Skocz do zawartości

Dv 2013 Zgloszenie -Aplikacja ,pytania


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest valid oznacza to, że zdjęcie jest dobre.

Sam formularz jest banalnie prosty i nie ma co panikować. Wpisujcie wszystkie dane tak jakbyście wpisywali wypełniając jakikolwiek formularz w Polsce (jedynie bez polskich znaków). Ja z wypełnieniem formularza nie miałem żadnych problemów.

Dziekuję.... wyraziłam się błędnie, zostało odrzucone i podana była informacja o terminie wykonania zdjęcia. Plik mam utworzony w maju. Wtedy robiłam zdjecie. Natomiast po podświetleniu kursorem pliku mam datę LUTY 2011 r! HOW? może to jest to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 438
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Proszę się wstrzymać jak ma ktoś wykształcenie zawodowe z zaznaczaniem Vocational School!!!! NIE NIE KORZYSTAMY TUTAJ ZE SŁOWNIKA!!! Proszę przejrzeć strony rządowe departamentu edukacji w USA gdzie uplasowana jest Vocational School! Nie zawyżajcie sobie wykształcenia bo to się może źle skończyć.

Mam nadzieję, że dziś a najpóźniej jutro zamieszczę dokładną informację.

To proszę Cię o info co wybrać, bo mam żonę po zawodówce.!

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przebywam na terytorium Polski i chciałbym wraz z moją narzeczoną ubiegać się o zieloną kartę w loterii wizowej. Natomiast, czy w momencie, w którym jedno z nas składa wniosek o bycie wylosowanym i udaje się zostać wylosowanym tylko tej jednej osobie, to czy druga osoba (nie-małżonek) może na tej samej zielonej karcie wjechać do USA? Pytam dlatego, że widzę, iż jest tylko informacja o możliwym wjechaniu na terytorium USA ze współmałżonkiem a nie z narzeczonym.

Czy jeśli okaże się, że nie można zabrać ze sobą narzeczonego to czy można teraz określić, że jest się w związku z małżeńskim a weźmie się ślub dopiero po pomyślnym przejściu przez loterię wizową? Natomiast oznaczałoby to kłamstwo w formularzu rejestracyjnym.

Czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie? Zależy nam na wyjeździe tylko i wyłącznie razem, ale nie chcielibyśmy brać ślubu przed wyjazdem do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest Photo Validation

https://www.dvlotter....gov/photo.aspx

to nie jest ten program z owalami, czemu nie sprawdzisz czy ci przyjmie zdjecie? Nie musisz skladac aplikacji tylko mozesz sobie sprawdzic samo zdjecie.

Haneczka sprawdzalem tam i mi akceptuje to zdjecie ale jak dalem gola kobiete wogole nie w proporcjach wymaganych , tyle ze mialo to zdjecie odpowiednie wymiary to tez je przyjelo... co do niepewnosci o moje foto to zobacz i porownaj je z tymi przykladowymi ze stronki dv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie przebywam na terytorium Polski i chciałbym wraz z moją narzeczoną ubiegać się o zieloną kartę w loterii wizowej. Natomiast, czy w momencie, w którym jedno z nas składa wniosek o bycie wylosowanym i udaje się zostać wylosowanym tylko tej jednej osobie, to czy druga osoba (nie-małżonek) może na tej samej zielonej karcie wjechać do USA? Pytam dlatego, że widzę, iż jest tylko informacja o możliwym wjechaniu na terytorium USA ze współmałżonkiem a nie z narzeczonym.

Czy jeśli okaże się, że nie można zabrać ze sobą narzeczonego to czy można teraz określić, że jest się w związku z małżeńskim a weźmie się ślub dopiero po pomyślnym przejściu przez loterię wizową? Natomiast oznaczałoby to kłamstwo w formularzu rejestracyjnym.

Czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie? Zależy nam na wyjeździe tylko i wyłącznie razem, ale nie chcielibyśmy brać ślubu przed wyjazdem do USA.

Nie ma możliwości, żebyście wyjechali razem w chwili gdy tylko jedno z Was wylosowało zieloną kartę, a nie jesteście małżeństwem. Ten temat był już tu wałkowany. Jeśli chcecie wyjechać razem, to będziecie musieli wziąć ślub przed wyjazdem. I to nie tak tuż przed wyjazdem, ale raczej tuż po wylosowaniu i po otrzymaniu dokumentów do wypełnienia (przed pójściem na rozmowę w sprawie wizy imigracyjnej). Bo wtedy w dokumentach trzeba będzie zaznaczyć, że zmienił się stan cywilny i będzie rozpatrywani jako całość.

W formularzu rejestracyjnym podajecie stan na dziś. Jeśli nie jesteście małżeństwem, to nie możecie podać, że nim jesteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formularzu rejestracyjnym podajecie stan na dziś. Jeśli nie jesteście małżeństwem, to nie możecie podać, że nim jesteście.

Dzięki, właśnie dokładnie o to mi chodziło, tzn. co wpisać teraz.

Niestety negatywną konsekwencją tego jest to, że mamy 2x mniej szans na wylosowanie, rejestrując się bez małżonka prawda?

Natomiast ciekawe czy w Polsce można dostać ślub "od ręki" zaraz po informacji o tym, że się zostało wylosowanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego macie 2x mniej szans?

Przecież każde z Was może startować osobno.

Macie dokładnie takie same szansę na wylosowanie, jak wszyscy.

Ale jeśli będziecie chcieli wyjechać razem, a tylko jedno z Was wylosuje zieloną kartę, to będziecie musieli być małżeństwem.

Aha - wylosowanie zielonej karty nie jest równoznaczne z jej otrzymaniem.

Bo trzeba jeszcze wypełnić dokumenty, jakie się otrzyma i być zaproszonym na rozmowę z konsulem.

Zielonych kart zawsze losuje się więcej, żeby mieć zapas na tych, którzy ewentualnie odpadną po wylosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych szans to myślałem, że jak małżonek stara się o wizę to ma 2 szanse (za siebie i za małżonka), więc jeśli drugi małżonek zrobi to samo to są następne 2, czyli razem 4. Natomiast jak dwie osoby się rejestrują osobno to każda ma jedną szansę, więc razem jest dwa. Chyba, że coś źle zrozumiałem :)

Natomiast, czy konsul nie będzie robił problemów, że się wzięło śłub zaraz przed wypełnieniem dokumentów? Najbardziej boję się odmowy GC dla drugiej osoby w takiej sytuacji...

Joanna30 - bardzo dziękuję Ci za pomoc w mojej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżonkowie mają 2x więcej szans na wyjazd całej rodziny.

Bo ich rodzina ma dwa zgłoszenia. A singiel, czyli jedna sztuka ma jedną szansę ;)

Czy będzie robił problemy... Jeśli spełnicie wymagane warunki, to dlaczego miałby Wam robić problemy?

Możecie równie dobrze wziąć ślub przed losowaniem, jeśli takie macie plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...