Skocz do zawartości

Obywatelstwo I 90 Dni Przed Upłynięciem 5 Lat


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Resident since w przetłumaczeniu "miejsce zamieszkania od ". Wniosek ,że rezydentem jesteś od 3 marca . Więc przykładowo aby być spokojnym N-400 możesz wypełnić i wysłać z datą 6 - 7 grudnia. Bo pamiętaj ,że przepis mówi iż możesz wysłać 90 dni wcześniej a nie 3 miesiące . A to jest różnica. Bo np. luty ma tylko 28 dni . Ale spoko .Wyślij 7 grudnia i na 100% będziesz pewny ,że zrobiłeś dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ze 3 miesiace to nie zawsze 90 dni i dlatego odliczalem 90 dni od daty 3 marca. Zaczalem sie po prostu zastanawiac bo kolega Saka zbil mnie z tropu piszac ze liczy sie od daty wydania zielonej karty a nie od przekroczenia granicy czyli okazuje sie ze nie mial racji. Bo karta tak jak pisalem ma date do 20 marca czyli pewnie byla wydana 20 marca (chodzi pewnie o fizyczne wyrobieni/wydanie karty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłeś dobrze .6 grudnia możesz wysłać dokumenty.Procedura zostanie uruchomiona odrazu.Odciski palców ,potem interview. Przysięga będzie jednak nie wcześniej jak po upływie 5 lat czyli po 3 marca.Jeśli np.w Twoim stanie cała procedura trwa 1 miesiąc to zrobią tak aby nie dopuścić Cię do przysięgi na obywatelstwo przed upływem 5 lat. Przepis jest jasny: Obywatelem możesz zostać po upływie 5 lat. Nie pytaj co się stanie jak się papiery wyśle za wcześnie. Poprostu jak chcesz być obywatelem amerykańskim to szanuj przepisy amerykańskie i nie wysyłaj za wcześnie. Wyślij lepiej dzień później ( 1 dzień Cię nie zbawi) a będziesz spokojny. Pamiętaj aby daty wypełnienia N-400 też nie wpisywać wcześniejszej.

Witam ponownie. Wczoraj mialem okazje rozmawiac z moja znajoma i okazuje sie ze dostala wezwanie na przysiege wczesniej niz myslelismy.tzn 3 grudnia a 3 lata rezydentury mija jej 12 grudnia wiec nie wiem jak to jest ale wychodzi ze wcale obywatelem nie musi sie zostac po dokladnie 3 czy 5 latach.Chyba ze dla tych co moga sie starac o obywatelstwo po 3 latach jest inna procedura niz dla reszty w co szczerze watpie. Pisze tak dla informacji innych ktorzy tez niecierpilwia sie w oczekiwaniu na obywatelstwo malzonka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Przyjechalam do USA 17 grudnia 2006. Przez ten caly czas zylam przeswiadczona, ze moge skladac aplikacje o obywatelstwo juz we wrzesniu 2011. Dzis weszlam na oficjalna strone internetowa UCSIC i nie ma tam ani slowa,ze mozna skladac aplikacje 90 dni wczesniej. Nie wiem czy moze przepisy sie zmienily (widze ze odpowiedzi pod tym watkiem sa z 2010), czy moze wciaz jest to aktualne, ale dziwnym trafem nie ma informacji o tym. Na chwile obecna jest napisane tam ze musze byc rezydentem rowno 5 lat w momencie skladania aplikacji. Czy ktos moze sie orientuje jak ta sprawa wyglada na dzien dzisiejszy? Nie chce zlozyc aplikacji przedwczesnie, tak aby zostala odrzucona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechalam do USA 17 grudnia 2006. Przez ten caly czas zylam przeswiadczona, ze moge skladac aplikacje o obywatelstwo juz we wrzesniu 2011. Dzis weszlam na oficjalna strone internetowa UCSIC i nie ma tam ani slowa,ze mozna skladac aplikacje 90 dni wczesniej.

Nic sie nie zmienilo i dalej mozna skladac aplikacje 90 dni przed terminem 5 (3) lat.

Pierwsza strona instrukcji do N 400.

http://www.uscis.gov/files/form/n-400instr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...