Skocz do zawartości

Jak Moge Starac Sie O Staly Pobyt Przez Pracodawce I Rodzine?


kinyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a co sie dowiedzialas ?i czy czytalas o GC i au-pair?

bo tam masz napisane ze sama opieka nad dziecmi bez szkoly-kursow odpowiednich moze nic nie dac ..

no i oczywiscie okres oczekiwania jest uzalezniony od kategorii w ktorej bys byla a to moze zajac pare lat zanim dostaniesz GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dotyczace stalego pobytu. Jak moge zalegalizowac pobyt po programie au pair jesli mam osobe ktora moze mnie sponorowac tzn powiedzmy ze chodzi mi o sponsorowanie pracownicze. Czy moim wspolsponsorem moze zostac moja ciocia/ wujek? i co powinien zrobic pracodawca?Czy powinnam miec wyzse wyksztalcenie(jestem w pl po 2 roku studiow)? dodam ze to pomysl mojej cioci by zalegalizowac mi pobyt dlatego tez szukam jakiejs porady i dobrego adwokata, niewiem czy nie lepiej po prostu zmienic status wizy na studencki badz jechac do pl po wize f1 no ale zostalo mi 1,6 roku zeby sobie cos tam przemyslec zalatwic itd . Pomysl na zalegalizowanie wzial sie z tego iz jedna dziewczyna(znajoma mojej cioci) byla w usa nielegalnie przez 4 lata trafila do wiezienia na pol roku i miala 2 sprawy za kradziez i za nielegalny pobyt teraz po wyjsciu ma pobyt tymczasowy bedzie tutaj przez 3 lata legalnie a potem moze starac sie o przedluzenie czy tam o zielona karte, smieszne ale prawdziwe:) heh

z gory dziekuje

pozdrawiam

jako adwokat mowie Ci, ze nie ma czegos takiego jak "pobyt tymczasowy", ktory daje Ci 3 lata legalnego pobyt (z nielegalnego pobytu) a pozniej mozna sie starac o "przedluzenie czy tam o zielona karte". Jest jedna tylko taka mozliwosc, ale to raczej ona nie wchodzi w gre, bo to wiza dla swiadkow. Osoba z poszlakowanym charakterem nie moze sie o to starac.

Powiem krotko: to co ktos mowi, to tylko gadanie. To co ma ta dziewczyna, to najprawdopodobniej staranie sie o odroczenie deportacji. Tak by wygladalo. Ale trzeba by zobaczyc dokumenty. NIe sugeruj sie czyjas sytuacja - to co ktos mowi to nie jest wyrocznia. Ty masz swoja sprawe i postaraj sie na niej skupic.

Tak a propos: ile Ty masz lat? I na jakie uczelni studiowalas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... nie ma tego duzo czytaj prawie wcale tego co ja chcialam to sie nie dowiedzialam

nie ma tego duzo, bo to temat bardzo obszerny. I nikomu nie chce sie poswiecac kilku godzin aby opisywac kazdy aspekt sponsorowania. Pokazany masz zarys sponsorowania - taki zarys podstwiasz pozniej pod swoja sytuacje i widzisz co jest.

Aby indywidualnie zastanowic sie nad tym co jest dla Ciebie dobre a co najlepsze, trzeba by znac wiele szczegolow i to jakie Ty masz mozliwosci. I przede wszystkim czy Ty sama tego chcesz... Bo pisanie, ze pomysl na legalizacje pobytu "jest pomyslem cioci" to sama przyznasz, jest co najmniej dziwne.

To, ze sie malo dowiedzialas.. sa rozne strony, sa strony rzadowe, sa rozne opisy - mozna z tego skorzystac. Tak robi wiekszosc osob. I jesli maja pytania to tutaj wracaja i te pytania zadaja, a kto moze, czy to ja czy ktos kto ma wiedze na dany temat, odpowiadamy na te pytania.

Z tego co Ty pisze (na dzien dzisiejszy) nie ma az tak wiele mozliwosci, bo sponsorowanie w kategorii w jakiej bys byla, jest bardzo powolne, a Ty bys musiala utrzymywac legalny status. To jest dobre kilka lat (przynajmniej na dzien dzisiejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako adwokat mowie Ci, ze nie ma czegos takiego jak "pobyt tymczasowy", ktory daje Ci 3 lata legalnego pobyt (z nielegalnego pobytu) a pozniej mozna sie starac o "przedluzenie czy tam o zielona karte". Jest jedna tylko taka mozliwosc, ale to raczej ona nie wchodzi w gre, bo to wiza dla swiadkow. Osoba z poszlakowanym charakterem nie moze sie o to starac.

Powiem krotko: to co ktos mowi, to tylko gadanie. To co ma ta dziewczyna, to najprawdopodobniej staranie sie o odroczenie deportacji. Tak by wygladalo. Ale trzeba by zobaczyc dokumenty. NIe sugeruj sie czyjas sytuacja - to co ktos mowi to nie jest wyrocznia. Ty masz swoja sprawe i postaraj sie na niej skupic.

