Skocz do zawartości

Wkrótce Do Stanów Zjednoczonych Bez Wiz?


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

tekst z artykulu :

Według pomysłodawców, Polakom należy jak najszybciej umożliwić wjazd na teren Stanów Zjednoczonych bez wiz, a dopiero potem monitorować – już na terenie USA – ich zachowanie.

Jeżeli obywatele polscy będą łamać prawo imigracyjne, to wizy zawsze można przywrócić – argumentują autorzy projektu.

http://tvp.info/informacje/swiat/wkrotce-d...bez-wiz/4111576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ten temat już był poruszany wielokrotnie na tym forum i Ci którzy umieją zrozumieć temat wiz to wiedzą że jest więcej minusów jak plusów .Nie będę sie powtarzał.Ale nie ma czego komentować bo każdy powinien pogłębić ten temat a wtedy zorientowałby sie szybko ,że szanse na przejście tej ustawy są Znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak powinno byc -cierpi masa ludzi , polakow ktorzy nie moga sie spotkac z bliskimi i w ogole wjechac na terytorium USA poniewaz sa wizy...za przewinienia innych z przeszlosci cierpi wiele niewinnych osob , ktore wcale nie maja zlych intencji w obec panstwa amerykanskiego ;)...ehhhh bardzo smutne to tak jakby wiezienie dla niewinnych osob za zlo innych bo tak to personalnie sie odbiera ..wiec cos na ten temat....;)( ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunday ale Ty masz zamiar jechac na K-1?a co bys poleciala,wziela slub w USA i tak legalizowala pobyt

czy tez bys poleciala-troche pobyla i wrocila na czas aby odebrac K-1

nie wiem czy czytalas tego linka co dalem ale teraz z wizami mozesz byc 6 miesiecy jak Ci da urzednik, w ruchu bezwizowym bedzie max 90 dni jak Cie wpuszcza

zobacz co sie dzieje na granicy z Kanady,jak sa wracani ludzie chociaz nie ma juz wiz wklejanych do paszportow..

to ze ktos cierpi za obcych to trudno,ale sa takie przypadki ze sie cierpi za bliskich,i co wtedy mozna na to powiedziec>nalezy aby zacisnac zeby i jakos zyc dalej bo co zrobisz?bedziesz mowic ze TY to TY a nie ktos inny/.powodzenia zycze..

dlatego tez mnie takie cos nie dziwi jak place za obcych ale dlaczego swoj tak Cie traktuje?do tej pory na to pytanie nie moge znalesc odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunday ale Ty masz zamiar jechac na K-1?a co bys poleciala,wziela slub w USA i tak legalizowala pobyt

czy tez bys poleciala-troche pobyla i wrocila na czas aby odebrac K-1

ok , ale nie uwazasz ze wiekszos par bierze slub z ostatecznosci ? Bo nie chca byc juz w rozlace, potem biora slub lalala potem rozwod bo zwiazek za krotki nie bylo kiedy sie dobrze poznac itd a bez sensu zeby to amerykanska strona zawsze musiala tutaj latac.

jesli wizy bylyby zniesione mozna latac czesciej zwlaszcza teraz gdy ceny biletow spadaja i spadaja.

Poza tym to przeciez wiza turystyczna a nie sadze zeby kogos stac zeby podrozowac 6 miesiecy. 90 dni jest dopuszczalne w kazdym innym kraju ( dla nas poza unia oczywiscie ) na swiecie jako turysta wiec co to za problem ? Nie widze sensu .. Dostales wize bo masz dobra prace czy studia czyli silne zwiazki z krajem i nagle chcesz sobie wyjechac na 6 miesiecy ... To co z praca, szkola?

Moze i jestem niemadra ale ja jestem za zniesieniem wiz, 2 razy mi odmowili mimo czystych intencji i podejrzewam ze jest wiele takich jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka nie mozna sie zgodzic z tym co piszesz

ale co powiesz jak Cie nie wpuszcza na granicy,jak kto sie dzieje z Kanada teraz>

bo to ze nie bedzie wiz nie oznacza ze kazdego i kazda osobe sie wpusci na teren USA.

wszystko bedzie zalezalo od rozmowy juz na granicy ..

fakt sa osoby ktore nie dostaly wiz do Kanady w Polsce ale juz w ruchu bezwizowym znalazly sie w Kanadzie bez problemu ale nie jest tak ze wszyscy tak maja.

adka z tymi 90 dniami i kazdym Panstwem nie jest tak w 100% pewne ,bo np na granicy z Kanada mozesz dostac pobyt na 6 miesiecy ;) a mozna na

widzisz dla mnie wiz moze nie byc,,ale nie chcialbym aby bylo jak w weselu ze miales zloty rog ...

zobacz co sie stalo z Czechami ze Kanada wprowadzila dla nich wizy szybko

z mila checia bym sie zamienil wiza za ....kogos kto by podal reke-pomogl itd

bo wize mozna nie dostac raz,kolejny ale za np 8 razem mozna dostac ;) gorzej dostac pomoc .

sa takie przypadki ze ktos za 4-5 razem wize dostal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka0401 chyba nie rozumie wszystkich plusow i minusow. jak juz sama wspomniala nie przyznali jej wizy dwukrotnie. pewnie by byla bardziej niezadowolona gdyby ja wrocono z granicy dwukrotnie i 6 tys w plecy za bilet. jesli komukolwiek sie wydaje ze duzo ludzi wracaja z granicy w chwili obecnej, poczekajcie az wizy zniosa...

pozdrawiam ;)

p.s. przynajmiej linie lotnicze sobie zarobia, bo jestem pewna ze kupno biletow do usa wzrosnie trzykrotnie, bo wielu bedzie gonic za amerykanskim snem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...