Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


minimalistik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj odwiedzilem ambasade usa w stockholmie i po krótkiej rozmowie uslyszalem Visa approved :D:D Tylko mam jeszcze jedno pytanie jako że jestem wielkim pesymistą , czy czesto zdarza sie że nawet jak w ambasadzie przyznaja wize to odsyłają pusty paszport bo gdzieś na forum o takim czymś przeczytalem.

Dziekuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu dokumentów i spotkania w ambasadzie. 10.09.2011 wakacje Fort Lauderdale Florida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jest takie cos mozliwe,,jak narazie na terenie Polski tak bylo ze odsylali paszport bez wizy .

ale widac ze cos nie dokladnie czytales-zapoznales sie z tymi tematami,

tak sie dzieje jak wychodzi ze ktos cos klamie,oszukuje a pewnych spraw nie wylapia na rozmowie .

i teraz czy masz sie czegos obawiac?

powiedz moze jak wygladala rozmowa ..jakie miales pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa wygladala tak że oddalem wszystkie dokumenty takie jak kontrakt z pracy,wyciąg z banku, papier że mam wolne 2 tyg we wrzesniu, itd

Pani konsul sie spytala po co tam jade, dlaczego mi odmówili wizy 4 lata temu w krakowie, czy mam tam rodzine. Czy zamierzam ich odwedzić.

Odpowiedzi kolejno byly że na wakacje,odmówili mi ponieważ nie bylem zatrudniony w tym czasie i dopiero co zacząlem szkole,że mam rodzine w chicago i nie zamierzam ich odwiedzić, i potem troche nerowo sie zrobilo bo mi powiedziala że jesli polske zostawilem dla szwecji to moge zostawić szwecje dla USA. Odpowiedzialem że pracuje w jednej firmie juz ponad 3,5 roku i za okolo 1,5 roku bede mial szwedzkie obywatelstwo wiec bylo by nierozsądne to wszystko zostawić i zacząć od początku nielegalnie w USA. Pomyslala chwilke i przyznala mi wize. A z tego co sie dotyczatalem na stronce ambasady w sztokholmie to sprawdzają tylko to co sie dotyczy kraju w którym sie sklada podanie o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dostanie wizy !!!

A tak ogolnie to jak sie dziwie tym ludziom pracujacym w ambasadach usa ich zacofania. Oni caly czas mysla ze ameryka jest rajem dla polaka i ze on jest gotowy rzucic stala legalna prace za godziwe pieniadze i wyjechac do usa i pracowac na czarno za grosze.

Z takim "ciemnym" podejsciem tych urzendnikow Polska nigdy nie trafi do ruchu bezwizowego i to nie z winy Polski i Polakow tylko z winy zacofania amerykanskich urzednikow wizowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie to jak sie dziwie tym ludziom pracujacym w ambasadach usa ich zacofania. Oni caly czas mysla ze ameryka jest rajem dla polaka i ze on jest gotowy rzucic stala legalna prace za godziwe pieniadze i wyjechac do usa i pracowac na czarno za grosze.

A zobacz, że chociażby na tym forum zdarzają się (i to nie tak rzadko) osoby, które kombinują, jak wyjechać na turystycznej na pół roku, przedłużyć, a najlepiej już do Polski nie wracać.

Skoro tu zdarzają się takie przypadki, to jestem przekonana, że tym bardziej zdarzają się poza forum.

To wynik "zacofania" urzędników? Nie wydaje mi się. Ale to tylko moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dostanie wizy !!!

A tak ogolnie to jak sie dziwie tym ludziom pracujacym w ambasadach usa ich zacofania. Oni caly czas mysla ze ameryka jest rajem dla polaka i ze on jest gotowy rzucic stala legalna prace za godziwe pieniadze i wyjechac do usa i pracowac na czarno za grosze.

Z takim "ciemnym" podejsciem tych urzendnikow Polska nigdy nie trafi do ruchu bezwizowego i to nie z winy Polski i Polakow tylko z winy zacofania amerykanskich urzednikow wizowych.

To się nie dziw - po pierwsze oni mają swoje wytyczne. po drugie zobacz ile ludzi kombinuje... Przede wszystkim u nas ruch bezwizowy kojarzy sie z możliwością wyjazdu i pracy tam - w związku z czym nawet jakbyś trafili do VWP, to zaraz byśmy wylecieli po rekordowej ilości odesłanych z granicy mówiących że przylecieli do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, ale to jest generalizacja "Polskiego gatunku" i mit Ameryki !!!

Wezmy np kolege ktory zalazyl ten watek. Czlowiek mieszka w Szwecji, pracuje i dostaje taka wypowiedz od pani konsul : "mi powiedziala że jesli polske zostawilem dla szwecji to moge zostawić szwecje dla USA."

Jakos nie ma milionow ludzi ktorzy wyjechali do Kanady i pracuja nielegalnie. Niby jest trudnio znalezdz prace nielegalna w Kanadzie, ale mozna. Do Australia jakos tez nie ma az takich tlumow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a teraz zobacz, ile takich ludzi jest w Stanach...

To nie jest wynik zacofania urzędników.

To jest wynik tego, że ludzie wierzą w mit Ameryki. Urzędnicy nie muszą myśleć, że Ameryka jest rajem dla Polaka.

Niektórzy z nas sami ich o tym przekonują ;)

A trochę sensu w tym, co powiedziała pani konsul jednak było.

Na szczęście minimalistik miał dobre (i legalne) wytłumaczenie swojego postępowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio w Kanadzie szybko nie odrobisz kasy z podrozy jak tam znajdziesz taka prace nielegalna,kolejna sprawa to za malo jest Polonii w Kanadzie aby tak duzo osob tam lecialo-jechalo no i tam bardziej sie patrzy na przepisy nawet przez Polakow-chociaz sa wyjatki...

a USA to nadal wolnosc,duze mozliwosci nawet jak jest kryzys ,mowisz o generalizowaniu -masz racje ale zobacz co sie dzieje kolo Ciebie,czy kiedys nie spotkales sie w Anglii,w Polsce z takim patrzeniem i odpowiedz masz na dloni-Konsul to tez czlowiek taki sam jak Ty i ja ..

Australia jest za daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...