Skocz do zawartości

Status Warunkowy- Druga Rocznica Slubu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam kompetentnej osoby i mam nadzieje, ze ja znajde tutaj, ktora odpisze mi o co chodzi.

Moja sytuacja wyglada nastepujaco. W 2009 roku w listopadzie wzielam slub z obywatelem USA na terenie Polski. W lutym 2011 bedac na rozmowie z konsulem, zostalam poinformowana najpierw przez mila Pania, ze otrzymam wize warunkowa, poniewaz nasze malzenstwo w momencie mojego wjazdu do USA trwa mniej niz 2 lata, wobec tego 90 dni przed druga rocznica naszego slubu musze z Mezem pod rygorem deportacji, zlozyc wniosek do USCIS o zmiane rezydentury. Spytalam Pania czy to chodzi o 2 rocznice slubu, czy o 2 rocznice od wjazdu do USA (green card na 2 lata), a ona na to, ze nie, ze chodzi o 2 rocznice slubu. Czyli w sierpniu (90 dni) przed tym jak mina 2 lata mojego malzenstwa mamy zlozyc papiery do USCIS. To samo powiedzial mi Konsul na rozmowie i to samo powiedzial mi urzednik imigracyjny na lotnisku w Chicago. Moj Maz dzwonil do USCIS i pytal czy to prawda, a tam dostal odpowiedz, ze nie, ze paragraf 216 Ustawy o Imigracji i Naturalizacji, mowi o rezydenturze dwuletniej, a nie o rocznicy slubu. Pytalam prawnikow i przetrzasnelam net. Final jest taki, ze wszyscy twierdza, ze jesli malzenstwo nie trwa 2 lata w momencie wjazdu do USA, to trzeba 90 dni przed 2 rocznica slubu zlozyc forme I 750 lub 751 (nie wiem czy dobrze pamietam) dla udowodnienia, ze malzenstwo jest prawdziwe, a potem kiedy od wjazdu bedzie mijac 2 lata ponownie 90 dni przed ta data zlozyc te same dokumenty- czyli udowadniac prawdziwosc zwiazku dwukrotnie. Moj tesc twierdzi, ze to bzdura, ale tak mi powiedziano w ambasadzie w Polsce oraz na lotnisku, wiec kurcze, to musi byc wazne. Czy ktos moze mi pomoc w tym temacie? Bardzo prosze. Dziekuje z gory i pozdrawiam, Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaje sie GC warunkowe a nie sama wize ,dla tych 2 lat ..

moze chodzilo o to ze dostajesz wize na pobyt staly a juz w USA dostaje sie warunkowa GC bo po slubie nie ma wiecej niz 2 lata.

moze to Ci wyjasni jak sie maja sprawy

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te strone i ona nic nie wyjasnia, niestety.... Mimo to, dziekuje za dobre checi.

You should apply during the 90 days before your second anniversary as a conditional resident. The expiration date on your green card is also the date of your second anniversary as a conditional resident.

W prostych slowach: skladasz forme I-751 90 DNI przed uplywem drugiej rocznicy przyznania Ci green card. Nie drugiej rocznicy slubu, tylko drugiej rocznicy wydania Ci pobytu stalego. Dokumenty sklada sie tylko raz. Niczego nie wysyla sie ponownie.

Na green card masz date RESIDENT SINCE oraz STATUS EXPIRES => od tego kiedy uplywa Ci status rezydenta odejmjesz 90 dni => wtedy skladasz forme I-751. Albo do daty RESIDENT SINCE dodajesz 1 rok i 9 miesiecy i wiesz kiedy masz wyslac I-751.

