Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem A Nielegalna Praca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Za parę tygodni mam przysięgę na obywatela USA, w tym samym dniu chciałbym złożyć papiery na GC mojej żonie (od ponad 2,5 roku). Pobraliśmy się w USA w 2008 i oboje od 5 lat mieszkamy w USA. Żona przyleciała na wizie J1 (Work&Travel) w czerwcu 2006, wiza straciła ważność po pół roku w listopadzie 2006. Od czasu przylotu żona pracowała w 3 miejscach. W 1wszym płaciła podatki, później po zmianie pracy pracowała "na cash" przez rok (niepłaciła podatków), w kolejnej firmie w której pracuje od 2 lat pracuje znowu na czek (płaci podatki). Powtórzę że od listopada 2006 roku nie posiada żadnego pozwolenia na pracę, jedynie SSN.

Mam następujące pytania w tej sprawie:

1. Po przylocie, żona nie stawiła się do pracy w wyznaczonym przez Work&Travel zakładzie, lecz po 3 tygodniach pobytu znalazła atrakcyjniejszą. Do pracodawcy w USA przydzielonego przez Work&Travel dzwoniliśmy od razu po przylocie z informacją że "dziękujemy za ofertę ale nie tym razem". Był niezadowolony i temat się skończył, biura Work&Travel o tym fakcie nie powiadomiliśmy, aczkolwiek żona otrzymała SSN po 2 tygodniach. Czy ma to teraz jakies znaczenie w sprawie o GC?

2. Czy USCIS powiadamia obecnego pracodawcę żony o toczącej się sprawie, lub kontaktuje z nim w jakiejkolwiek kwestii?

3. Czy wypełniając formy na GC należy wyszczególnić gdzie żona była zatrudniona od przylotu do USA? Jeśl tak czy wspominać o roku pracy "nie na czek", czy tylko o zatrudnieniach "na czek"? Jakkolwiek, czy podanie takich informacji jest bezpieczne jeśli wymagane? Jeżeli nie w trakcie wypełniania formularzy to czy może o to zostać zapytana w czasie interview?

4. Mimo że po ślubie żona odziedziczyła moje nazwisko (tak jest na certyfikacie małżeństwa) to do dziś legitymuje się panieńskim (praca, podatki, rachunki, SSN i inne urzędu nie zostały powiadomione). Na jakie nazwisko wypełniać w tej sytuacji aplikację? panieńskie czy "poślubne":)?

5. Czy badania lekarskie może żona zrobić zanim pójdę na przysięgę, aby w dniu przysięgi wysłać już kompletny pakiet razem z badaniami i moim certyfikatem naturalizacji do USCIS?

Póki co, to tyle wątpliwości, dziękuję za jakiekolwiek rady w tej kwestii. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyandy jestes juz troche na forum i nie czytales ze przy slubie z obywatelem taka praca nielegalna oraz pobyt jest tzw przebaczany?

mialo by duze znaczenie jakby Twoja zona wrocila do Polski i poszla po wize turystyczna,studencka bo jak ten pracodawca 1 zglosil ja do sevis ale jesli..

Kolejna sprawa to jak sie przyzna na prace na cash to bedzie musiala odprowadzic podatek do IRS,czy po takim czasie jest takie cos mozliwe?oczywiscie ze tak,mozesz sie spytac doradcy podatkowego o tym oraz prawnika dobrego od spraw imigracyjnych

Raz Karina pisala ze czasami ludzie nie pisza ze pracowali nielegalnie i wtedy urzednik moze miec czasami wiele watpliwosci za co ta osoba zyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli gdy przyzna sie do pracy na kesz, to USCIS zawsze powiadamia o tym IRS = nalezy zaplacic podatek, czy wtedy sprawa w USCIS sie opoznia do momentu uregulowania oplaty w IRS? czy nie ma to znaczenia co do trwania calego procesu?

A jak w kwestii nazwiska i wczesniejszych badan?

dzieki sly6 za szybka odpowiedz. oczywiscie czytam to forum, ale moje pytania sa bardziej szczegolowe i niemoglem znalezc podobnych pytan, to ze praca jest przebaczana to wiem, ale nie wiedzialem ze trzeba bedzie zaplacic ewentualnie podatek po 2 latach. chodzi mi tutaj o detale, im wiecej takich detali na forum, tym wiekszą jest kopalnią wiedzy :) dziekuje raz jeszcze.

