Skocz do zawartości

Wkrótce Do Stanów Zjednoczonych Bez Wiz?


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

maciopa to jestes lucky ze mozesz liczyc na rodzine,,wiedz o tym ze sa takie osoby ze nie moga nawet liczyc na rodzine a co dopiero na obcych krajan,,bo jak swoj z rodziny Ci nie pomoze to obcy?moze ale ...

co do Kanady to racja,kolejna sprawa to bedac w Unii dobrych pare lat dopiero 1 maja 2011 bedziemy mogli pracowac w Niemczech-Austrii bez ograniczen ..a podobno mielismy byc tacy sami?ale widac ze Niemcy mogli takie cos wprowadzic i wprowadzili ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@sly6, niestety z rodziną też bywa różnie, u mojej szalenie dalekiej rodziny (w życiu ich na oczy nie widziałem) było dwóch kuzynów, obaj mieszkali w Chicago, jednak wyjechali w różnym czasie. I tak jeden z nich (ten który wyjechał wcześniej) skończył w USA studia i prowadził spory zakład meblarski pod miastem, drugi był budowlańcem z Jackowa... Kiedy ten pierwszy dowiedział się, że jego kuzyn jest w Chicago, postanowił go odszukać, pisał listy, dzwonił, jednak ten drugi przez kilka lat go unikał, bo jak potem wyszło bał się, że kuzyn będzie od niego chciał pożyczyć parę dolarów a on sam przecież niewiele ma a rodzinie puszczał ściemy o tym czego to on się nie dorobił. W końcu ten pierwszy go znalazł i wyszło, kto zrobił w miarę niezłą karierę a kto w życiu spoza polonijnej dzielnicy nie wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie równego traktowania krajów UE w sprawach wizowych - my narzekamy na Stany a np Czesi na Kanadę (dla niezorientowanych - Polacy do Kanady wjeżdżają bez wiz, Czesi - z wizami - wypadli z programu bezwizowego "dzięki" ich uwielbieniu Kanady (podobnego do polskiego uwielbienia Stanów) i nadużywaniu programu bezwizowego podróżowania turystycznego do pracy i nielegalnej emigracji.

Przyczyna jest zupelnie inna.

Pod Czechow zaczeli podszywac sie romowie (badz czescy romowie)i przyjezdzali do Kanady wykorzystywac system tak drastycznie to robili, ze cale Czechy za to placa.

Osobiscie znam bardzo duzo Polakow, ktorzy przylatuja do pracy do Kanady kazdej wiosny i pozostaja do jesieni.

Nie wierze ze kanadyjskie wladze tego nie wiedza.

Wielu z nich decyduje sie na osiedlenie sie w Kanadzie na stale po kilku wojazach, oczywiscie legalizujac pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal oczywiscie co do Czech to racja,,jak i do tych Polakow ale zobacz jakie Oni maja szczescie ze sa puszczani

nie ktorzy nawet z tego forum nie mieli tyle szczescie i zostali zawroceni..

Knickerbocker a no samo zycie jak widac,dlatego tez jak ktos sie mnie pyta o rodzinie to nie wiem co mam odpowiedziec,jak odpowiem ze mam tzn ze pomoze lub tez pomaga a to wielkie nieporozumienie ale tak masz z matka-ojcem a dziecmi w domach dziecka-dziecko ma rodzicow ale na papierze..no nic tyle w tym temacie i off topicu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując prowadzony off-topic:

Płonne nadzieje na wsparcie Polaków, jesteśmy narodem który jest ZAWISTNY i ZAZDROSNY, nie bez przyczyny mówi się "polskie piekiełko" lub "nic tak nie cieszy jak pożar w obejściu sąsiada". Ostatnio w US słyszałem "prawdziwy" kawał o Polakach z serii "polish jokes" - wizytujący piekło Św Piotr i niepilnowany kocioł Polaków "bo oni się sami pilnują i jak któryś chce wyjść to go ściągają na dół" - coś w tym jest, dlatego jak jeżdżę na wycieczki - to nie polegam na naszych krajanach (poza moją rodziną) a wycieczki kupuję z Berlina w niemieckich biurach podróży. Dużo by pisać w temacie "Polacy na emigracji - unikać jak ognia" - prawdę pokazał np film "Szczęśliwego Nowego Jorku".

in-topic:

Odnośnie równego traktowania krajów UE w sprawach wizowych - my narzekamy na Stany a np Czesi na Kanadę (dla niezorientowanych - Polacy do Kanady wjeżdżają bez wiz, Czesi - z wizami - wypadli z programu bezwizowego "dzięki" ich uwielbieniu Kanady (podobnego do polskiego uwielbienia Stanów) i nadużywaniu programu bezwizowego podróżowania turystycznego do pracy i nielegalnej emigracji.

Maciopa to ciekawe co piszesz o Czechach, jak widac nie tylko Polacy pozostaja na czarno w roznych krajach. A co do mentalnosci polskiej, obawiam sie ze to prawda. Cos takiego jest w nas Polakach, ze szybciej pomozemy obcemu, niz swojemu. Dziwne, ale prawdziwe. Moze teraz to mlodsze pokolenie bedzie inne? Choc z drugiej strony na kim ma sie wzorowac? Na klasie politycznej ktora klasy nie ma? Na urzednikach ktorzy w sporej mierze wykorzytuja uklady i ukladziki dla wlasnej korzysci? Smutne, ale prawdziwe.

Ciesze sie ze Polacy moga jezdzic bez wiz do Kanady. Watpie zeby zaczeli masowo zostawac tam na czarno, ale wazne ze moga przynajmniej zobaczyc jak zyje sie w kraju zupelnie roznym od dosyc zamknietej na emigranotow, Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...