Tak a propos: ile Ty masz lat? I na jakie uczelni studiowalas?

bede miala 25 lat a w pl studiowalam na uniwersytecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zapomnialam dodac ze ta dziewczyna miala wyjsc za maz za mojego kuzyna i on byl na wszystkich sprawach tylko na ostatnia nie przyszedl bo uznal ze nie chce z nia byc i tyle wiem.

Co do mnie to na moj rozum bez tych wszystkich sponsorowan itd to ja bym sobie zmienila status albo pojechala po wize f1. W pl studiowalam pedagogike dlatego tu przyjechalam na program au pair bo wiem ze bede miala mozliwosc opieki nad dziecmi a po drogie jakos ubarwi moje cv;) tutaj tez zalezaloby mi na tym aby skonczyc studia z edukacja dziecieca albo psychologia dziecieca. no to tyle co ja mysle.

dziekuje za odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zapomnialam dodac ze ta dziewczyna miala wyjsc za maz za mojego kuzyna i on byl na wszystkich sprawach tylko na ostatnia nie przyszedl bo uznal ze nie chce z nia byc i tyle wiem.

DZIEWCZYNA DOSTALA ZGODE SADU NA ODROCZENIE SPRAWY AZ WYJDZIE ZA MAZ I MAZ ZLOZY NA NIA DOKUMENTY NA GREEN CARD. ON ZADNEJ GREEN CARD NIE DOSTALA I NIE JEST LEGALNIE TYLKO NADAL JEST POD DEPORTACJA DO MOMENTU AZ WYJDZIE ZA MAZ, ZLOZY DOKUMENTY O ADJUSTMENT A POZNIEJ PRAWDOPODOBNIE JESZCZE O WAIVER (JESLI MIALA COS CO STOI NA PRZESZKODZIE LEGALIZACJI).

GDYBY NIE TO, ZE KTOS POWIEDZIAL, ZE SIE Z NIA OZENI TO BY PEWNIE JUZ JEJ TU NIE BYLO. TERAZ JESLI ON SIE JEDNAK NIE OZENI TO SPRAWA NADAL JEST W SADZIE I DZIEWCZYNA JEST NADAL POD DEPORTACJA.

Co do mnie to na moj rozum bez tych wszystkich sponsorowan itd to ja bym sobie zmienila status albo pojechala po wize f1.

TY SIE NIE WYROBISZ Z DOSTANIEM GREEN CARD JESLI MASZ TYLKO WIZE DLA AU PAIR. CALE SPONSOROWANIE TRWA LATAMI. I TAK BEDZIESZ MUSIALA ZMIENIC STATUS BADZ POJECHAC DO POLSKI PO F-1 BADZ INNA WIZE. INNA RZECZ, ZE DOSTANIE WIZY F01 W TWOIM PRZYPADKU MOZE BYC POD ZNAKIEM ZAPYTANIA.

W pl studiowalam pedagogike dlatego tu przyjechalam na program au pair bo wiem ze bede miala mozliwosc opieki nad dziecmi a po drogie jakos ubarwi moje cv;) tutaj tez zalezaloby mi na tym aby skonczyc studia z edukacja dziecieca albo psychologia dziecieca. no to tyle co ja mysle.

ABYS TUTAJ POSZLA NA TAKIE STUDIA MUSIALABYS SIE DOBRZE ZORIENTOWAC JAKIE SA WYMOGI I JAKIE SA KOSZTY, BO NIE JEST TO TANIA SPRAWA, A BEDAC NA WIZIE STUDENCKIEJ NIE MOZESZ PRACOWAC.

dziekuje za odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani w jednym przypadku ani w drugim przypadku nikt Ci nie da gwarancji, ze Ci sie uda. Oczywiscie sa duzo wieksze szanse, jesli idziesz na konkretny kierunek studiow (nie jezyk). Ale tak jak napisalam: kazdy kierunek ma swoje wymogi (a raczej kazda uczelnia). Koszty kosztami, ale sa brane pod uwage np. wyniki egzaminow, wynik TOEFLa. Aby ubiegac sie o przyjecie do szkoly trzeba zaczac sie tym interesowac odpowiednio wczesniej.

Na dzien dzisiejszy tak zmiana statusu z au pair na studencki jaki i otrzymanie wizy studenckiej jest ciezkie. Obie sprawy sa uznaniowe czyli nie ma czegos takiego, ze jak masz dokumenty z uczelni, plus sponsora to na 100% masz wize w rece. Musisz zaczac szukac szkoly a pozniej zobaczyc jakie maja wymogi, czy je spelniasz i zaczac sie wtedy interesowac ktora droga bedzie lepsza. A sponsorowanie pracownicze mozesz zaczac nawet jutro i bedzie sie toczylo osoba droga. Czas oczekiwania na green card jest dlugi wiec im szybciej zaczniesz tym lepiej dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...