Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie zapytac o to. Czy jak masz status inital review to znaczy ze to iest noa1 czy noa1 jest dopiero jak sie pojawi decision activity. A post decision activity to jest noa2 czy to iuz jest wyslane do nvc. Mam na case status 4 koleczka i nie wiem ktore co oznaczaja :-P jesli banale pytanie to z gory przepraszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pierwsze kółko "Acceptance" oznacza, że dostali pakiet i mają na 2 dni na jego akceptację - czyli sprawdzenie czy wszystko w nim jest (czytaj -> check ;)). Po tych 2 dniach wysyłają Ci NOA1, a status zmienia na się na Initial Review. I tak na tym kółku jest twoja sprawa przez 5, 6, 7 itd miesięcy. Następnie, w moim przypadku od razu z Initial Review przeskoczyło na Post Decision Activity i tam widać już datę kiedy wysłali Ci NOA2 (to był ten sam dzień). Następnie twoja zaakceptowana petycja wysyłana jest do NVC o czym informuje Cię NOA2.

Polecam Ci założenie konta na USCIS, gdzie możesz ustawić sobie powiadomienie mailowe. Ja tak zrobiłam i o zaakceptowaniu naszej petycji dowiedziałam się od razu mailowo :)

https://egov.uscis.gov/cris/jsps/termsconditions.jsp?contextType=CU_EN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, ze 5 sierpnia otrzymali petycje I-129F i że wysłali notice jak bedzie proces przebiegał. W e-mailu pisza ze list dotrze w ciagu 7-10 dni. Teraz doczytalam, ze dostaniemy cos " w papierku". Myslałam, ze noa1 bedzie tylko elektronicznie. Czyli mozna powiedziec ze noa1 jest ale dopiero jak dostaniemy ten list, tak? Dobrze myslę, nie?

No, ale w sumie od dzisiaj moge liczyc, ze dostałam noa1 i bić rekord czekania na noa2 hehe

dzieki załoze sobie konto, ze ja tez dostane info i nie bede mojego ciagle pytac, ale to moze jak dostaniemy list, hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry Misuzu, teraz nie wszyscy czekają tak długo. Zdarzają się NOA2 po 3 miesiącach. Ale faktycznie cierpliwość jest tu w cenie :) . Tak czy siak masz raczej małe szanse na pobicie tego rekordu. Chyba że nie spotkałaś się z narzeczonym osobiście w ciągu ostatnich lat ;) . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Numer sprawy dostałam w e-mailu no i chyba juz sie nie zmieni :P najpierw sa 3 litery a potem rząd cyferek.

No z tym biciem rekordu to mialam na mysli najdłuzszy czas. Lepiej sie nastawic, ze to troche dłuzej potrwa a potem byc mile zaskoczonym :P widzielismy sie jakies 7 miesięcy temu. To mówicie, ze czas w którym sie nie widziało ma jakis wpływ na czas oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na ten przykład dostałam RFE z prośbą o dalsze dowody na naszą znajomość mimo że przez ostatnie dwa lata przed złożeniem petycji praktycznie mieszkaliśmy razem. Jednakże USCIS uznało że za mało tych dowodów przesłaliśmy (ok 11 szt.) Jak pech to pech :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...