Skocz do zawartości

Problem Z Wizą Rodzinna


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie bardz ważne dla mnie ponieważ jest taka sytuacja ze moi rodzice ubiegaja sie o wize rodzinna i prawdopodobnie ja dostana czy na wize rodzinna musza jechać wszyscy członkowie czy może ktoś zostac a reszta pojechac?

Ps Wiem że juz zadawałam to pytanie ale nigdzie nie moge znaleźć na nie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wiz imigracyjnych z loterii wizowej to zasada jest taka ,że nie musi jechac cała rodzina razem ale w pierwszej kolejności do Stanów musi wjechać ta osoba która wylosowała wizę a póżniej może dojechać współmałżonek i dzieci.Nigdy odwrotnie. W wizie imigracyjnej jest rubryka Category i ten co wylosował ma wpisane DV 1 ,małżonek DV 2 ,dzieci DV 3 itd. Jeśli osoba z category DV 1 nie wjedzie do USA to osoby z wizą imigracyjną z category DV 2 ,DV 3 itd.nie zostaną wpuszczone.

Przerabiałem kiedyś ten temat.Informacje uzyskałem w konsulacie jak otrzymywałem wizy imigracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej zasadzie czytalem kiedys na pewnej stronie a moze na forum ale to dawno bylo,,,no ale warto o tym napisac- przypomniec aby nie bylo ze rodzina bedzie miec wizy z loterii a glowny aplikant sie rozmysli :)

dobrze rozumiesz natalia bo to jest wiza rodzinna ..niz wiza z loterii wizowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale dalej nie rozumiem moze napisze jakby historie jaka u mnie jest

Wiec tak moj tata załatwiał z siostra z usa sponsorowanie rodzinne bez wiedzy reszty rodziny kiedy ciotka juz zapłaciła pieniądze w ambasadzie za kazdego członka(6) tata nam powiedzial ze wyjezdzamy do stanów. Jednak ani mama ani dzieci nie chcemy tam jechac dlatego ojciec powiedzial ze jesli my nie chcemy to on sam sobie pojedzie a my zostaniemy w Polsce jak chcemy. W takim razie dlaczego on moze jechac na wizie rodzinnej skoro nikt z rodziny procz niego nie pojedzie wogole do stanów? Nie powinien w takim razie załatwiac jakiejs innej wizy?

Przepraszam ze tak mące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza rodzinna, bo tato (oraz Wy, jako że jesteście jego rodziną) jest rodziną obywatela amerykańskiego.

Na wizę rodzinną kwalifikuje się m.in. brat/siostra obywatela amerykańskiego, czyli Twój tato (a Wy pewnie zostaliście podpięci pod tą samą petycję, którą złożyła Twoja ciocia). Nie do końca chodzi o to, że Wy jesteście rodziną taty, tylko raczej o to, że tato jest rodziną obywatela amerykańskiego :) Dlatego nazywa się to wiza rodzinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz nasuwaja sie pytania na ile ten proces jest rozpoczety oraz czy zaswiadczenia o niekaralnosci zostaly juz wyslane bo to trzeba do NVC wyslac

oplaty za wizy nie robi sie w Ambasadzie-chyba ze jest taka potrzeba a Ciotka zaplacila w centrum wizowym NVC ale w USA

a wiecie chociaz ze nalezy zrobic badania medyczne i za to nalezy zaplacic z wlasniej kieszieni a to nie bedzie takie tanie..

http://photos.state.gov/libraries/poland/2...203_%202010.pdf

zadzwonisz i zobaczysz jak moze byc z cenami..

do tego dzieci?jesli maja kolo 21 lat ?ljak beda miec powyzej 21 lat to bedac na rozmowie po wize tych wiz nie otrzymaja ale za to rodzice dostana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...