Skocz do zawartości

Wyjazd Turystyczny Na Floryde


piotrek m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

niedługo planuje wyjazd turystyczny na Florydę na jakieś 2-3 tygodnie i w związku z tym mam do Was kilka pytań odnośnie podróży:

1) kwestie finansowe - z tego co czytam to najlepiej jest wziąć ze sobą kartę kredytową i jak tylko jest możliwe wszelkich płatności dokonywać przy jej użyciu. Czy używaliście polskich kart kredytowych czy wyrabialiście je na miejscu? Czy są jakieś problemy z akceptacją płatności? Jak wygląda kwestia prowizji (orientacyjnie)? Czy brak karty kredytowej jest dużym utrudnieniem? (np. przy wynajmie samochodu)

2) polskie prawo jazdy - czytałem gdzieś na forach, że generalnie nie ma większych problemów z wynajęciem auta na polskie prawko i że jest ono uznawane przez amerykańskie prawo, ale na stronach http://www.dmvflorida.org/ nie udało mi się potwierdzić tej informacji. Czy orientujecie się coś w tej kwestii?

3) czy kwestie rezerwacji hosteli / moteli / jakiś wejściówek najlepiej załatwiać przez internet za w czasu czy od razu na miejscu można?

4) czy przydaje się telefon komórkowy? Czy można ewentualnie nabyć sobie na miejscu jakiś odpowiednik naszego pre-paida za w miarę rozsądną cene?

5) czy w związku z pytaniem 3) mam zabrać ze sobą laptopa?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi oraz wszelkie dodatkowe uwagi :)))

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3 tyg to sobie nie wyrobisz amerykanskiej karty kredytowej a juz szczegolnie jak nie masz zadnej przeszlosci kredytowej. niestety nie wiem jak jest z akceptacja polskich kart.. do wypozyczenia samochodu musisz mec kare kredytowa i jest tez limit wieku.

ja na mojej ostatniej wycieczce rezerwowalam hotele przez priceline albo expedia z 1-dniowym wyprzedzeniem i bylam bardzo zadowolona. ale uzywalam amerykanskiej karty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz limit odpowiedni to przyjma kazda karte kredytowa :)

Co do % to radze zapytac sie u siebie w banku plus co daje konkurencja ..

A co prawka to wyrob sobie miedzynarodowe prawo jazdy bo moze sie przydac jak nie w wypozyczalni to przy kontroli z Policja-czasami pytaja sie o takie cos..

jak bedziesz miec telefon 3-4 zasiegowy to kupisz sobie karte taka pre-paid ,poczytaj o kartach w temacie telefon komorkowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

niedługo planuje wyjazd turystyczny na Florydę na jakieś 2-3 tygodnie i w związku z tym mam do Was kilka pytań odnośnie podróży:

1) kwestie finansowe - z tego co czytam to najlepiej jest wziąć ze sobą kartę kredytową i jak tylko jest możliwe wszelkich płatności dokonywać przy jej użyciu. Czy używaliście polskich kart kredytowych czy wyrabialiście je na miejscu? Czy są jakieś problemy z akceptacją płatności? Jak wygląda kwestia prowizji (orientacyjnie)? Czy brak karty kredytowej jest dużym utrudnieniem? (np. przy wynajmie samochodu)

3) czy kwestie rezerwacji hosteli / moteli / jakiś wejściówek najlepiej załatwiać przez internet za w czasu czy od razu na miejscu można?

4) Czy można ewentualnie nabyć sobie na miejscu jakiś odpowiednik naszego pre-paida za w miarę rozsądną cene?

5) czy w związku z pytaniem 3) mam zabrać ze sobą laptopa?

1. Kart kredytowych nikt nie rozdaje na prawo i lewo, każdemu kto wpadnie na kilka tygodni. Możesz natomiast kupić sobie kartę płatniczą pre-paid, można takie coś nabyć w Wal Marcie lub innym CVSie. Takie karty ma zarówno Visa jak i MasterCard. Szczegóły możesz znaleźć na ich stronach.