Warunkowa green card dostaje sie kiedy malzenstwo w dniu interview (przyznania green card) trwa mniej niz 2 lata. I nie ma tu znaczenia, ze malzemstwo Twoje trwa juz 1,5 roku => wtedy i tak dostaniesz warunkowa green card na 2 lata, ktora odnowisz po 1 roku i 9 miesiacach od przyznania Ci statusu. Urzednik nie patrzy na to ile dokladnie jestescie malzenstwem - albo jestes 2 lata albo nie jestes - nie jestes 2 lata -> dostajesz warunkowa green card. Jestes 2 lata badz wiecej - dostajesz stala green card na 10 lat. Czyli jesli Kowalski jest zonaty przez 1 rok, ma interview, dostaje green card, to nie dostaje jej na rok, nie bedzie jej odnawial po roku czasu (bo wtedy bedzie mial druga rocznice slubu) tylko odnowi ja po 1 roku i 9 miesiacach od daty kiedy ma przyznaja zielona karte. Slowo "anniversary" w tym przypadku tyczy sie DATY OD KIEDY JESTES rezydentem a nie daty slubu.

Done. Gdzie mam wyslac rachunek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You should apply during the 90 days before your second anniversary as a conditional resident. The expiration date on your green card is also the date of your second anniversary as a conditional resident.

W prostych slowach: skladasz forme I-751 90 DNI przed uplywem drugiej rocznicy przyznania Ci green card. Nie drugiej rocznicy slubu, tylko drugiej rocznicy wydania Ci pobytu stalego. Dokumenty sklada sie tylko raz. Niczego nie wysyla sie ponownie.

Na green card masz date RESIDENT SINCE oraz STATUS EXPIRES => od tego kiedy uplywa Ci status rezydenta odejmjesz 90 dni => wtedy skladasz forme I-751. Albo do daty RESIDENT SINCE dodajesz 1 rok i 9 miesiecy i wiesz kiedy masz wyslac I-751.

Warunkowa green card dostaje sie kiedy malzenstwo w dniu interview (przyznania green card) trwa mniej niz 2 lata. I nie ma tu znaczenia, ze malzemstwo Twoje trwa juz 1,5 roku => wtedy i tak dostaniesz warunkowa green card na 2 lata, ktora odnowisz po 1 roku i 9 miesiacach od przyznania Ci statusu. Urzednik nie patrzy na to ile dokladnie jestescie malzenstwem - albo jestes 2 lata albo nie jestes - nie jestes 2 lata -> dostajesz warunkowa green card. Jestes 2 lata badz wiecej - dostajesz stala green card na 10 lat. Czyli jesli Kowalski jest zonaty przez 1 rok, ma interview, dostaje green card, to nie dostaje jej na rok, nie bedzie jej odnawial po roku czasu (bo wtedy bedzie mial druga rocznice slubu) tylko odnowi ja po 1 roku i 9 miesiacach od daty kiedy ma przyznaja zielona karte. Slowo "anniversary" w tym przypadku tyczy sie DATY OD KIEDY JESTES rezydentem a nie daty slubu.

Done. Gdzie mam wyslac rachunek? :)

Serdecznie dziekuje. Nadal jednak jednak nie rozumiem, czemu w Ambasadzie w Polsce powiedziano mi wyraznie trzykrotnie o dacie slubu, ze papiery trzeba zlozyc 90 dni przed druga rocznica slubu... Ponadto znalazlam tez informacje tego typu :

ZMIANA STATUSU PRZEZ ZAWARCIE MAŁŻEŃSTWA

Osobom, które zawarły związek małżeński z obywatelem amerykańskim lub posiadaczem Zielonej Karty i wystapiły o zmianę statusu w ciągu dwóch lat od daty zaślubin, przynawana jest jedynie tak zwana „warunkowa" rezydencja. „Warunkową rezydencję można zmienić na stałą, składając petycję I-751 w 90 dni przed upłynięciem drugiej rocznicy ślubu. Celem petycji jest udowodnienie, że związek małżeński został zawarty w dobrej wierze. Jeśli jednak małżonkowie rozwiodą się przed złożeniem formularza I-751, osoba składająca petycję musi dowieść, że małżeństwo zostało zawarte z właściwych powodów. zrodlo- http://www.adwokatmarzec.com/Dziedziny-Pra...awy-imigracyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje. Nadal jednak jednak nie rozumiem, czemu w Ambasadzie w Polsce powiedziano mi wyraznie trzykrotnie o dacie slubu, ze papiery trzeba zlozyc 90 dni przed druga rocznica slubu... Ponadto znalazlam tez informacje tego typu :

