Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie czy ktoś spotkał się z koniecznością dosłania do dokumentów oświadczenia, że chce na pewno wyjśc za mąż ? Ja i mój narzeczony jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności związanych z wiza K-1 i właśnie Pani adwokat, która prowadzi nam tą sprawę dowiedziała się, że mam dosłać oświadczenie, ze utrzymuje stale kontakt ze swoim narzeczonym i że na pewno chce wyjśc za mąż za niego. Czy ktoś kiedykolwiek spotkał sie z czymś takim? Jeżeli tak to bardzo proszę o pomoc jak mniej więcej takie oświadczenie powinno wyglądac. Bede wdzięczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wydaje mi się, że chodzi o Fiance(e) letter of intent. Przykład poniżej:

http://www.visajourney.com/examples/Fiance_Letter_of_Intent.doc

My załączyliśmy 2: ode mnie i od narzeczonego.


A kontakt z narzeczonym trzeba bardziej udowodnić, oświadczenie to za mało. Zresztą ja żadnego takiego oświadczenia, że utrzymujemy kontakt nie pisałam - tutaj trzeba załączyć listy, maile, bilingi rozmów telefonicznych itp. - to się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chodzi o Fiance(e) letter of intent. Przykład poniżej:

http://www.visajourney.com/examples/Fiance_Letter_of_Intent.doc

My załączyliśmy 2: ode mnie i od narzeczonego.

A kontakt z narzeczonym trzeba bardziej udowodnić, oświadczenie to za mało. Zresztą ja żadnego takiego oświadczenia, że utrzymujemy kontakt nie pisałam - tutaj trzeba załączyć listy, maile, bilingi rozmów telefonicznych itp. - to się liczy.

dziękuja Ci bardzo za pomoc! Szczerze nie orientuje sie w temacie, mój narzeczony zajmuje się całą tą sprawą i jeżeli tylko czegoś potrzebuje ode mnie, to po prostu daje mi znać. Dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuja Ci bardzo za pomoc! Szczerze nie orientuje sie w temacie, mój narzeczony zajmuje się całą tą sprawą i jeżeli tylko czegoś potrzebuje ode mnie, to po prostu daje mi znać. Dziękuje:)

Jeszcze jedno pytanie, czy musiliście ten list poświadczać notarialnie? bo Pani adwokat prowadząca tą sprawę zasugerowała, żebym dla uwiarygodnienia tego oświadczenia potwierdziła je notarialnie. Będe wdzięczna za odpowiedz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko się podpisałam, nie bardzo wiem po co to uwiarygodniać notarialnie... Może jeszcze inny się wypowiedzą ale szczerze to pierwszy raz słyszę. Podczas całego procesu zakończonego otrzymaniem wizy (bez żadnego RFE) nie miałam do czynienia z notariuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko się podpisałam, nie bardzo wiem po co to uwiarygodniać notarialnie... Może jeszcze inny się wypowiedzą ale szczerze to pierwszy raz słyszę. Podczas całego procesu zakończonego otrzymaniem wizy (bez żadnego RFE) nie miałam do czynienia z notariuszem.

Dziękuje Ci bardzo:) próbowałam znaleźć informacje na ten temat na forum, ale niestety nie napotkałam na podobny przypadek. Mam nadzieje, że to wystarczy i dziękuje raz jeszcze Małgosiu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letter of intent powinien być załączony zarówno do petycji jak i aplikacji o wizę. Żadnych dowodów na prawdziwość związku na etapie petycji nie trzeba załączać, wystarczy dowód na spotkanie osobiste w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednak nie zaszkodzi jeśli dołączy się parę dowodów na "ongoing relationship" tak jak jest napisane na visajourney:

"3. The following items will not typically show proof of having met in the last two years however will show proof of an ongoing relationship: Copies of land line and cell phone bills, appropriate letters and emails, stamps on the letters (to document the date they were sent), and other written documentary proof. Provide a reasonable amount; two to four of each type. Pick a range of dates up to and including the present. You can also include a copy of engagement ring receipt (this is something that is a big optional - do not worry if you do not have a ring yet!)"

Ja załączyłam, więc według uznania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...