Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim forumowiczom :)

Mam dla was dwa kolejne pytania z cyklu za sto punktów...

1: czy >>Nieretuszowana fotografia zrobiona nie dalej niż 30 dni przed datą wysłania petycji<< to fotografia a la legitymacyjna, czy może być zdjęcie 'zwykłym' aparatem bez specjalnego tła?

2: czy >>oświadczenie o chęci zawarcia związku małżeńskiego w ciągu 90 dni od momentu wjazdu do USA<< może być podpisane odręcznie, po czym zeskanowane i wydrukowane przez mojego chłopaka?

Z góry serdecznie dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zdjęcie możesz zrobić zwykłym aparatem na własną rękę, ale musi spełniać ono wszystkie wymogi stawiane dla zdjęcia (m.in. rozmiar, jednolite jasne tło, pozycja głowy, wielkość i proporcje głowy w kadrze, odpowiedni kontrast, brak cieni, odblasków itd.), to jest najważniejsze, jak wszystkie wymogi będą spełnione to nikt się nie będzie pytał gdzie i przez kogo fotografia została wykonana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, wracam do tego nieszczęsnego zdjęcia. nie udało mi się znaleść wymagań... poda mi ktoś proszę, jakie rozmiary ma mieć to (dołączone do I-129f) zdjęcie? czy to jest zdjęcie jak później do samej wizy? czy tylko poglądowe, żeby stwierdzili, kto jest na pozostałych zdjęciach dołączonych do formularza?

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich mam takie pytanko do osob ktore juz przechodzily procedury z wizo k1.czy mozna podrozowac po stanach bedac tylko po slubie ?dziekuje za odpowiedz

i jak by mi ktos mugl napisac jak wyglada slub cywilny tu w usa jak to sie odbywa itp ?z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub cywilny będzie się różnił w zależności od stanu, w którym go będziesz brała - musisz się po prostu zorientować, jak to dokładnie jest u Ciebie i co by Ci odpowiadało. U mnie np. śluby udzielane są w sądzie - możesz przyjść w czym chcesz, nawet w dżinsach. Ślubu udziela urzędniczka ubrana byle jak. Wszystko odbywa się w budynku, który wygląda jak polski urząd skarbowy (poczekalnia, okienka, numerki, kupa papierów, jakieś ogłoszenia i plakaty na ścianach, itd.). Jest kiczowata "kaplica" (chapel), ale generalnie nie ma atmosfery ani grama elegancji - pisałam o tym w innym wątku, że załatwialiśmy akurat "marriage certificate", kiedy jedna z urzędniczek w swetrze i trampkach wyszła na chwilę zza biurka, żeby udzielić ślubu starszej, ubranej totalnie na luzie parze. Całość trwała może z 10 minut :)

Jedynym plusem takiego rozwiązania jest niski koszt - jest to najtańsza wersja ślubu, więc jeśli nie zależy Ci na całej (kosztownej) otoczce i chcesz to zrobić po prostu szybko i mieć z głowy, to czemu nie, aczkolwiek nie wszędzie tak jest jak u mnie - użytkownik Lochraven pisał, że u niego było elegancko, ślubu udzielał sędzia w todze i atmosfera była zupełnie inna. Ślubu może Ci udzielić także notariusz (namiary znajdziesz w internecie wpisując np. wedding officiant) i wtedy wybierasz sobie miejsce w zależności od fantazji - może to być plaża, altana w parku, pomost nad jeziorem... co tylko chcesz, ale koszty są oczywiście większe. Na stronach internetowych notariusze zamieszczają przykładowe treści ceremonii ślubnych, ale ja np. swoją napisałam sama, tzn. skompilowałam kilka, poza przysięgami po angielsku dodałam także polskie... to już do dogadania z notariuszem.

Są też oczywiście firmy, które zorganizują Ci wszystko od A do Z - łącznie z notariuszem - ale to już droga impreza, wszystko oczywiście zależy od tego jaki masz budżet i jakie oczekiwania. PS. Lecąc tutaj też byłam "zielona" jeśli chodzi o ślub, pomogli koledzy z forum i własny research, także jeśli masz jeszcze jakieś pytania o ceremonię, to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać - nie mogłabym, bo nie mówię o samej przysiędze, ale o całej ceremonii - po pierwsze moja miała kilka stron (co wymagało czasu i poświęcenia), po drugie skąd mogę wiedzieć, co chciałabyś słyszeć na swojej ceremonii ślubnej? Tu masz jeden z miliona przykładów jak to może wyglądać: http://midwestatheis...g-ceremony.html Ale... swoją drogą... jak chcesz wziąć ślub w Stanach i wygłaszać przysięgę w języku, którego nie znasz? (nie mówiąc o tym jak chcesz tu żyć i sobie radzić, znaleźć pracę, itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...