Skocz do zawartości

Przeprowadzka Do Ny Z Całą Rodziną Pytania O Pracę, Szkołę, Mieszkanie?


Neea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Może od razu przejdę do sedna.

Mam zamiar przenieść się z całą rodziną do stanów a konkretnie do New York bo mam najbliżej do mamy, która już od ponad trzech lat jest w stanach(niestety na jej pomoc w uzyskaniu pracy czy też znalezieniu szkoły nie mogę liczyć)

Moje pytanie brzmi następująco.

W jaki sposób najlepiej przez internet znaleźć szkołę, pracę i oczywiście mieszkanie(choć z tym oststnim raczej większych problemów nie będę miała bo ewentualnie mogę zatrzymać się u mamy)?

Poradźcie proszę jak szukać pracy dla mężczyzny, który nie zna języka oraz szkoły dla dziecka 12letniego również z tym samym problemem.

A i jeszcze jedno pytanko - w jaki sposób uruchamia się firmę w stanach? czy lepiej jest otworzyć działalność na zarejestrowaną w polsce czy może procedury są tak błahe że stanowczo doradzacie założenie firmy już w stanach?

Jakie papiery sa potrzebne aby otworzyć wlasną działalność w stanach?I czy są urzędy gdzie można ewentualnie porozumieć się po polsku(co prawda nie mam większych problemów z językiem- ale wiadomo język urzędowy jest trudny)

Z góry wszystkim bardzo dziękuję.

A i jeszcze jedno pytanko - czy polskie prawo jazdy upoważnia do jazdy samochodem w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeniesiecie się na podstawie czego?

Macie zielone karty?

Bo chyba nie chodzi Ci o wyjazd na wizie turystycznej, która nie służy ani do pracy, ani do takiej nauki szkolnej, o jakiej mówisz...

A co do prawa jazdy to najlepiej wyrobić sobie międzynarodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wie Twoja mama jak szuka sie pracy w NY?a Ona jak ta prace ma,jaki ma pobyt?

Jesli dana osoba nie zna jezyka to pozostaja biznesy Polonijne i np taka gazeta jak dziennik.com,np strona taka jak: www.bazarynka.com

a jak szukac szkoly?zobaczyc gdzie Twoja mama mieszka a potem poszukac w necie czy sa jakies szkoly w tej okolicy

nie piszesz w jakim miejscu Twoja mama mieszka a NY jest za duzy aby pisac o wszystkich szkolach

co do wlasnego biznesu to latwo to zalozysz w USA ale jak bedzie szlo to inna sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Może od razu przejdę do sedna.

Mam zamiar przenieść się z całą rodziną do stanów a konkretnie do New York bo mam najbliżej do mamy, która już od ponad trzech lat jest w stanach(niestety na jej pomoc w uzyskaniu pracy czy też znalezieniu szkoły nie mogę liczyć)

Moje pytanie brzmi następująco.

W jaki sposób najlepiej przez internet znaleźć szkołę, pracę i oczywiście mieszkanie(choć z tym oststnim raczej większych problemów nie będę miała bo ewentualnie mogę zatrzymać się u mamy)?

Poradźcie proszę jak szukać pracy dla mężczyzny, który nie zna języka oraz szkoły dla dziecka 12letniego również z tym samym problemem.

A i jeszcze jedno pytanko - w jaki sposób uruchamia się firmę w stanach? czy lepiej jest otworzyć działalność na zarejestrowaną w polsce czy może procedury są tak błahe że stanowczo doradzacie założenie firmy już w stanach?

Jakie papiery sa potrzebne aby otworzyć wlasną działalność w stanach?I czy są urzędy gdzie można ewentualnie porozumieć się po polsku(co prawda nie mam większych problemów z językiem- ale wiadomo język urzędowy jest trudny)

Z góry wszystkim bardzo dziękuję.

A i jeszcze jedno pytanko - czy polskie prawo jazdy upoważnia do jazdy samochodem w USA?

Wydaje mi się ,że żartujesz z tymi pytaniami .Jeśli jednak się mylę to odpowiadam .Prawo jazdy musisz mieć amerykańskie.Firmę w USA zakłada się bez problemu .Podobnie z wyrobieniem prawa jazdy. Dziecko które nie zna j.angielskiego bez problemu zostanie przyjęte do kolejnej klasy.Trzeba zabrać przetłumaczone ostatnie świadectwo szkolne.Oczywiście moje odpowiedzi są przy założeniu ,że przeprowadzasz się na pobyt stały ,legalny i będziesz posiadał SSN (pozwolenie na pracę).Nawet nie dopuszczam myśli ,że zadałeś te pytania a jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że żartujesz z tymi pytaniami .Jeśli jednak się mylę to odpowiadam .Prawo jazdy musisz mieć amerykańskie.Firmę w USA zakłada się bez problemu .Podobnie z wyrobieniem prawa jazdy. Dziecko które nie zna j.angielskiego bez problemu zostanie przyjęte do kolejnej klasy.Trzeba zabrać przetłumaczone ostatnie świadectwo szkolne.Oczywiście moje odpowiedzi są przy założeniu ,że przeprowadzasz się na pobyt stały ,legalny i będziesz posiadał SSN (pozwolenie na pracę).Nawet nie dopuszczam myśli ,że zadałeś te pytania a jest inaczej.

Nie żartuję.Jestem śmiertelnie poważna.

Wiem ze teraz u niektórych pewnie wywołam uśmiech na twarzy ale mam zamiar wygrać zieloną kartę - jeżeli nie tym razem to przy następnym losowaniu lub następnym....

Co do mojej mamy to faktycznie jest to osoba bardzo zabiegana i niestety nieżyciowa kobiecina tak więc na jej pomoc raczej liczyć nie mogę.

dareknow0 piszesz że dziecko nieznające jezyka bez problemu przechodzi z klasy dla klasy - ale masz na myśli szkołę amerykańską czy są może jakieś polskie szkoły?

Moja mama mieszka na żydowie(sorry za wyrażenie) tzn na Monsey.|

Ja tam mieszkać ni8e muszę ważne żeby młody nie miał problemów z dojazdem czy też dojściem do szkoły.|

Bardzo was proszę odpowiedzcie na moje pytania bo jest to dla mnie bardzo ważne - a jestem przekonana że inne osoby które zastanawiają się czy przeprowadzić się z rodziną do stanów też będą wdzięczne za niektóre z tych informacji |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...