Skocz do zawartości

List Do Usa


shev17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak mam zaadresować list, który chcę wysłać do USA. Wiem, że to może być dla was głupie pytanie, ale nigdy wcześniej tego nie robiłem, a bardzo zależy mi na tym aby dobrze zaadresować list i bardzo zależy mi na tym aby doszedł bez żadnych komplikacji. Chciałbym się też dowiedzieć jaki jest koszt takiego listu. W ile mniej więcej dni idzie?

O to adres:

Imię Nazwisko

1xx West Carpenter St

Hatfield, Arkansas 71845

USA

Jak mam to na kopercie zaadresować? Chciałbym też aby był adres zwrotny. Pozdrawiam i czekam na pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to zaadresować dokładnie tak, jak napisaleś to tutaj.

Ile idzie i jaki koszt, to zależy jak chesz wysłać.

Ja wysyłałam kartki na swięta priorytetem i szły coś koło pięciu dni chyba, a kosztowały jakieś 5 złociszy, nie pamiętam dokładnie.

Adres zwrotny to chyba wiesz, jak i gdzie wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt?nie pytaj sie ludzi o koszt bo to zalezy od wagi a tego nikt nie wiem chyba ze pracuje na poczcie i ma tabelke w glowie lub tez duzo wysyla przesylek w roznych wagach i wie...

jak chcesz cos wyslac poleconym to musisz isc na poczte ,powiesz gdzie,wypelnisz druk na polecony i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze się chciałem zapytać czy na kopercie muszę pisać adresat i nadawca ( po angielsku )? Przepraszam za głupie pytania, ale po prostu nigdy nie wysyłałem listu za granicę a bardzo zależy mi na tym aby list doszedł. Chcę po prostu wiedzieć o wszystkich tego typu detalach hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to sie wydac dziwne, ale w Polsce wiekszosc ludzi umieszcza nadawce z tylu koperty. W USA w lewym gornym rogu umieszcza sie adres nadawcy. Wiec jak chcesz byc pewien ze prawidlowo adresujesz to na froncie koperty piszesz i nadawce i odbiorce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...