ZMIANA STATUSU PRZEZ ZAWARCIE MAŁŻEŃSTWA

Osobom, które zawarły związek małżeński z obywatelem amerykańskim lub posiadaczem Zielonej Karty i wystapiły o zmianę statusu w ciągu dwóch lat od daty zaślubin, przynawana jest jedynie tak zwana „warunkowa" rezydencja. „Warunkową rezydencję można zmienić na stałą, składając petycję I-751 w 90 dni przed upłynięciem drugiej rocznicy ślubu. Celem petycji jest udowodnienie, że związek małżeński został zawarty w dobrej wierze. Jeśli jednak małżonkowie rozwiodą się przed złożeniem formularza I-751, osoba składająca petycję musi dowieść, że małżeństwo zostało zawarte z właściwych powodów. zrodlo- http://www.adwokatmarzec.com/Dziedziny-Pra...awy-imigracyjne

dlaczego tak Ci powiedziano w ambasadzie to ja nie wiem; to co jest napisane na stronie adwokata Marca dowodzi, ze sa tam bledne informacje, bo sa 'adwokaci' i 'adwokaci'. Na logike nie trzyma sie to sensu, bo popatrz ile jest tu na Forum ludzi, ktorzy brali slub w roznym czasie i KAZDY Z NICH odnawial green card wtedy kiedy ja Ci napisalam czyli 90 dni przed plywem drugiej rocznicy OTRZYMANIA green card a nie drugiej rocznicy slubu. Gdyby tak bylo to kazdy by odnawial green card wczesniej niz 90 dni przed uplywem drugiej rocznicy przyznania green card, bo kazdy bral slub wczesniej...

Tu masz przepis prawny, ktory pokazuje, ze mam racje:

8 CFR § 216.4 Joint petition to remove conditional basis of lawful permanent resident status for alien spouse.

(a) Filing the petition

—(1) General procedures. Within the 90-day period immediately preceding the second anniversary of the date on which the alien obtained permanent residence, the alien and the alien's spouse who filed the original immigrant visa petition or fiance/fiancee petition through which the alien obtained permanent residence must file a Petition to Remove the Conditions on Residence (Form I–751) with the Service. The petition shall be filed within this time period regardless of the amount of physical presence which the alien has accumulated in the United States. Before Form I–751 may be considered as properly filed, it must be accompanied by the fee required under §103.7(:) of this chapter and by documentation as described in paragraph (a)(5) of this section, and it must be properly signed by the alien and the alien's spouse.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ty oczywiscie mozesz wyslac dokumenty kiedy chcesz - w najlepszym razie case bedzie rejected. W najgorszym - pobiora pieniadze, wezma odciski i zrobia denial. A Ty od nowa bedziesz wypelniac dokumenty wtedy kiedy kaze prawo czyli wtedy kiedy Ci napisalam powyzej i od nowa bedziesz placic. Jesli wedlug Ciebie wieksza racje ma pani z ambasady (ktora nie jest prawnikiem imigracyjnym) albo adwokat Marzec (ktory praktykuje kazdy mozliwy rodzaj prawa) mimo, ze przepisy prawne mowia co innego - to ja Ci juz inaczej nie wytlumacze... Ja prawa nie wymyslam i nie interpretuje pod siebie - jesli mam konkretny przepis to sie go trzymam a w tym przypadku jest konkretny przepis. NIE MA przepisu mowiacego o drugiej rocznicy slubu - mysle, ze wzielo sie to stad, ze ludzie interpretowali slowo "anniversary" jako "rocznice slubu" - tak mi to wytlumaczyl moj klient, ktory podobne glupoty uslyszal w ambasadzie. Tez mu pokazano, ze przed "second anniversary" ma odnowic green card - tyle, ze nie doczytali, ze to 'anniversary' tyczy sie daty otrzymania pierwszej zielonej karty. Byc moze u Ciebie tez tak bylo... On tez wysylal dokumenty przed druga rocznica slubu i byl zdziwiony, ze mu pobrali pieniadze a sprawe zamkneli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...