Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Na Pobyt W Usa


Ollaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybieram się na 2,5 miesiąca na wakacje do USA i zaczęłam się zastanawiać w jakiej ubezpieczalni wykupić pakiet zdrowotny, od następstw nieszczęśliwych wypadków i OC. Orientowałam się w WARCIE, ALLIANZ i jeszcze chce zapytać w PZU. Co myślicie o tych firmach? Allianz strasznie jest drogi, Warta połowę tańsza i ją biorę najbardziej pod uwagę. Ktoś ubezpieczał się w Warcie bądź wie coś na temat tej ubezpieczalni jeśli chodzi o wyjazd do USA. Znają tą firmę tam? Jak ona jest postrzegana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przeczytac caly regulamin ubezpieczenia..a ze cos jest tanszego to musisz zobaczyc co te ubezpieczenie zapewnia i co refunduje a co nie..

Jesli by nie byli znani na swiecie to czy by sprzedawali by ubezpieczenia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybieram się na 2,5 miesiąca na wakacje do USA i zaczęłam się zastanawiać w jakiej ubezpieczalni wykupić pakiet zdrowotny, od następstw nieszczęśliwych wypadków i OC. Orientowałam się w WARCIE, ALLIANZ i jeszcze chce zapytać w PZU. Co myślicie o tych firmach? Allianz strasznie jest drogi, Warta połowę tańsza i ją biorę najbardziej pod uwagę. Ktoś ubezpieczał się w Warcie bądź wie coś na temat tej ubezpieczalni jeśli chodzi o wyjazd do USA. Znają tą firmę tam? Jak ona jest postrzegana?

W żartach to Ci tak odpowiem, wykup ubezpieczenie na bezpłatny transport zwłok do kraju w wypadku śmierci. No bo jak tam umrzesz, to bardzo drogo będzie Ciebie kosztował powrót do kraju.

Takie ubezpieczenie też istnieje i jest bardzo często wciskane podróżnym.

A teraz na serio; za leczenie za granicą musisz sam zapłacić, jeżeli jesteś ubezpieczony to Twoja firma ubezpieczeniowa ewentualnie po powrocie zwróci Ci poniesione koszty na podstawie przedłożonych rachunków. Także Twoje pytanie; "czy firma jest tam znana" nie ma tu nic do rzeczy.

Ja mam 62 lata i wyjeżdżam do USA, Kanady i na Alaskę we wrześniu na 2 miesiące, w ogóle się nie ubezpieczam, bo jest to dla turysty wyrzucanie pieniędzy. Chyba, że zamierzasz tam pracować na czarno, no to wtedy ubezpieczenie jest potrzebne.

pozdrawiam i głowa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tam pracować, ale zawsze jak wyjeżdzam na wakację to się ubezpieczam. Tylko nigdy nie byłam w Stanach, zawsze podróżowałam po Europię i tutaj kwestia ubezpieczenia była dla mnie oczywista.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie to wcale nie jest dla mnie zabawne żeby wykupić ubezpieczenie w razie przywiezienia zwłok to kraju. Dzisiaj jak się orientowałam to chce wykupić ubezpieczenie gdzieś na wartość całościową 50 000 euro (zdrowotne, nnw, oc i bagaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz sie Ola w Hestii jak maja z ubezpieczeniem-moze nawet na forum wpisz w szukaj ,bo cos chyba bylo pisane o tej firme..

ja tam jestem w 3 firmach ubezpieczony i jak gdzies zagranice jade to tak samo sie ubezpieczam,,tylko ze teraz czytam uwaznie-staram sie czytac regulamin

I teraz tak czy mozesz zaplacic za operacje,zabieg specjalistyczny pare tys dol?oczywiscie ze nie bo wtedy to przejmuje ubezpieczalnia -jesli bedzie zgodne z regulaminem.A oplaty male wtedy moze byc tak ze bedziesz musiala zaplacic ale uwazaj na limit min jak i max..ja mialem kiedys min w PZU i z kasy wyszly nici ;)

kazda firma taki numer alarmowy gdzie sie dzwoni i sie mowi co sie stalo i co sie dzieje

czasami banki dodaja do kont takie ubezpieczenie na wyjazdy zagraniczne

ps mozesz tez sie ubezpieczyc w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wolałabym się ubezpieczyć już w Polsce żeby mieć ubezpieczenie w trakcie podróży i przesiadek bo jednak nigdy nic nie wiadomo. Podobno też na lotnisku patrzą na to jak wbijają długość możliwości bycia na terenie ameryki. Należy włożyć to ubezpieczenie do paszportu i wtedy strażnik graniczny/celnik widzi je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poczytasz wiele forow i nie tylko polskich to zobaczysz ze takie praktyki nie sa stosowane

to tak jak by wlozyc ubezpieczenie w paszport i byc w 100% pewnym ze Nas wpuszcza oraz ze dostaniemy dlugi pobyt

jesli dana osoba tak robi nie oznacza ze tak jest z kazda osoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że nie można na tym polegać, ale zawsze to jakiś 1% prawdopodobieństwa, że milej popatrzą na Ciebie. Dla mnie to nie jest karta przetargowa, że dlatego wykupię ubezpieczenie. Jest ono dla mnie oczywiste ze względu na bezpieczeństwo własnego zdrowia i spokoju podczas wypoczynku. Z resztą jakoś się nie martwię o to, że np. nie wbiją mi takiej długości możliwości bycia w Stanach na jaką chcę polecieć bo chyba nie jestem jakimś podejrzanym typem i nie pewnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...