Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to informacja nieprawdziwa. Wszystkie K-1 idą przez NVC nawet gdy list z USCIS mówi inaczej. Teraz czeka Cię trochę czekania. Po tygodniu od wystawienia listu dzwoń na NVC i pytaj, czy masz już numer sprawy WRW podając swój numer WAC/EAC.

Na stronie Ambasady USA pojawiła się informacja o wprowadzeniu zmian w procedurach wiz narzeczeńskich od sierpnia, więc zastanawiam się, czy czasem nie objęło to również pominięcia NVC w naszym procesie.

Wysłałam już maila z zapytaniem do Ambasady i czekam na odpowiedź.

W NOA jest wyraźnie napisane, że moja aplikacja została wysłana do Konsulatu USA w Warszawie, i że mam się z nimi kontaktować w razie jakichkolwiek pytań. Dlaczego nie napisaliby, że wysyłają do NVC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W NOA jest wyraźnie napisane, że moja aplikacja została wysłana do Konsulatu USA w Warszawie, i że mam się z nimi kontaktować w razie jakichkolwiek pytań. Dlaczego nie napisaliby, że wysyłają do NVC?

To jest wielka zagadka - czemu. Ja miałem dokładnie tak samo w NOA2, napisane, że prosto do konsulatu. Problem w tym, że konsulat jest jednostką DOS, a USCIS DHS. NVC jest punktem, w którym DOS odbiera wszystkie petycje, nadaje swój numer sprawy a następnie przekazuje do właściwej jednostki terytorialnej (konsulat). Tak to się odbywa i raczej nie sądzę, by zmiany sierpniowe miały cokolwiek w tej kwestii zmieniać.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich!!!

:) :) ciesze sie bardzo ze znalazlam to forum...

Jestem teraz na etapie czekania na NOA 2... mam tylko kilka pytan..zanim je zadam..napisze w skrocie jak wyglada moja historia :)

Mozna powiedziec ze jestem pierwszakiem w tej sprawie :) :)

Razem z narzeczonym wyslalismy caly pakiet do Texasu w sierpniu 28, 2012, juz we wrzesniu 03 dostalismy informacje ( ja mailem, narzeczony smsem) ze nasza sprawa zostala wyslana do Vermont CS. Niecale 5 dni od tego maila/sms dostalismy NOA1.. Nasza sprawa ma teraz status " Initial Rewiev" ...

Wiem ze bedzie trzeba uzbroic sie w cierpliwosc... na cale szczescie narzeczony przylatuje tutaj do mnie do Polski i ze mna zostanie do momentu zakonczenia sprawy...

Mam tylko pytanie widzialam ze kilka osob wspominalo cos o zaswiadczeniu o niekaralnosci z kazdego kraju gdzie mieszkalo sie ponad rok.. Ja bylam w Stanach przez 2 lata tam tez poznalam narzeczonego.. Moje pytanie jest nastepujace, czy potrzebuje zasw. o niekaralosci ze Stanow??? Jak ta to w jaki sposob mam je wyciagnac????

2.pytanie jakie wlasnie wpadlo mi do glowy to gdzie i kiedy musimy przedstawic aff.of support ?? i jaki??? 134 czy 864??????

bardzo prosze was o pomoc... pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie...to mam kolejne pytanie... Rodzina narzeczonego sprzedaje dom w USA i jako ze on przyjezdza do mnie a po wlocie do Stanow bedziemy mieszkac u jego babci ktora tez bedzie sponsorem, wiem ze musimy zmienic jego adres zamieszkania.. Jak myslicie powinnismy zmienic adres na moj tutejszy Polski czy jego rodzinny= babci ? :)

chodzi o to zeby USCIS wiedzial ze my w dalszym ciagu jestesmy razem... bo jak oni maja to sprawdzic... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na adres babci w Stanach, żeby USCIC mogło wam ewentualne RFE albo NOA2 wysłać tam (do Polski mogłoby to iść wieki) Poza tym, może to ich trochę zgubić jak dasz adres polski, a nie amerykański, i nie jestem pewna nawet, czy można zamienić na adres zagraniczny, trochę to by było wbrew idei wizy imigracyjnej... W końcu wyjechać chcesz do obywatela amerykańskiego mieszkającego na stałe w Stanach ;)

Ja jak byłam w trakcie ubiegania się o K1 to mój narzeczony się przeprowadził i na stronie USCIS mógł uaktualnić bez problemu adres zamieszkania. Zajmują się tym błyskawicznie i przesyłają pisemne potwierdzenie na nowy adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...