Skocz do zawartości

Dv 2013 Zgloszenie -Aplikacja ,pytania


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie niestety mamy termin wyznaczony na już po losowaniu, a dokładnie 5 maja :)

Natomiast to co napisałaś, że musimy go mieć po prostu przed odesłaniem dokumentów mnie bardzo pocieszyło. Rozumiem, że jest tam w tych dokumentach ewentualnie miejsce na poinformowanie o zmianie stanu cywilnego?

Myślę, że konsulat nie działa tak szybko, że (przy dużym szczesciu bycia wylosowanym) dokumenty, które przysyłają pojawiają się w ciągu tygodnia od wylosowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 438
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki, właśnie dokładnie o to mi chodziło, tzn. co wpisać teraz.

Niestety negatywną konsekwencją tego jest to, że mamy 2x mniej szans na wylosowanie, rejestrując się bez małżonka prawda?

Nie - losują przecież tylko tego który się zgłosił, bez wględu na stan cywilny....

Natomiast ciekawe czy w Polsce można dostać ślub "od ręki" zaraz po informacji o tym, że się zostało wylosowanym :)

Nie można, miesiąc czasu trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek jest taki temat dv 2013 loteria wizowa w dziale zielona karta i tam masz to dokladnie wyjasnione,zapoznaj sie z postami tam

pytasz sie czy szybko mozna wziasc slub,to zalezy od danego miejsca,czy slub cywilny czy tez koscielny i jakie wyznanie..

Bo byly kiedys takie przypadki ze ktos lecial i szybko zalatwial slub ale od danego kierownika stanu cywilnego zalezalo czy szybko mogl byc slub czy tez nie..Nie radze tez czekac zbyt dlugo ze slubem lub tez odeslac papiery jako wolny-wolna a potem brac slub bo moze nie starczyc wiz np zmiana terminu i ktos wejdz na Wasze miejsce...

Slub najpozniej powinien byc jak sie tylko 1 maja 2012 roku dowiecie czy ktores z Was wygralo ..czym dluzej odkladany bedzie slub tym gorzej dla Was.

do tego weszlo nowe prawo paszportowe i przszyla malzonka jak przymie Twoje nazwisko to wtedy jej stary paszport przez jakis czas bedzie wazny,dowiesz sie tego w kazdym urzedzie paszportowym ile ma sie czasu na taka wymiane jesli bedzie nowe nazwisko.

kzielu da sie zalatwic slub szybko jesli kierownik USC wyrazi na to zgode

wiele lat temu bylo duzooo przypadkow opisywanych ...

w dv 2006 jako ostatniej tyle osob wyslalo i tyle wylosowalo zgloszenia

http://forum.usa.info.pl/topic/2555-3416-polakow-wylosowalo-zielona-karte-w-dv-2006/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.

Wnioskuję więc, że generalna zasada jest taka, że im szybciej odeśle się spowrotem dokumenty tym lepiej.

Natomiast czy dobrze Cię zrozumiałem, że ślub może być najpóźniej 1 maja?

Wydaję mi się, że nie, bo jeśli przyjmiemy wariant, że ślub mamy 5 maja, a 10 maja przychodzi list z USA z wymaganiami dotyczącymi dokumentów i dzień później wysyłamy wszystko czego wymagają (przy założeniu, że małżonka nie zmienia nazwiska) to powinno być wszystko ok, prawda? Chyba, że jesteśmy zobligowani do przesłania wszystkich dokumentów nie czekając na list to wtedy sprawa jest jasna i trzeba to załatwić 1 maja wszystko. Natomiast rozumiem, że list przyjdzie i dopiero po nim (a nie po informacji uzyskanej ze strony internetowej, że się zostało wylosowanym) przesyłą się wszystkie dokumenty?

Przepraszam jeśli coś źle zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...