Skocz do zawartości

Nieletni Sam Do Usa, A Wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na święta był u mnie wujek z USA [legalnie tam przebywa] i zaproponował mi wyjazd na wakacje do niego na jakiś miesiąc w którym uczestniczyłbym w ślubie kuzynka ;x

I teraz tak... Mam 16 lat. Uczę się w technikum na pierwszym roku.Moi rodzice są na stałe w Polsce.

- Jakie mam szanse na uzyskanie wizy turystycznej ?

- Czy mogę lecieć sam ? w New Ark odebrałby mnie wujek na lotnisku

- No i oczywiście pytanie o pieniądze... czy muszę mieć jaki dokument itp. itd. że posiadam środki żeby móc lecieć.Czy może coś wujek powinien napisać np. że pokryje koszt mojego pobytu

Dziękuję za odpowiedzi ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsul weryfikuje na rozmowie czy jest duża szansa na to, że zostaniesz na nielegalu. Przede wszystkim ważne jest, co robisz w życiu. Szkoła jest bardzo dobrym argumentem przemawiającym za tym, że wrócisz do Polski. Ogólnie nie widzę przeciwwskazań co do wizy, bo dlaczego miałbyś nie jechać? Zobacz jeszcze na forum tematy związane z rozmowami z konsulem i poczytaj jak to wygląda. Acha, i ten papierek od wujka zawsze się przyda, jeśli konsul zapyta za co zamierzasz tam przez miesiąc żyć :)

Na pozostałe pytania odsyłam do strony ambasady, powinieneś się tam co nie co dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te szanse nie sa w 100% i o tym nalezy pamietac

na rozmowe mozesz isc sam ,ale musisz sie dowiedziec w liniach lotniczych jak bedziesz lecial czy mozesz tak leciec .

Jesli Wujek pokaze wrazie czego z Toba pokrewienstwo to mozesz bez niczego leciec-papieru od rodzicow

co do papierow od Wujka to mozesz Ich miec 1000 ale zacznijmy od tego czy ktos je bedzie chcial zobaczyc?od tego na sile niczego nie pokazesz a jak pokesz a zle wypadniesz na rozmowie-odpowiedziach to taki papierek malo jest warty..

wiec przygotuj sie na rozmowe i pytania a nie na papiery od Wujka

pytania mozesz miec takie kto pokrywa koszta podrozy i wtedy powiesz Wujek..kto jest dla Ciebie,co robisz w Polsce,co robia rodzice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie ma zadnego problemu z uzyskaniem wizy. Moja siostra, ktora jest w tym samemym wieku co Ty dostala wize w ciagu 3 dni. Skladaj wniosek przez internet i powodzenia

Witam

Na święta był u mnie wujek z USA [legalnie tam przebywa] i zaproponował mi wyjazd na wakacje do niego na jakiś miesiąc w którym uczestniczyłbym w ślubie kuzynka ;x

I teraz tak... Mam 16 lat. Uczę się w technikum na pierwszym roku.Moi rodzice są na stałe w Polsce.

- Jakie mam szanse na uzyskanie wizy turystycznej ?

- Czy mogę lecieć sam ? w New Ark odebrałby mnie wujek na lotnisku

- No i oczywiście pytanie o pieniądze... czy muszę mieć jaki dokument itp. itd. że posiadam środki żeby móc lecieć.Czy może coś wujek powinien napisać np. że pokryje koszt mojego pobytu

Dziękuję za odpowiedzi ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

I nie zapominaj, że (wbrew temu co niektórzy na tym forum piszą) potrzebna jest notarialna zgoda rodziców na Twój wyjazd przetłumaczona na angielski. Sam mam 17 lat i 16 lipca ląduje w Newarku :) Umawiając się na spotkanie nieprzyjemna pani powiedziała, że taka zgoda jest właśnie potrzebna - szczególnie po wylądowaniu w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...