Najlepiej sobie wyrobić kartę w Polskim banku- ja czasem używam karty PKO BP, chociaż w Polsce nie byłem od paru lat.

3. Najlepiej przez net, ale do tego potrzebujesz karty kredytowej. Kupując w necie masz zniżki, unikasz rozczarowań jeżeli okaże się, że w kasie biletów nie ma, a rezerwując samochód w przypadku gdy wypożyczalnia nie ma samochodu z grupy którą zarezerwowałeś musi Ci dostarczyć jakiś z wyższej w tej samej cenie.

4. Jeżeli 10$ za telefon z kartą i kilkudziesięcioma minutami na niej to rozsądna cena to można.

5. Laptop to się zawsze przyda. Darmowy wi-fi masz we wszystkich sieciowych księgarniach (n.p. Barnes & Nobles) i w Starbucksie, czasem w McSzajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

niedługo planuje wyjazd turystyczny na Florydę na jakieś 2-3 tygodnie i w związku z tym mam do Was kilka pytań odnośnie podróży:

1) kwestie finansowe - z tego co czytam to najlepiej jest wziąć ze sobą kartę kredytową i jak tylko jest możliwe wszelkich płatności dokonywać przy jej użyciu. Czy używaliście polskich kart kredytowych czy wyrabialiście je na miejscu? Czy są jakieś problemy z akceptacją płatności? Jak wygląda kwestia prowizji (orientacyjnie)? Czy brak karty kredytowej jest dużym utrudnieniem? (np. przy wynajmie samochodu)

2) polskie prawo jazdy - czytałem gdzieś na forach, że generalnie nie ma większych problemów z wynajęciem auta na polskie prawko i że jest ono uznawane przez amerykańskie prawo, ale na stronach http://www.dmvflorida.org/ nie udało mi się potwierdzić tej informacji. Czy orientujecie się coś w tej kwestii?

3) czy kwestie rezerwacji hosteli / moteli / jakiś wejściówek najlepiej załatwiać przez internet za w czasu czy od razu na miejscu można?

4) czy przydaje się telefon komórkowy? Czy można ewentualnie nabyć sobie na miejscu jakiś odpowiednik naszego pre-paida za w miarę rozsądną cene?

5) czy w związku z pytaniem 3) mam zabrać ze sobą laptopa?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi oraz wszelkie dodatkowe uwagi :)))

Pozdrawiam!

1. prowizja zalezy od Twojego banku i od lokalnego punktu sprzedaży - np ATM pobiera 2 USD za operację - która jest doliczana do wypłaty - np masz konto w banku X ktory orefuje wypłaty bez prowizji na całym świecie - wypłacasz 100 USD ale rachunek obciążony jest 102 usd. może być problem z kartami chipowymi. ja miałem "wypukłą Visę" bez chipa. bez problemu.

2. rezerwacje zrobiłem z Polski przez neta - samochód odebrałem na lotnisku, płaciłem polską kartą - bez problemu, w Thrifty. znacznie sprawniej się zalatwia niz w polskich wypożyczalniach i mniej zachodu. auto klasy B - spala tyle co nic ;-D. bez problemu polskie prawo jazdy plastikowe honorują, jak nie popełnisz wykroczenia - nie ma problemu z Policją - nie zatrzymują "do kontroli drogowej" - przez ponad miesiąc jeździłem wszerz i wzdłuż - Miami - Tampa - Orlando - Cape Canaveral - Miami (mniej więcej w tym obszarze). Rozmawiałem z deputy sheryfa - jak na highway'u prędkość się trzyma do max 10 powyżej limitu to się nie czepiają. Na Florydzie auta nie mają przednich rejestracji więc nie wiesz kto za Tobą jedzie.- nie ma fotoradarów - Policja jeździ autami z videorejestratorami.

3. rezerwowałem via net z Polski, płatność kartą polską również. bez problemu.

4. komórka wielozakresowa działa na Florydzie bez problemu ale ceny roamingu odstraszają - lepiej kupić coś na miejscu i dzwonić ;-D

imho - 2-3 tygodnie to ciut mało jak na Florydę. no ale ;-D jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...