Skocz do zawartości

Rozmowa Z Konsulem , Wiza


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a chcesz rozmawiac po polsku czy tez po angielsku bo aby nie wyszlo ze powiesz po angielsku dzien dobry a potem wszystko po polsku :)

moze tez byc tak ze w czasie rozmowy przejdziecie na angielski ale to sporadycznie tak sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze sie zrobil groch z kapusta :D

tak jak napisalem wczesniej ze jest taka kafejka kolo Konsulatu i latwo tam trafic ,z tym nie bedzie problemu :)

a teraz pnau84 napisz jak jest juz w srodku,co z ochrona,dokumentami ,numerkami itd

Już piszę :)

W środku ściągamy kurtki i paski od spodni i kładziemy na taśmę, ja paska nie ściągłam (spadły by mi spodnie :D) i też problemu nie było - zapikało na bramce , Pan się uśmiechnął, powiedział żeby nie ściagać, ale za to mnie "prześwietlił" tym swoim urządzeniem :D Ja ochronę oceniam ok, jak dla mnie są spoko uprzejmi, ale wiem, że dużo ludzi narzeka, myślę, że zależy to od humoru panów ochroniarzy. Po przejściu przez bramkę bierzemy wszystkie swoje rzeczy, które wcześniej położyliśy na taśmie.

Przechodzimy przez drzwi korytarzem, po czym mamy schody i idziemy na górę (zgubić się nie da bo wszyscy tam idą). Na piętrze wchodzimy do niedużego pomieszczenia, gdzie są dwa okienka jak na poczcie i Panie przez mikrofon czytają nasze imię i nazwisko i wtedy do takiego okienka podchodzimy. Pani w okienku prosi nas o druczek opłaty i druk DHL oraz pobiera odciski z wszystkich 10 palców dłoni. Następnie oddaje nam nasz paszport, nasze potwierdzenie wniosku i druk DHL (jesli coś zapomniałam to proszę o poprawienie mnie ;)) Po wszystkim mówi nam, żebysmy wzieli sobie z tej całej "maszynki" numer bloczka i przeszli do poczekalni obok.

W tej poczekalni siadamy sobie lub stoimy i czekamy jak wyswietli się nasz numerek z bloczka. Jak numerek naszego bloczka się wyświetli to wyświetli się również numer stanowiska do którego mamy podejść na rozmowę.

Podchodzimy :D Pan lub Pani pobiera odcisk jednego z palców w celu potwierdzenia naszej tożsamości. Podajemy również paszport i wszystko to co wydała nam Pani w poprzednim okienku. I rozmawiamy a raczej odpowiadamy na zadane pytania, ale tego nie będe opisywać bo jest duzo wątków na temat samej rozmowy z urzędnikiem konsularnym. Jesli owy Pan lub Pani przyznają nam wizę dostajemy białą karteczkę na której mamy informację, że paszport przyjdzie nam w ciągu 5 dni i takie tam..., jesli wizy nie dostaniemy to paszport oddawany nam jest odrazu przy okienku.

I tyle, potem wracamy tą sama drogą, którą do konsulatu weszliśmy z tym, że już nikt nas nie prześwietla i nie sprawdza.

sly6 mam nadzieję, że nie zrobiłam jeszcze większego grochu z kapustą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do numerków ;P to pan przez telefon podał mi numer spotkania i musze go zabrać oczywiście? ale nic nie mówil o tym żebym zabrała ze sobą zdjęcie.. wezmę na wszelki wypadek.

nie absolutnie ja z twojej wypowiedzi juz wiem chyba wszystko :) chyba ze jutro mi sie cos przypomni to napisze ;p

Jest jeszcze taka sprawa ze kuzynka zapraszała mnie osobiście i do środy na pewno nie dojdzie zaproszenie co jeśli o nie zapytają chyba mnie to nie skreśla?

Długo to wszystko trwa w Krk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podczas rozmowy przez telefon podają numer spotkania, weź go ze sobą na wszelki wypadek. Ja byłam na rozmowie teraz w marcu i nikt o ten numer nie pytał w konsulacie, więc nie wiem po co go przez telefon podają.

Teraz o zaproszenie nie pytają, nie jest wymagane. Ja nie miałam i nic oglądać nie chcieli. Mi wszystko od samego wejścia do konsulatu zajęło jakieś 40 minut więc całkiem ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...