Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie mój narzeczony odmówił dania paragonu do dowodów, bo nie chciał, żebym znała cenę :P Później to specjalnie machałam ręką przed konsulem, żeby widział, że jest

Zbyt tani byl ? ;-)

Cala idea engagement ringow to nic innego jak napedzanie biznesu - jak kupowalem swoj to gosc w Jared zaczal od diamentu za $13k (co w sumie bylo mile bo ocenil ze tyle moge wydac a nie chcial pewnie zaczac zbyt nisko zeby nie zejsc ponizej poziomu na ktorym bylem w stanie kupic). Masakra po prostu ;-) Z drugiej strony faceci sa podstawieni pod sciana bo jak kocha to kupi i nie chce zeby dziewczyna miala gorszy niz inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cala idea engagement ringow to nic innego jak napedzanie biznesu - jak kupowalem swoj to gosc w Jared zaczal od diamentu za $13k (co w sumie bylo mile bo ocenil ze tyle moge wydac a nie chcial pewnie zaczac zbyt nisko zeby nie zejsc ponizej poziomu na ktorym bylem w stanie kupic). Masakra po prostu ;-) Z drugiej strony faceci sa podstawieni pod sciana bo jak kocha to kupi i nie chce zeby dziewczyna miala gorszy niz inne...

Masz rację co do tych pierścionków. W ogóle zauważyłam, że w stanach często chodzi o to żeby sie pokazać 'za ile był ten pierścionek' itp Im większy i droższy tym lepiej...To podejście zauważyłam niestety jest powszechne również w innych aspektach, np małżeństwo funkcjonuje tam bardziej na zasadzie biznesu czy umowy i jak w jakimś momencie jest ciężej to zwyczajnie rozwiązuje sie ta umowe i bierze rozwód. Amerykanie dużo więcej wydaja na pierścionki, ale cena nie przekłada sie na jakość związku. ;) W Polsce myśle, że pierścionek pełni role bardziej symboliczną i raczej jego cena nie gra dużej roli bo chodzi tu przecież o symbol miłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu widze cala otoczke zbudowana wogol zareczyn napedzana glownie przez przemysl jubilerski - pamietam jak bylem zdziwiony w 2001 roku jak sie wbilem do pierwszego z brzegu malla i zobaczylem reklamy financingu pierscionkow zareczynowych przy stoiskach jubilerskich.

Sam pieniedzy nie zalowalem ale koniec koncow w tamtym czasie byla to trzecia najdrozsza rzecz (po mieszkaniu w Polsce i samochodach) jaka kiedykolwiek kupilem :) Osobiscie jednak sadze ze miliardy ludzi w innych krajach oswiadczaja sie znacznie taniej i wszyscy sa tak samo (albo bardziej) szczesliwi ;-)

Przemysl weselny tutaj to kolejny temat - prawie jak healthcare... Ale jest popyt to jest i podaz i wszystko sie kreci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś mam wrażenie że to raczej dziewczyny cisną facetów o te pierścionki, a facetowi głupio odmówić bo chce uszczęśliwić ukochaną i kupuje najdroższy ;) w ogóle jakby zapominając że chodzi tu bardziej o symbol ich uczucia, a nie pokazanie że stać go na taki pierścionek.

Nie wiedziałam że jest coś takiego jak promise rings :rolleyes: Mój chłopak mi nie powiedział ( może z obawy o koszta...hehehe) Z resztą nie jestem fanką pierścionków w ogóle a już napewno nie wydawania majątku na kawałek metalu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ najpierw dostajesz (dwuletnią) warunkową zieloną kartę, to aby otrzymać właściwą zieloną kartę (dzięki której możesz jeszcze później starać się o obywatelstwo), to w chwili kiedy się rozwiedziesz, a Twoja zielona karta straci ważność, przestajesz mieć legalny status - to tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ najpierw dostajesz (dwuletnią) warunkową zieloną kartę, to aby otrzymać właściwą zieloną kartę (dzięki której możesz jeszcze później starać się o obywatelstwo), to w chwili kiedy się rozwiedziesz, a Twoja zielona karta straci ważność, przestajesz mieć legalny status - to tak w skrócie.

RoC w przypadku rozwodu trzeba przeprowadzić natychmiast po rozwodzie i nie czekać do upłynięcia ważności 2-letniej karty ( i oczywiście udowodnić wtedy zawarcie małżeństwa w dobrej wierze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...