Skocz do zawartości

Jak Moge Starac Sie O Staly Pobyt Przez Pracodawce I Rodzine?


kinyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczace stalego pobytu. Jak moge zalegalizowac pobyt po programie au pair jesli mam osobe ktora moze mnie sponorowac tzn powiedzmy ze chodzi mi o sponsorowanie pracownicze. Czy moim wspolsponsorem moze zostac moja ciocia/ wujek? i co powinien zrobic pracodawca?Czy powinnam miec wyzse wyksztalcenie(jestem w pl po 2 roku studiow)? dodam ze to pomysl mojej cioci by zalegalizowac mi pobyt dlatego tez szukam jakiejs porady i dobrego adwokata, niewiem czy nie lepiej po prostu zmienic status wizy na studencki badz jechac do pl po wize f1 no ale zostalo mi 1,6 roku zeby sobie cos tam przemyslec zalatwic itd . Pomysl na zalegalizowanie wzial sie z tego iz jedna dziewczyna(znajoma mojej cioci) byla w usa nielegalnie przez 4 lata trafila do wiezienia na pol roku i miala 2 sprawy za kradziez i za nielegalny pobyt teraz po wyjsciu ma pobyt tymczasowy bedzie tutaj przez 3 lata legalnie a potem moze starac sie o przedluzenie czy tam o zielona karte, smieszne ale prawdziwe:) heh

z gory dziekuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Pomysl na zalegalizowanie wzial sie z tego iz jedna dziewczyna(znajoma mojej cioci) byla w usa nielegalnie przez 4 lata trafila do wiezienia na pol roku i miala 2 sprawy za kradziez i za nielegalny pobyt teraz po wyjsciu ma pobyt tymczasowy bedzie tutaj przez 3 lata legalnie a potem moze starac sie o przedluzenie czy tam o zielona karte, smieszne ale prawdziwe:)

Śmieszne, bo chyba raczej nieprawdziwe ;)

W jaki sposób ona będąc nielegalnie, nagle po wyjściu z więzienia jest już legalnie?

Jeśli dostała pobyt tymczasowy, to znaczy, że po tym-czasie musi wyjechać, czy nie? Czyli coś jak voluntary departure? A może mylę kompletnie pojęcia... Jeśli tak, to przepraszam.

Jak się jest nielegalnie, to jedynym sposobem na otrzymanie zielonej karty jest ślub z obywatelem.

Innej możliwości nie ma.

Nie wiem, czy przeszłość kryminalna nie będzie przeszkodą, żeby mogła dostać zieloną kartę.

Ale na pewno nie dostanie zielonej karty po tym, jak przez kilka lat siedzi w kraju nielegalnie. Póki co nie ma amnestii.

Sponsorowanie pracownicze polega na tym, że pracodawca musi wykazać, że w kraju nie ma nikogo innego, kto mógłby wykonywać pracę, na jaką Ty się piszesz.

http://www.usa.info.pl/board/Sponsorowanie...raw-t13016.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwazasz moje zdanie? chyba wiem co pisze bo znam ta dziewczyne niewiem jak, co i dlaczego dla mnie tez jest dziwne bo bylam pewna ze od razu po wyjsciu z wiezienia ja deporuja wiec wiesz te Twoje 'raczej' ma sie nijak do tego jak jest w rzeczywistosci dziewczyna dostala nr ssn i jest legalnie przez 3 lata ma tu siedziec i placic podatki ma staly pobyt i moze legalnie pracowac. nie interesuje mnie czy ktos mi wierzy czy nie ale taka jest prawda dla mnie tez to bylo zaskoczenie i absurd ale nic to nie ma wspolnego z tym jak jest naprawde takie sa fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miala ta dziewczyna prawnika i jestem ciekawy co tam bylo w papierach napisane i powiedziane na rozprawie

jestes troche na forum i byl tutaj przypadek kogos ze ten ktos dostal niby pobyt,moze pracowac,placic podatki ale to nic nie ma wspolnego z GC a zeby ja dostac to duzoo wody moze uplynac i nic z tego moze nie wyjsc ale ta osoba moze sobie zyc w USA,moze tez zapomniec o wyjedzie z USA a jak wyjdzie to nie wroci,wiec sie spytaj tej znajomej kiedy leci po za USA i jak wroci?no ale to sa przypuszczenia -jak widzisz sa rozne sprawy i rozne odpowiedzi jak moze byc .

a co po tych 3 latach?znow rozprawa w sadzie czy jak?moze cos wiecej napisz w tej sprawie bo jak widzisz troche wyjsc jest co moglo byc i jak.

jak widzisz jest to mozliwe ale to nie ma nic wspolnego z GC a slub z obywatelem tez nic moze nie pomoc wiec ,,zyje ale bez pewnych praw jako rezydent,,TY chcesz tak samo zyc?

zapoznaj sie z postami Kariny i znajdziesz podobny temat jak z ta dziewczyna

Moze cos tutaj Karina napisze w tej sprawie

a co do sponsorwania pracowniczego to masz pare tematow na forum plus kiedys Karina pisala jak moze byc z au-pair i co nalezy spelnic aby wogole o takim czyms myslec i robic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwazasz moje zdanie?

Absolutnie nie.

Raczej to, co powiedziała Ci ta dziewczyna.

Ale... jeśli rzeczywiście będzie mogla starać się o zieloną kartę, to to jest świetny sposób na emigrację ;)

Przez cztery lata być przestępcą w kraju, potem iść do więzienia i wyjść z niego z legalnym pobytem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.

Raczej to, co powiedziała Ci ta dziewczyna.

Ale... jeśli rzeczywiście będzie mogla starać się o zieloną kartę, to to jest świetny sposób na emigrację ;)

Przez cztery lata być przestępcą w kraju, potem iść do więzienia i wyjść z niego z legalnym pobytem...

no to jest brecht w sumie ;)

niewiem nigdy nie gadalam o tym z ta dziewczyna bo ona nie dawno wyszla mam to w sumie gdzies jak ona sie znalazla w tym wiezieniu itd ja nie chce tam trafic wiec sie zastanawiam nad swoja sytuacja ale chyba bedzie lepiej jak zapytam jakiegos adwokata bo kazda sprawa jest indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast sie pytac prawnika to poczytaj troche forum abys zle nie popadl

bo mozesz tak wpasc ze gorzej niz ta dziewczyna...

wiec zacznij od lektury a potem zobaczysz kto co mowi jak bedziesz na rozmowie u prawnika

sa tacy ze gadaja takie cos ze glowa boli i nie wiadomo czy sie smiac czy tez plakac na takimi osobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalam duzo o sponsorowaniu przez pracodawce dlatego to mnie interesuje najbardziej bo mam o tyle dobra sytuacje ze moga mnie zatrudnic albo jako nurse tylko musze zrobic kurs albo u mojej cioci albo wujka oni moga mnie zatrudnic heh smieszne to troche ale niewiem czy tak mozna zrobic i na jakiej zasadzie nigdzie nie znalazlam takiego tematu;/ wiec ciezko mi cokolwiek stwierdzic czy sie oplaca czy nie czy po prostu zmienic na status f1 tylko to za bardzo chyba tez nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...