Skocz do zawartości

Police Certificate


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mojej przygody z NVC ciąg dalszy. Gdy już się wydawało, że wszystko zostało wysłane dostałem maila następującej treści:

NETHERLANDS POLICE CERTIFICATE:

Available. Police records can only be requested for immigrant visa applicants by the United States

Consulate or Embassy where the applicant's case is being processed. Any certificate presented directly

by applicants cannot be accepted. To request a police record, the visa processing post should send an

email to the Consulate General in Amsterdam at ImmigrantVisasAMS@state.gov. The request must

include:

ughh...

brak słów.

Pomijam fakt, że to jednostka USA musi o taki PC zaaplikować - więc nie rozumiem po co wysyłają takiego maila. Muszę wysłać im maila, tylko po to, żeby oni mogli go później forwardować do AMS?

Druga sprawa - w Holandii byłem 5 miesięcy. Na stronie NVC jest wyraźnie napisane, że PC z innych krajów niż kraj zamieszkania dostarcza się w przypadku pobytu dłużej niż 6 miesięcy. Pracownicy NVC, którzy odbierają telefony, nie mają generalnie mówiąc pojęcia o całym procesie. Ich wiedza ogranicza się do tego co jest napisane na stronie www.

Mam pytanie:

Czy ktoś miał taką sytuację? O ile może to wydłużyć całą procedurę? Czy można liczyć na interview w listopadzie? grudniu? bo chyba październik odpada?

Drugie pytanie.

Nieco wyszedłem przed szereg jeśli chodzi o badania do wniosku wizowego. Zrobiłem je w kwietniu. Numer naszej sprawy wtedy zaczynał się od WAC.... teraz to WRW.... Czy muszę robić jeszcze raz badania? Czy na tych formularzach, które wypełnia doktor wpisuje sie numer sprawy?

Pozdrawiam walczących!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mnie przez taki certyfikat prawie całe work&travel nie przepadło :/ Na szczęśćie ostatecznie załątwiłem certyfikat z anglii, ale kosztowało to trochę kasy i nerwów. poza tym anglicy wysłali pierwszy certyfikat na zły adres, przez co przepadły mi bilety na samolot. Konsul nie chciał nawet rozmawiać o wydaniu mi wizy bez certyfikatu, a wszystko rozbijało się o głupie przypadkowe aresztowanie, wypuścili mnie jeszcze tego samego dnia, ale przyznałem się w formularzu i był problem.

Teraz staram się o inną wizę (imigracyjną) i też miałem zagwozdkę czy mój certyfikat jest jeszcze ważny, bo teoretycznie one są ważne dla ambasady przez rok od wystawienia. Na szczęście okazało się, że jeśli się wdanym kraju nie było od momentu wystawienia to zachowuje on ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Aresztowany nie byłem ;)

Generalnie to z całego procesu wysuwam jeden wniosek. NVC to jeden wielki biurokratyczny moloch.

Oczywiście, po 10 telefonach okazało się, że PC z Holandii nie jest w moim wypadku potrzebny. Zrobili tylko zamieszanie....

Na liście dokumentów do przyniesienia ze sobą na interview mam przy Netherlands PC literkę F -This form is not necessary for this application.

ehh szkoda słów.

A jak z tymi badaniami? Muszę je zrobić jeszcze raz? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. wszystko w kopercie.

Będę dzwonił w poniedziałek rano. Poprostu nie daje mi to spokoju - a teraz nic nie mogę zrobić bo weekend. Pozatym się obawiam, że jeśli będę musiał robić je jeszcze raz to ze względu na Wszystkich Świętych, może Ci lekarze mają urlopy itd i zawalę wszystko przez głupie badania. Pomijam już fakt wydania znowu 350 zł na całą zabawę :/

Na stronie ambasady jest napisane coś takiego:

Prices of the laboratory tests and medical examinations are subject to change. Maximum validity of medical examination results is one year (with at least 6 months’ validity required on the day of visa issuance). If the exam has less than 6 months’ validity, the visa is limited to the life of the exam.

Moje badania nie będą miały tych 6 miesięcy... dostałbym wizę do kwietnia... no ale chyba to i tak wystarczający termin do otrzymania GC? Bo rozumiem, że po interview dostaję wizę, później lecę do USA, rozmowa na POE, i czekam aż GC przyjdzie pocztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz badania w 1 dzien jak trzeba bedzie ...

ale i tak prawie wszyscy wracaja do pracy po 1 listopada jesli 31 ktos zrobi sobie wolne .

tak wlasnie pisze na stronie Ambasady ,ze dostaniesz wize na pobyt staly wazna do np kwietnia i do czasu waznosci tej wizy musisz wjechac na teren USA ..

i jesli wlecisz na teren USA to czekasz potem na karte GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...