Skocz do zawartości

Zly Wniosek Wyslany Do Uscis - Zielona Karta


Rekomendowane odpowiedzi

Az glupio mi sie przyznac do tego, ze popelnilam tak duzy blad. Chodzi o moja zielona karte, ktora traci waznosci za 3.5 miesiaca. Dzis rano wyslalam petycje o przedluzenie karty, ale zamiast formy I 751 wyslalam I 90. Nie wiedzialam, ze jestem Conditional Permanent Resident - zielona dostalam po slubie z obywatelem USA na dwa lata. Nie wiem jak moglam tego nie doczytac?!

Przesylka jest certified, moge sprawdzic status na stronie poczty, ma dojsc we wtorek rano. Immigration wiadomo nieczynne do wtorku i nic nie moge zrobic.

Chcialabym sie dowiedziec, czy ktos z Was popelnil tak absurdalny blad i czy sa szanse na to, ze w tak wczesnym stadium mozna wniosek cofnac i liczyc na odzyskanie pieniedzy.

Podobno nie ma refunds, ale ta sprawa jest dosc wyjatkowa, skoro zorientowalam sie sama, zanim przesla mi Notice of Action.

Druga sprawa to jesli zaplacilam za biometrics, to czy, jesli sie okaze, ze nie ma zwrotu kasy za wniosek, wezwa mnie i tak na pobranie odciskow i nie bede musiala placic podwojnie kiedy wysle prawidlowa forme.

Jeszcze jedno pytanie. Kiedy moge liczyc na przeslanie nowej karty po zlozeniu wniosku?

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az glupio mi sie przyznac do tego, ze popelnilam tak duzy blad. Chodzi o moja zielona karte, ktora traci waznosci za 3.5 miesiaca. Dzis rano wyslalam petycje o przedluzenie karty, ale zamiast formy I 751 wyslalam I 90.

Wydaje mi sie, ze odesla ci wszystko co wyslalas, lacznie z czekiem, bo wyslalas dokumenty za wczesnie. Najwczesniej mozna wyslac na 3 m-ce przed wygasnieciem karty (90 dni, ani dnia wczesniej).

Poczytaj dokladnie ten temat i nie grzesz wiecej ;)

http://www.usa.info.pl/board/Przedluzenie-...rty-t16069.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze, aby przestrzec przed popelnieniem tego samego bledu co ja.

Quick reminder: w sobote wyslalam zly wniosek do USCIS, dzis zadzownilam do banku, aby anulowac czek i zadzownilam do Immigration, aby zapytac sie co dalej mam robic z wnioskiem. Okazuje sie, ze jesli anulujesz czek, USCIS i tak wysle sie rachunek opiewajacy na kwote, na ktora wypisales czek plus beda jeszcze dodatkowe koszta.

Podsumowujac, zle wyslane dokumenty oznaczaja przepadek calej sumy.

Myslalam, ze uda sie cofnac wniosek, jesli nie zostal jeszcze rozpatrzony. Tak jak napisalam wyzej, wyslalam dokumenty w sobote, dzisiaj maja dojsc do Phoenix.

450 dol poszlo sie walic, oczywiscie jest to kompletnie moja wina, nie winie nikogo oprocz siebie. Placi sie slono za bledy. Myslalam jednak, ze w tak wczesnej fazie, mozna cos zrobic. Forget it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nolunia, nic sie jeszcze nie martw, mnie sie wydaje ze zrobia tak jak powiedziala akma, czyli odesla ci caly pakiet wraz z czekiem. Niemadrze zrobilas wysylajac pakiet zbyt wczesnie, a takim pospieszalskim to oni odsylaja dokumenty nie rozpatrujac ich wcale. Jest szansa ze dostaniesz wszystko spowrotem, jesli dobrze pamietam to ktos kiedys na forum mial wlasnie taki przypadek i wszystko mu odeslali - czek rowniez! badz dobrej mysli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga tak zrobic, ale nie musza, bo ona nie wyslala I-751 za wczesnie tylko wyslala kompletnie inna aplikacje, i prawnie, USCIS powinno ja przyjac, pobrac pieniadze i zrobic albo oddalenie albo zamkniecie sprawy.

Zalezy kto bedzie siedzial w mailing room. Oni na etapie wprowadzania aplikacji i oplat, nie patrza co sie wyslalo (chyba, ze jest zbyt wczesnie na dana aplikacje, to czasem, ale nie zawsze, odesla z powrotem). Tutaj masz inna aplikacje, masz poprawna oplate wiec wedle prawa powinni to wprowadzic i rozpatrzyc - z jakim skutkiem wiadomo, ale powinni rozpatrzyc.. Blokowanie czeku nic nie da, tak jak to napisano powyzej USCS obciaza kosztami czeku plus oplatami dodatkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...