Skocz do zawartości

Problem Z Paszportem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem, a mianowicie moj chlopak ma ten problem. My jedziemy do USA juz 16 grudnia, mamy juz bilety - czyli wszystko zaplanowane. A okazuje sie ze on ma paszport wazny tylko do 10 stycznia, a zamierzamy wracac z USA 3 stycznia. Czytam teraz zeby wjechac co USA trzeba miec paszport wazny min. 6 miesięcy. Czy go wpuszczą do USA jezeli on bedzie wracac do Polski 3 stycznia, czy powienien miec nowy juz paszport??? Co wogule mamy robic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zgodnie z informacją zawartą tutaj: http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n..._documents.html

Sprawa wygląda tak:

Ważny paszport

Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.

Czyli jak będzie, to się chyba dowiecie dopiero po wylądowaniu w Stanach.

Ale może zdążycie wyrobić nowy paszport jeszcze przed wyjazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie nie wiem czy zdąrzymy, bedzie on sie starać o paszport tymczasowy wazny na 12 miesięcy, bo taki na 10 lat to napewno nie zdarzy...

i chodzi oto ze on wize juz ma na 10 lat, tylko ze wlasnie paszport jest wazny na tak krotki czas.... hm... dopiero się kapneli ze nie wolno jechac w taki sposob do USA a bilety i juz wszystko zaplanowane..:)((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asol po 1 to mozna leciec jak pisze na stronie Ambasady a kto Wam mowil ze nie mozna?

kolejna sprawa mozna miec paszport w miej niz 3 tyg a teraz tyle sie czeka a wystarczy isc do kierownika urzedu paszportowego,powiedziec jak sie maja sprawy i paszport powinien byc szybko i to ten na 10 lat,,wiele razy na forum o tym pisalem i nadal jest to aktulane ..

pamietac nalezy o tym ze jak bedzie ten stary paszport anulowany ,aby wizy nie przedziurkowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chociaz czytales dobrze ta strone Ambasady bo widze ze nie,,tutaj masz ten jeszcze raz urywek oraz stwierdzenie ze:

Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.

i teraz jak ktos ma wazny paszport do 3 stycznia to do tego czasu dostanie pobyt legalny w USA

lub tez jutro isc,zlozyc papiery na nowy paszport ale po rozmowie z kierownikiem urzedu paszportowego i moze za 10 dni dostanie paszport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłam na lotnisko i do Ambasady Amerykanskiej w Warszawie, to mówili że trzeba mieć ważny paszport min. 6 miesięcy, bo będzie mieć problemy na lotnisku, a jeszcze nie wiadomo czy by go wogule wpuscili do USA!!!

My jesteśmy teraz za granicą i dlatego on nie może pójść i złozyć papiery. Chyba jechać do kosulatu...a nie wiadomo ile tam czasu schodzi z tym paszportem!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłam na poczatku do Ambasady, a potem mnie skierowali pod numer 22 (504 22 00), i rozmawiałam na temat własnie daty wazności, to kobieta powiedziała mi ze on musi miec ważny paszport min. 6 miesięcy. Bo bedzie miał problemy na granicy w USA. Własnie nie wiem tymczasowy paszport wyrabia się tylko w nagłych wypadkach (pogrzeb, choroba) i już nie wiem co wogule mamy robić. Tutaj taki normalny paszport wyrabiają 4 tygodni. Wyjście jest takie albo lecieć teraz do Polski na 2 dnia i wyrabiac nowy paszport, albo jeszcze sie starać o ten tymczasowy :)(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asol ja bym sie zapytal dlaczego na stronie www pisze jak pisze no ale to moze innym razem bedzie okazja..

co do paszportu tymczasowego to jest tak jak piszesz ze w takich wypadkach lub tez jak sie sklada papiery na nowy paszport wtedy moga taki tez wydac paszport tymczasowy ..

Co do przyjazdu na 2 dni to radze zadzwonic do urzedu-niech ktos pujdzie i sie dowie czy w te 2 dni odbierze sie paszport nawet ten tymczasowy,bo zlozyc papiery to wystarczy ten czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...