Skocz do zawartości

Rozmowa Z Konsulem , Wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) mam pytania związane z moim wyjazdem do Stanów. Czytałam na forach jak cieżka jeste rozmowa z konsulem czytałam nawet że rozmowa może odbywać sie po angielsku czy to prawde?

:D

Nie wiem jakie mam szanse mam na dostanie wizy otóż jestem studentka 1 roku studiów zaocznych, narazie nie pracuje , dostałam zaproszenie od kuzynki ktora mieszka w Stanach ok 7 lat, i chce wyjechać do niej na ok 3 miesiace wakacji tylko i wylacznie w celach turystycznych na ogół wszyscy mowia ze studenci dostają wizy ale czy ja jako zaoczna mam szanse? Nastepne pytanie dotyczny zdjecia w formularzu, mam juz zrobione, ale nie mam wersji elektronicznej czy moglabym go zeskanowac i wstawic do formularza czy aczej nie? ;)

z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nikt Ci nie bedzie kazac abys rozmawiala po angielsku jesli nie umiesz :)

masz wybor ze albo po angielsku albo tez polsku

co do zaproszenie to nie jest wymagane i radze przygotowac sie na pytania co robisz w Polsce,po co lecisz,co tam bedziesz robic,np kto placi za podroz itd

a jakie masz szanse>?fakt studenci dostaja ale nalezy przygotowac sie na rozmowe.

co do skanowania to moze takie cos byc ale jak bedzie odpowiednia wielkosc tego zdjecia w kb,,na stronie Ambasady masz to opisane ile takie zdjecie ma miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn umiem ale dla własnego komfortu wole po polsku :) mam nadzieje że nie bedzie miało to wpływu na decyzje konsula :) faktem jest że bardzo sie denerwuje ta rozmowa.

oczywiście za podróż płace sama ;) czyli najlepiej mieć przygotowane miejsca które chce zobaczyć?właśnie dziś bede chciała wypełnić ten wniosek i umówić się na rozmowe ;]

a co do zdjecia to w razie gdyby sie nie udało to moge go nie dodawać?

Może to glupie pytania sorki że Cie tak mecze ale widze że masz duża wiedze na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego języka na rozmowie to nie ma się czym przejmować. U mnie konsul od razu zaczął mówić po polsku. Do mojej żony, która po wize była pare dni później też zaczął mówić po polsku, więc to chyba jakiś standard. Ja sobie dokończyłem rozmowę w naszym języku, moja żona przeszła na angielski, bo jak mi mówiła, pani w okienku szło z tym polskim kiepsko i chciała jej pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj :) dziekuje za odp i pomoc pnau84 :)

Co do języka to po prostu wole rozmawiac po polsku, bo nie dośc że już się denerwuje ta cala rozmowa to jeszcze jakby była po angielsku to chyba napewno bym poległa ;p Nie mam nic do ukrycia jednak sie denerwuje że nie dostane wizy...

patryg a żona sama przeszła na angielski czy to jakoś od konsula wyszło? dawno byłeś na tej rozmowie? Długo trwala rozmowa i gdzie byłeś w Warszawie czy Krakowie ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...