?

*Czy to,że uczę się,pracuję i mam tutaj do czego wrócić jest jakąś szansą,że dostanę wizę bez większych problemów?

*Posiadam prawo jazdy, czy muszę zmienić je na międzynarodowe - czy mogę wynająć tam samochód i tak podróżować po Stanach?

*O co mogę być pytana w Ambasadzie, jakie dokumenty przyszykować?

*Czy zdjęcie w paszporcie (sprzed kilku lat) nie będzie miało wpływu na zdjęcie do wizy (zmiana włosów,"doroślejszy" wygląd) ?

I to chyba w zasadzie wszystko,co chciałabym wiedzieć narazie ;)

Gdybym miała jakieś jeszcze pytania, na pewno się odezwę.

I z góry przepraszam za tyle pytań..

Pozdrawiam was wszystkich ciepło i życzę miłego weekendu,Sandra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUGAZI - dzięki za informację,czytałam już to wszystko,ale wolłabym aby ktoś wytłumaczył mi to dosłownie,a nie tak formalnie jak jest tam napisane. Ale dzięki za dobre chęci :)

Tam masz DOSŁOWNE odpowiedzi na większość Twoich pytań:

*Chciałabym dowiedzieć się, kiedy najlepiej starać się o wizę,jeśli planuję wyjazd w połowie sierpnia?

Zalecamy wszystkim osobom planującym wyjazd do USA, aby starania o wizę rozpoczęły jak najwcześniej i nie podejmowały nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą aż do chwili otrzymania paszportu z wizą.

*Czy wiza jest ważna od momentu jej dostania przez czas który został mi przydzielony czy od momentu wjazdu do USA?

Data upływu ważności wizy oraz dozwolony czas pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych to dwa różne terminy.

Ważność wizy to okres od daty wydania wizy do daty upływu jej ważności, które widnieją na wizie. W tym czasie wiza może być wykorzystana na podróż do punktu granicznego, aby ubiegać się o wjazd do Stanów Zjednoczonych. Na wizie określona jest ilość wjazdów, od jednego do wielokrotnego, w tym samym celu podróży.

Data upływu ważności wizy nie powinna być mylona z długością zezwolenia na pobyt w USA, którą określa urzędnik imigracyjny w punkcie granicznym na formularzu I-94 rejestrującym wjazd i wyjazd.

*Czy to,że uczę się,pracuję i mam tutaj do czego wrócić jest jakąś szansą,że dostanę wizę bez większych problemów?

To, że się uczysz na pewno pomaga. O pracy na 1/8 etatu raczej lepiej nie wspominać. Wizę można albo dostać albo nie, nie można jest dostać z większymi lub mniejszymi problemami.

*O co mogę być pytana w Ambasadzie, jakie dokumenty

przyszykować?

Wniosek wizowy oraz rozmowa z konsulem zostały tak pomyślane, by za ich pośrednictwem uzyskać wszelkie niezbędne informacje o osobie ubiegającej się o wizę. Możliwe jest przedstawienie dodatkowych dokumentów uzupełniających wniosek. Jednakże konsul może uznać zapoznanie się z nimi za zbyteczne, jeśli w jego przekonaniu nie wniosą one istotnych informacji dla rozpatrzenia sprawy.

Informacje dotyczące dodatkowych dokumentów wymaganych przy staraniu się o wizę w zależności od jej rodzaju można znaleźć na stronie: Kategorie Wiz Nieimigracyjnych

*Czy zdjęcie

w paszporcie (sprzed kilku lat) nie będzie miało wpływu na zdjęcie do wizy (zmiana włosów,"doroślejszy" wygląd) ?

Zdjęcie musi być w formacie JPEG (rozszerzenie pliku -.jpg). Minimalny rozmiar zdjęcia to 600 pikseli (szerokość) ? 600 pikseli (wysokość). Maksymalny rozmiar zdjęcia to 1200 pikseli (szerokość) ? 1200 pikseli (wysokość), a plik nie może przewyższyć 240KB wielkości. Tylko wtedy zdjęcie może być wprowadzone do formularza DS-160. Jeżeli nie wykona Pan/i przynajmniej jednej próby wczytania zdjęcia cyfrowego do systemu nie będzie można przejść do następnego punktu formularza. Szczegółowe informacje dotyczące parametrów zdjęcia

Gdyby system nie przyjął zdjęcia, należy przynieść na rozmowę z konsulem zdjęcie spełniające następujące wymogi:

* zdjęcie musi być aktualne, czyli zrobione w ciągu ostatnich sześciu miesięcy

* wymiary - kwadrat o boku 5 cm,

kolorowe,

* tło - białe lub inne jasne, jednolite,

* twarz na zdjęciu musi mierzyć 3 cm od czubka głowy do podbródka,

* wzrok i twarz muszą być skierowane prosto w obiektyw aparatu,

* uszy widoczne,

* nie można fotografować się w ciemnych okularach,

* nie można fotografować się w nakryciu głowy, chyba, że nakrycie noszone jest z powodów religijnych, jednak nawet w takich przypadkach cała twarz musi być widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjecia w paszporcie to moze byc tak ze Cie odesla z takim zdjeciem w paszporcie bo mozesz nie byc do poznania wiec jak masz czas to wymien paszport,bedziesz miec biometryczny ktory pomoze Ci wjechac do Kanady bez wizy :)

A co do otrzymania wizy oraz pobytu to w ds 160 podajesz ile masz zamiar byc i jak dostaniesz wize na 1 rok czasu wazna na wjazd a do tego napiszesz w ds ze bedziesz np 1 miesiac a zostaniesz dluzej to mozesz juz kolejnej wizy w Ambasadzie nie dostac bo piszesz jedno a robisz cos innego...

