Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mozesz podrozowac po USA a kiedy chcesz to uczynic,zaraz po slubie ?

mozesz bez jezyka funkcjonowac ale latwo mozesz wpasc w klopoty,ktos Cie oszuka,wyroluje latwo jak zobaczy ze nie znasz jezyka, ze np nie czytasz pewnych stron

to jest wazne aby znac jezyk po to...czym wiecej bedziesz umiala tym lepiej sobie poradzisz w USA :)

do tego wiecej osob poznasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za stworzenie tego tematu.

Ja też jestem na pierwszym etapie - 24 lipca minie dokładnie 5 miesięcy od złożenia przez narzeczonego dokumentów do USCIS. Teoretycznie powinni nas poinformować o decyzji. Czy ktoś z Was czekał dłużej na decyzję niż to urząd zaplanował?

Mam również pytanie o średni czas, w którym dokumenty z USCIS wędrują do NVC i do ambasady, a później kiedy otrzymujemy informację o przygotowywaniu się na spotkanie. Myślicie, że jest szansa, iż wyjadę do końca września?

Pewnie każde z Was ciężko znosi to czekanie i rozstanie. Ja Wam powiem, że u mnie z dnia na dzień jest coraz gorzej i łagodnie powiedziawszy tracę pozytywną energię :(

Będę wdzięczna za wszelkie informacje!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Chciałabym uprzejmie zapytać o zaświadczenie o niekaralności. Wcześniej było dla mnie oczywiste, że potrzebuję je załatwić jedynie w Polsce, ale czytając Wasze posty zwątpiłam, gdyż mówicie również o innych krajach. Przez około 1 rok mieszkałam w Katarze, czy wobec tego potrzebuję również zaświadczenie z tamtego kraju?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około roku = mniej niż rok czy więcej niż rok? "Każda osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną i narzeczeńską w wieku powyżej 16 lat powinna przedstawić zaświadczenie o niekaralności z kraju obecnego zamieszkania, jeśli znajduje się w nim od co najmniej sześciu miesięcy oraz ze wszystkich innych krajów, w których przebywała dłużej niż rok". Tu masz zasady: http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/police_certificates.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skołowana, bo zarówno na stronie USCIS, jak i na travel.state.gov jest wyraźnie napisane, że wymagane jest zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju, w którym się rezydowało conajmniej 6 miesięcy.

Problem w tym, że aby uzyskać powyższe zaświadczenie z Kataru należy przesłać im m.in. odciski palców zatwierdzone przez uprawniony organ rządowy. Dzwoniąc na policję dowiedziałam się, że nie ma możliwości prywatnie uzyskania odcisków, tylko sąd może zlecić policji wykonanie tego.

Grrrrr... co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź sly6 :)

Wysłałam maile do ambasady Kataru w Polsce, do ambasady USA w Polsce oraz do ambasady RP w Katarze. Ciekawa jestem która z nich mi pomoże.

Swoją drogą, to nie fair, że w tej samej sprawie są podawane różne informacje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...