Aha, czy jakies zaswiadczenie o niekaralnosci żony z polski jest potrzebne? Słysze różne opinie :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wypelnialem 2 lata temu ale sie chyba nic nie zmienilo wiec:

1. nie ma

2. nie

3. masz dokladnie napisane co masz napisac gdzie pracowala przez ostatnie peic lat tak? no to masz napisac od kiedy do kiedy i jak sie nazywala praca i jak pracodawca. Nie wazne czy za cash czy czeki;

4. masz napisac jak sie nazywa zgodnie z prawem powinniscie to zmienic w papierach albo wogle niezmieniac nazwiska Urzednik bedzie patrzyl na paszport i na driver license potem zrobi sobie kopie. Co mu powiecie dlaczego nie zmienilscie nazwiska w dokumentach, jezeli na marriege certificate jest zmienione? Jeszcze sie wkurzy i powie zmiencie i bedziecie musieli to wszystko od nowa wysylac po zmianie. Spytajcie kariny albo innego prawnika

5. Badania sa waznie chyba pol roku wiec moze pewnie to zrobic nawet i dzien przed

Nie interesuje ich co robila w PL ale tutaj. Nie potrzeba zadnych zaswiadczen o niekaralnosci. Macie dokladnie wyslac to o co pytaja w dokumentach. Jak macie problemy ze zrozumieniem jezyka to lepiej kogos spytajcie kto wam dokladnie przetlumaczy wszystko konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRS nie jest w zadnym stopniu polaczony z USCIS. Nielegalna praca i nieplacenie podatkow jest wybaczane zonie obywatela przez immigration. IRS ma prawo domagac sie zaleglych podatkow jesli stwierdza, ze takie tez sa ale nie ma to nic wspolnego z USCIS. Jesli IRS bedzie chcial od niej pieniedzy, poinformuja zone o tym. Nawet po 3 latach moze dostac pisemko, ze zalega z platnoscia podatkow i beda chcieli je sciagnac. Ale jesli pracowala za cash przez rok, jest bardzo duze prawdopodobienstwo, ze IRS o tym nie wie i sie nie dowie. USCIS nie dzwoni do IRS aby sie dowiedziec czy placila podatki czy nie. Dla nich wazne jest aby obywatel sponsorujacy mial czyste konto z IRS.

Badania sa wazne przez rok wiec mozna je robic przed wyslaniem papierow. Nawet sie doradza je robic wczesniej, bo czasem to jest czasochlonne, wizyta, szczepienia, czasem przeswietlenie klatki piersiowej - wszystko czasem troche zabiera, zalezy od pacjenta i jego histori medycznej.

jesli chodzi o prace, to wymagane jest pisac i mowic prawde. Bo jesli sie sklamie to moze sie zle skonczyc, a po co kombinowac jesli nielegalna praca i tak jest wybaczana.

jesli chodzi o nazwisko to niech zona wypelnia papiery na nazwisko, ktorym sie chce poslugiwac. po otrzymaniu GC sprawy ureguluje w SSN i DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze IRS nie jest polaczone jeszcze z urzedem nie oznacza ze nie moze byc za jakis czas a wtedy wpisywanie w papiery pracy na cash a nie regulowanie tego z IRS moze sie zle skonczyc dla kogos..

Bo albo piszemy wszystko i regulujemy zaleglosci albo tez nie .

Co do zaswiadczenia o niekaralnosci to nie jest potrzebne jesli chodzi -a kto Ci mowi ze jest?

ale co innego zaswiadczenie a co innego papiery-formularze gdzie masz taki pkt o tym .wiec czy naprawde USA nie obchodzi co sie robilo w Polsce?sam zobaczysz po papierach.a ze ludzie klamia to Ich sprawa w tym temacie.

co do nazwiska to poszukaj w odpowiedziach KW bo cos pisala o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze IRS nie jest polaczone jeszcze z urzedem nie oznacza ze nie moze byc za jakis czas a wtedy wpisywanie w papiery pracy na cash a nie regulowanie tego z IRS moze sie zle skonczyc dla kogos..

Bo albo piszemy wszystko i regulujemy zaleglosci albo tez nie .

sly6 byly pytania, wiec na nie odpowiedzialam, ja nie mam prawa nikomu mowic jak nalezy postepowac. IRS nie jest obecnie polaczone z USCIS i moze i w przyszlosci bedzie, ale i tak watpie, ze beda sprawdzac kazdego szarego obywatela i jego income z przeszlosci i porownywac. nikt na to nie ma czasu i pieniedzy. takie zycie i juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam raz jeszcze pod innym nickiem gdyz mam problem z loginem.

Nie jestem do konca spokojny w kwestii nie zjawienia sie żony u pracodawcy w NJ przydzielonego przez Work&Travel. Jak na to moze teraz patrzyc urzednik, czy moze stwierdzic ze żona wykorzystała wizę z premedytacją aby dostac się do USA i wziąć ze mną ślub i otrzymać GC, a nie żeby zwiedzać USA? Od pierwszego dnia jej pobytu w USA mieszkamy zawsze razem przez 5 lat już co mogłoby wskazywać że mieliśmy taki plan. Czy można stwierdzić tutaj tzw. "Visa fraud" czy niema to znaczenia w świetle prawa, oby wlot do USA był legalny a reszta USCIS nie interesuje ?

Powiedzcie że szukam dziury w całym ;) Gdyby Pani Karina znalazła 5 minut aby cos tutaj napisać jak to wygląda, bylibyśmy z żona bardzo wdzięczni.

Pozdrawiam wszystkich pomagającym.

PS. Dzisiaj wysłaliśmy pakiet do Chicago, bede informował co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...