Skocz do zawartości

Ivy League, Jak Z Rekrutacją?


Rekomendowane odpowiedzi

Agata Passent opisywała kiedyś w jakimś artykule jak wyglądała rekrutacja na Harvard. Musiałabyś przeszukać net, może gdzieś się ten artykuł plącze. Z tego co pamiętam dość dużo było na temat "wykazywania się indywidualnością".

Żeby dostać całkowite pokrycie kosztów IMO musisz naprawdę wykazać się czymś co wywoła okrzyk "achhhh" u rekrutujących. Próbuj :) Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego, co czytałam, koszty są pokrywane całkowicie lub cześciowo w zależności od dochodu rodziny. W sensie jeśli aplikuję na uczelnię X, która ma politykę need-blind i full-need zarazem, to jeśli dochód roczny mojej rodziny jest mniejszy niż np. 45000$ to pokrywane są całe koszta mojej nauki.

Cóż, poczytam te wyniki osób które się dostały (lub też zostały odrzucone) i jeszcze się zastanowię. Czas nagli, ale mam dużo obaw - w końcu to jednak daleko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego, co czytałam, koszty są pokrywane całkowicie lub cześciowo w zależności od dochodu rodziny. W sensie jeśli aplikuję na uczelnię X, która ma politykę need-blind i full-need zarazem, to jeśli dochód roczny mojej rodziny jest mniejszy niż np. 45000$ to pokrywane są całe koszta mojej nauki.

Pamiętaj żez rekrutacją do Ivy League to tak jak ze słynnym powiedzeniem Kennedy'ego tyle że trochę zmienionym :) Ich nie interesują TWOJE potrzeby. Zainwestują w Ciebie jesli dojdą do wniosku, że przyniesie to korzyść uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jeśli aplikuję na uczelnię X, która ma politykę need-blind i full-need zarazem, to jeśli dochód roczny mojej rodziny jest mniejszy niż np. 45000$ to pokrywane są całe koszta mojej nauki.

Rozumiesz dobrze. Jezeli sie dostaniesz i jezeli dochod rodziny jest ponizej pewnej sumy, to pokryja cale koszta. Co nie zmienia slusznosci uwagi Jackie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to co ja napisalam byloby sprzeczne z artykulem lub z tym co ty napisales. Wiec dlatego pytam.
Generalnie, zeby dostac sie na jakikolwiek uniwersytet Ivy League, trzeba miec i bardzo dobre stopnie, i wysokie SATy, i byc wyjatkowo dobrym w innych kierunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...