Skocz do zawartości

Green Card Through Self Petition


uga

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam informacje o tym, że pewne kategorie "wyjątkowo uzdolnionych osób" mogą się ubiegać o zieloną kartę bez sponsorowania przez amerykańskiego pracodawcę. Czy ktoś coś o tym wie? Może ktoś z Was zdobył w ten sposób zieloną kartę? Czy procedura jest na tyle skomplikowana, że potrzebna jest pomoc prawnika? Jakie są szanse? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym mozesz sie zapoznac czytajac strone rzadowa kogo to dotyczy i jak pisza to jest dla bardzo wybitnych osob..

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

jak widac nalezy zlozyc papiery i czekac na wize ale pod warunkiem ze nalezysz do tych grup wymienionych i masz duzeee osiagniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby na tym Forum byl ktos kto takowa wize dostal, bo osob, ktore cos takiego dostaly jest garstka.. to specjalny rodzaj wizy dla specjalnych osob i watpliwe zebys wiedziala jak wyglada cala procedura - pomoc prawnika to jest tutaj podstawa. Powiem wiecej - pomoc BARDZO dobrego prawnika jest tu podstawa. Znam kilka osob, ktore same probowaly to zrobic, mialy spore osiagniecia (publikacje w czasopismach specjalistycznych, referencje od ldzi itd) i nie udalo im sie. Immigration bardzo szczegolowo sprawa tego typu sprawy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Znalazłam informacje o tym, że pewne kategorie "wyjątkowo uzdolnionych osób" mogą się ubiegać o zieloną kartę bez sponsorowania przez amerykańskiego pracodawcę. Czy ktoś coś o tym wie? Może ktoś z Was zdobył w ten sposób zieloną kartę? Czy procedura jest na tyle skomplikowana, że potrzebna jest pomoc prawnika? Jakie są szanse? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Witam,

W tematykę emigracji do USA zagłębiam się od... wczoraj ale znalazłem kilka interesujących informacji.

Co ciekawe, również na tym forum, polskojęzyczne strony właściwie nie wspominają o opcjach innych niż małżeństwo z obywatelem USA, wizach typu W&T albo innych, generalnie tymczasowych rozwiązaniach z możliwością przedłużenia legalnego pobytu.

Okazuje się jednak, że opcji emigracyjnych jest więcej aczkolwiek wymagają sporego wysiłku i niestety (albo i stety) stanowią skuteczne sito w oddzielaniu ziaren od plew.

Po pierwsze odsyłam do strony

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=cdfd2f8b69583210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=cdfd2f8b69583210VgnVCM100000082ca60aRCRD

- to jest podstawowe i oficjalne źródło informacji nt. emigracji do USA.

Po lewej stronie jest menu, z którego można wybrać to co może nas interesować.

Emigracja nie nie prostym procesem i przebrnięcie przez przepisy też nie jest proste - sam się z tym zmagam i pewnie nie ogarnąłem 5%.

Kolejną stroną, która rzuciła sporo światła na emigrację do USA jest

http://www.trackitt.com/usa-discussion-forums

- ja znalazłem tam garść informacji, niestety nie napawają optymizmem (długa droga).

Spotkałem się z różnymi opiniami - jedni polecają opiekę prawnika, inni mówią, że aplikować można samemu ale trzeba to starannie przygotować.

Niezależnie od tego czy ktoś nam pomoże czy nie, trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeczytać tony dokumentacji i instrukcji.

Zauważyłem też, że Polacy rzadko aplikują o pozwolenie na pracę w trybie EB-2, który jest dość wymagający ale większość aplikacji została zaakceptowana.

Powodzenia.

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

csns chyba zauwazles to ze zajmujesz sie ta tematyka od pewnego czasu wiec to co piszesz to jedno a realnosc tego wszystkiego to juz inna sprawa,,wiec wez takie cos pod uwage

po co jest potrzebny adwokat?jak przy takich wiza pracowniczych,sponsorowaniu czegos nie dopatrzysz,nawet najmiejszego pkt to aplikacja moze i jest odrzucona

dobrze ze radzisz aby przegladac strony rzadowe ale tam pisze jakie masz miec formularze i co musisz miec a teraz jak sadzisz ile osob sobie poradzi z takim czyms jak dokumenty-wypisywanie?poczytaj troche forum i sam zobaczysz ze to nie jest takie latwe i proste..

a co ludzie pisza?pisza co slyszeli,co przezyli a wiec czy ja tak samo moge miec?a moze bede miec zle,nie dobrze a nie wezme tego pod uwage to przegram takie cos jak wizy,zmiane statusu a wiec trzeba brac pod uwage-komus sie udalo ale ja musze wszystko zrobic aby i mi sie udalo i dobrze to zaplanowac a nie komus sie udalo to i mi sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...