Skocz do zawartości

"pierwszak" Potrzebuje Informacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

nie chce zakładac nowego tematu wiec pociagne ten.

Chcemy w 4rke pojechac do stanow na road tripa (ponad miesiac) w okresie wakacyjnym, ale 2012. Wymyslilem sobie ze o wize starac sie bede juz teraz, w przypadku odmowy mam szanse za rok -> i tak zdaze przed wakacjami 2012 + jako student niestety bede konczyl wtedy studia i moze sie to konsulowi nie podobac. Absolutnie nie chcemy jechac pracowac itp, ale umawianie sie w 4ry osoby na raz to lekka przesada wiec wszyscy bedziemy skladac podania osobno.

Jak juz wspomnialem jestem studentem, w papierach nie mam ani 1 dnia przepracowanego legalnie, za to na koncie okolo 10tys na ta podroz. Czy to + moj urok osobisty wystarczylby zeby przekonac konsula ze stac mnie na ta wycieczke i na studia tu wroce? Czy lepiej zadzwonic do rodziny (dalsza ciotka i chrzesna) o jakies zaproszeni -> slyszalem ze nie wiele pomaga. Czy moze załatwic sobie zatrudnienia, na 1-2miesiace przed składaniem dokumentow o wize? I w zwiazku z tym czy powolywac sie na powod wycieczki jako odwiedziny rodziny czy poprostu powiedziec ze jade ze znajomymi na wycieczke i przedstawic wydrukowany plan wycieczki np. ze wstepnymi rezerwacjami.

Prosze o jakies małe sugestie -> dodam iz sam nigdy nie mialem wizy, z najblizszej rodziny nikt nie ma wizy, a wspomniana wczesniej ciotka byla w Polsce ze 3x dawno temu, a chrzestna regularnie przyjezdza co 2-3lata. Moj wiek 22.

thx

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kazde takie zatrudnienie na 1-2 miesiace przed rozmowa o wize moze byc zle odebrane -i tak czasami bywa

teraz masz wybor-albo pujdziesz na dluzej do pracy lub tez dasz sobie z tym spokuj

dobrym rozwiazaniem jest pojechac na work i travel ,masz duza wtedy pewnosc ze wiza bedzie w kieszeni a do tego popracujesz legalnie w USA..

tak jak napisales ,zaproszenie malo daje,jakby dawalo to dawno Polska byla by w ruchu bezwizowym-jaki problem zalatwic sobie za kase takie zaproszenie :)

przygotuj sie pytania dlaczego chcesz jechac w 2012 i czym to jest podytkowane,..jest wiele odpowiedzi i pare tzw wiarygodnych .

przygotuj sobie plan podrozy oraz co tak naprawde chcesz tam zobaczyc,oprucz tego co pisze w przewodnikach ktore sa ogolno-dostepne,wiele informacji masz na necie .-

co do uroku osobistego to ja bym zadnej wizy nie otrzymal jakby tak kazdy patrzyl na takie cos ;)..a liczy sie oprucz wygladu tzn zachowanie,odpowiedzi oraz ubranie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci za odpowiedz, work and travel to nie dla mnie. Ja tam jade zwiedzic to wwszystko czym przesiakniete sa filmy z Usa, dziki zachod, floryda, california, 1/2 parkow narodowych itp to mnie kreci. Pucować kibli za 5 dolcow nie bede i nie chce. Zaproszenie zalatwic moge od blizej i dalszej rodziny ale chyba odpuszcze, ew w przypadku odmowy bede sie o to staral ale czemu maja mi nie dac? Troche sie zastanawiam ile kasy na koncie dla konsula w przypadku studenta to wystarczajaco duzo... no idea.

jesli chodzi o ten wyjazd z 2012 - dziekuje bardzo sam nie wpadlem ze takie pytanie moze pasc, a przeciez jest pierwszym jakie sie nasuwa. Plan podrozy jako taki mam, postaram sie troche dokladniejszy chociaz jak znam zycie otworzy to przejrzy kartka po kartce a i tak swoje zrobi.

zatrudnienie odpuszczam, sam wlasnie myslalem ze to moze troche podejrzanie wygladac.

jesli nie wypali mi teraz wtedy skrece zatrudnienie na dluzej i sprobuje np. za pol roku

pzdr i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem tydz temu w konsulacie po wize turystyczną, jestem studentem i nie mowilem nic o tym ile mam na koncie, co bede zwiedzał itd... ich to nie interesuje, zeszło mi tam przy okienku jakies 3min i dostalem wize na 2 lata a Wy sie baniujecie z jakimis planami podrozy, wyluzuj sie stary jedz na luzno nic nie krec,powiedz ze jedziesz do rodziny, odpowiadaj szybko na pytania a na 100% dostaniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 min,czasami rozmowa moze trwac i 15 min i nie ma nigdzie napisane kto i co beda pytac

i tak jedni maja 2-3 pytania a inni znow wiecej i teraz na kogo i co popadnie to nie wiadomo

dlatego tez nalezy miec przygotowane odpowiedzi a nie myslec dopiero na rozmowie dlaczego chce leciec w 2012 roku chociaz mamy 2011 rok..tak czasami ludzie wpadaja bo nie potrafia na szybko cos odpowiedziec

co do kasy to racja,nie ma problemu pozyczyc na konto z pare tys zl,gorzej to udowodnic na rozmowie ze to moja kasa .\

o na 100% dostanie?nie ma to jak dobre samopoczucie ,ja wole byc realista i widziec pewne sprawy w szarych okularach..mozna dostac ale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również po raz pierwszy staram się o wizę i mam jedno bardzo proste pytanie (potem może będzie więcej ;)). Co należy wpisać w dziale "personal 1" w miejscu "State/Province of Birth Error"? Teoretycznie tam jest napisane, że te dane muszą się zgadzać z tym, co jest w paszporcie - w polskim paszporcie nie ma takiej informacji, więc może należy zaznaczyć "does not apply"? A jeśli trzeba wpisać województwo, to jakie? Jestem z Warszawy, więc teraz to jest mazowieckie, ale urodziłem się przed reforma administracyjną i wtedy ono się nazywało warszawskie. Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...