Skocz do zawartości

Przeprowadzka Do Ny Z Całą Rodziną Pytania O Pracę, Szkołę, Mieszkanie?


Neea

Rekomendowane odpowiedzi

a po co tekst jest pogrubiony?

my tez zadalismy Ci pytania ,,co do pobytu,jaki Ty bedziesz miec,,lecisz moze na wizie turystycznej?

a chcesz czekac na losowanie w USA czy tez w Polsce i wtedy leciec juz z wiza na pobyt staly

bo to jest duza roznica ...np przy nieleganym pobycie

tutaj masz podobny temat

http://forum.usa.info.pl/topic/19555-wyjazd-do-usa-z-rodzina-2011/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no tak - ale to zupełnie inny przypadek.

Za kursywę przepraszam nie wiem dlaczego się włączyła.

Co do pytań jakie wy zadaliście myślę ze na wszystkie już odpowiedziałam - jednakże jeżeli ktoś nie doczytał to jeszcze raz w punktach oraz krótki opos sytuacji w jakiej z rodziną jesteśmy.

- Staram się o zieloną kartę na loterii wizowej(jeżeli nie wygram to trudno - zostaje czekać na kolejną loterię w polsce).

-Moja znajomość angielskiego jest w miarę ... potrafię się dogadać lecz z pisownią jest ciężko bo jestem samoukiem.

-Moja mama mieszka na Monsey NY (tak zwane żydowo).

-Mój syn niestety nie chciał się przez całe życie uczyć angielskiego więc jego znajomość języka jest niemal zerowa a męża ogranicza się na słowach ok i fuck.

Zadaję te wszystkie pytania bo do losowania zostało niewiele czasu - (tzn jak chyba wiecie w maju jest losowanie)- a ja nie chcę czekać z zadawaniem ich w momencie rezerwowania biletów, bo uważam że było by to z mojej strony totalnym brakiem zdrowego rozsądku.(Oczywiście mam świadomość tego ze możemy nie wygrać tej karty - ale przygotowanym trzeba być nawet na wygraną).

Tak więc jeszcze raz proszę powiedzcie czy w ogóle jest coś takiego jak polska szkoła czy też pozostają te weekendowe przykościelne?

Jakie dokumenty należy mieć przy sobie aby otworzyć własną działalność w stanach(branża kosmetyczna i/lub fotograficzna)- bo to moje zawody.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udzieloną mi pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaję te wszystkie pytania bo do losowania zostało niewiele czasu - (tzn jak chyba wiecie w maju jest losowanie)- a ja nie chcę czekać z zadawaniem ich w momencie rezerwowania biletów, bo uważam że było by to z mojej strony totalnym brakiem zdrowego rozsądku.

Losowanie jest w maju, a od jutra będzie miesiąc na składanie aplikacji.

Nie wiem, czy wiesz, ale samo wylosowanie nie jest jednoznaczne z otrzymaniem wizy imigracyjnej.

Rozmowy z konsulem będą się odbywać od września przyszłego roku.

I dopiero po takiej rozmowie będzie się miało 180 dni na wylot.

Więc masz jeszcze sporo czasu, żeby wszystko sobie poukładać i pozałatwiać ;)

No i Twoi bliscy mają dużo czasu na naukę języka. Niech już zaczynają, to potem, po przylocie będzie im łatwiej.

No, chyba że chcecie zostać wśród Polonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz lepiej wyglada

pozostaja ze szkol polskich aby te weekendowe a tak nalezy zapisac dziecko do amerykanskiej szkoly i tutaj zalezy od samego dziecka jak sie uczy jezyka

bo to ze jakies dziecko sobie radzi dobrze nie oznacza ze kazde tak ma i bedzie miec.

To samo z mezem ze jesli nie bedzie juz teraz sie uczyc to pozostanie aby praca u Polonii nawet jak ma sie GC ...

co do biznesu to nalezy zobaczyc zasady w NYC jakie sa i jesli znasz jezyk to sobie poradzisz,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem, że wylosowanie nie jest gwarantem otrzymania GC, ale wiadomo - jeżeli czlowiek już ma w planach wyjazd na drugi koniec świata - pozostawienie realiów świata jaki się znało od dziecka to musi mieć jakiś punkt zaczepienia - a taki punkcik wy oferujecie.

Mianuję się dobrą mamą i tylko i wyłącznie dobro syna leży mi na sercu i tylko to trochę mnie hamuje przed złożeniem aplikacji na loterii GC.

Uwierz nawet gdyby człowiek miał jeszcze z trzy cztery lata to i tak zostaną sprawy , których nie do końca dopatrzył lub jakieś niedociągnięcia.

Na łapu capu to można wyjechać samemu a nie z rodziną dla której chce się jak najlepiej.

A takie pytanie poboczne.

Czy ktoś z was jest na takiej wylosowanej zielonej karcie ?

Orientujecie się czy członek rodziny, który przebywa US nielegalnie może być jakąś przeszkodą do uzyskania GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...