Skocz do zawartości

J-1 J-1 I Zmiana Statusu W Usa Lub Przedłużenie Prawa Pobyt


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Krótkie pytanko.

Będąc w USA na wizie J-1 (Work And Travel) pracować mogę do bodajże 14 października, natomiast Stany muszę opuścić do 14 listopada (po 30 dniach zwiedzania;) ).

Czy istnieje realna szansa na zmianę statusu i pozostanie w Stanach turystycznie troszkę dłużej?

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka rada na przyszlosc--na zadnym forum nie pisze sie takich samych tematow kilka razy,,1 raz wystarczy

I jak widzisz musialem pewne odpowiedzi wykasowac razem z tematami..

Tak jak ktos napisal w 1 temacie ze jak masz wize turystyczna to mozesz wyjechac do Meksyku lub tez Kanady-jak masz masz paszport biometryczny aby wjechac bez wizy na teren Kanady i wrocic juz na wizie turystycznej..

jak nie masz wizy to nie mozesz wizy J-1 przedluzyc ale mozesz zmienic status tej wizy na terenie USA a to sie robi przez taki formularz I539..wpisz tez w szukaj ta nazwe na forum i zobaczysz co Ci wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze wizy nie mozna przedluzyc, tak jak napisałam w temacie - Zmiana Statusu W Usa Lub Przedłużenie Prawa Pobytu.

wybacz na zamieszanie na forum, dopiero sie ucze :)

dzieki za info!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał sly możesz za pomoca ww. formyularza zmienic status np na studencki, czyli musisz isc do szkoly, a do tego niestety potrzebne są pieniądze, nie oszukujmy sie cąłkiem spore (w moim przypadku ponad 15 tyś dolarów). Wtedy jesli uda Ci sie zmienić status to możesz byc w USA aż do momentu ważności I-20 (taka forma którą wystawia szkoła na czas nauki). Możesz też zminć status na turystyczny ale wtedy chyba tylko maksymalnie do 6 miesiecy mozesz dostać przedłużenie (informacje z forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam,

mam pytanie związane ze zmianą statusu wizy J1 na wizę B2.

Interesuje mnie przedłużenie pobytu na turystyczny, na okres do końca listopada br. (obecnie przebywam na J1), posiadam również promesę wizową B2 w swoim paszporcie.

Jak wygląda kwestia zmiany statusu, czy również obowiązuje mnie wypełnienie formularza I539 oraz opłata czy procedura będzie się różnić, skoro promesę wizową już posiadam?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli posiadasz juz promese wizowa to nalezy pomyslec czy pojechac do Meksyku-Kanady czy tez na jakas wycieczke statkiem poplynac aby potem przejsc odprawe wizowa na granicy..aby miec status turysty

Co do Kanady to musisz miec paszport biometryczny aby wjechac na teren Kanady bez wizy ..

ps jesli zmieniasz status to musisz wypelnic odpowiedni forumalrz i zaplacic za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie związane ze zmianą statusu wizy J1 na wizę B2.

Interesuje mnie przedłużenie pobytu na turystyczny, na okres do końca listopada br. (obecnie przebywam na J1), posiadam również promesę wizową B2 w swoim paszporcie.

Jak wygląda kwestia zmiany statusu, czy również obowiązuje mnie wypełnienie formularza I539 oraz opłata czy procedura będzie się różnić, skoro promesę wizową już posiadam?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Posiada sie posiadlosc a nie promese.

Promese sie MA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli posiadasz juz promese wizowa to nalezy pomyslec czy pojechac do Meksyku-Kanady czy tez na jakas wycieczke statkiem poplynac aby potem przejsc odprawe wizowa na granicy..aby miec status turysty

Co do Kanady to musisz miec paszport biometryczny aby wjechac na teren Kanady bez wizy ..

ps jesli zmieniasz status to musisz wypelnic odpowiedni forumalrz i zaplacic za to.

Dziękuję za kompletne info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...