To samo jak dostaniesz wize wazna na wjazd na 10 lat a bedziesz w USA np 6 miesiecy bo taki pobyt moze dostaniesz wtedy przy szybkim powrocie do USA mozesz zostac zawrocona ,anulowana wiza moze byc bo moze byc podejrzenie ze pracowalas nielegalnie..

jak mozesz to staraj sie o wize juz teraz ...

wyrob sobie prawo jazdy miedzynarodowe bo czasami sie pytaja o takie prawko,z dokumentow masz miec oplate,paszport,dobre zdjecie oraz 1 kartke z komputera jak wypelnisz go w komputerze.

jak przedluzyc pobyt to masz tutaj druk ale pamietaj ze takie przedluzenie pobytu czasami nie sie za soba wiecej minusow niz plusow wiec dobrze sie zastanow nad tym,chyba ze przez dluzszy czas nie planujesz leciec to Twoja sprawa,jak umiesz jezyk to masz :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00048f3d6a1RCRD

i takie przedluzenie nie jest latwo zalatwic i zrobic teraz,,a koszt bez pomocy to 300 dol usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam obu bardzo za wyjaśnienie sprawy.

Czyli dostanie wizy a pobyt to dwie różne sprawy tak?

Czyli przypuśćmy,np. wniosek o wizę złożę pod koniec stycznia, wizę dostaję na 1rok i jest ona ważna od momentu przysłania mi jej wraz z paszportem tak?

Czyli chyba lepiej to zrobić na 2/3 miesiące przed planowaną podróżą-bo wtedy jest ona dłużej ważna?

A jeśli chodzi o pobyt to wszystko zależy od Pana na lotnisku w usa,który wlepi mi pieczątkę z datą pobytu tak?

Przepraszam was za takie moje pytania,ale naprawdę chciałabym mieć wszystko czarno na białym wyjaśnione..

Paszport mam ważny bodajże do 2015r,może aż tak się nie różnię-głównie chodzi o kolor włosów, ale z tym to nie będzie problemu, czyli chyba raczej nie ma sensu,abym wyrabiała nowy paszport (na starym również mogę wjechać do Kanady rozumiem).

Aha, jeszcze jedno pytanie,lecąc do stanów słyszałam,że lepiej od razu kupić bilet powrotny,który ewentualnie można przebukować bądź anulować.

Czy wiecie coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiza i pobyt to dwie rozne sprawy i masz to wyjasnione na stronie Ambasady ,,wiec mozesz dostac wazna wize na 10 lat ale pobyt na granicy na 1 miesiac wiec masz pobyt legalny na okres 1 miesiaca

Wize mozesz miec tak wazna ze jak sie postarasz o nia w styczniu i bedziesz miec wazna na 1 rok to tyle czasu masz na wlot,chyba ze dostaniesz na 2 lata lub tez na 10 lat

Twoja sprawa kiedy chcesz isc i odpowiedz masz wyzej jak jest z waznoscia tej wizy,jak chcesz miec ja dluzej wazna to idz np w lipcu

Od tego Pana-Pani zalezy na granicy na ile Cie wpuscic oraz czy sie wogole wpuscic na teren USA,bo to co masz w paszporcie to jest po to abys sie pojawila na granicy i tyle,,reszta zalezy od urzednikow oraz Twoich odpowiedzi..

Z tym paszportem nie wlecisz juz na teren Kanady bez wizy ,musisz miec wazna wize do Kanady lub tez paszport biometryczny ..

Dobrze slyszalas z tym biletem a ze mozna go przebukowac to znow inna sprawa,czasami takie cos kosztuje 50-80 dol,czasami wiecej niz 200 dol a czasami nic sie nie da zrobic bo tanio kupilas bilet wiec sa duze restrykcje na bilecie,jak bedziesz kupowac bilet to spytaj sie o ta sprawe

no i biletu tego nie mozesz zwrocic juz na terenie USA..co innego jakbys nie wyleciala wtedy tez zalezy od restrykcji na bilecie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba mieć bilet powrotny. Inaczej można nie zostać wpuszczonym na pokład samolotu.

W paszporcie dostajesz promesę wizową na określony czas i określoną ilość możliwości wyjazdów do Stanów. Na przykład możesz dostać promesę na rok i na jeden wyjazd, a możesz też dostać promesę na 10 lat i na wiele wyjazdów.

Po wylądowaniu i rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym dostajesz wizę na pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...