Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Już myślałem, że pogrzebałem swoje szanse, bo obrobiłem swoje zdjęcie nie w _Photoshop_ a tylko w Aperture :P

Wymogi które są na stronie programu można załatwić dowolną aplikacją do obróbki zdjęć, włączając po wcześniej podany applet.

Nie wiem, co ma na celu straszenie ludzi taki bzdurami, ale możesz jeszcze dodać np., że lampa powinna mieć minimum 600ws, żeby był ładny odblask w oczach. To na pewno zabrzmi jeszcze bardziej PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że mój post związany ze zdjęciem wywołał sporą burze.

Pisząc ten post miałem na myśli że może warto jest być restrekcyjnym co do wymagań aby dostać kartę. Bo skoro składamy wniosek o kartę to każdemu chyba zależy aby ją dostać w mniejszym lub większym stopniu, bo nikt chyba tego dla jaj nie robi. Słyszeliśmy wszyscy już o tym że bardzo dużo osób jest odrzucana właśnie z powodu zdjęcia. Wiadomo chyba też że jeśli podczas wypełniania ankiety zdjęcie zostało przyjęte to nie oznacza że musi być dobre.Dobre to ono jest pod jednym tylko względem. Skaner wbudowany do sprawdzania zdjęcia podczas składania aplikacji sprawdza czy zdjęcie ma odpowioednią wagę, rozmiar w px no i oczywiście format JPG. Ale np. głębię 24 bitową już nie sprawdzi a wyraźnie pisze że zdjęcia 8 bitów nie będą przyjmowane, albo jak czaszka jest za duża tego też nie jest w stanie wykryć baaaa też nie wykryję że zamiast swojego zdjęcia nie dałeś teściowej.

A teraz pytanie? Skąd wiesz czy np. podczas analizowania każdego uczestnika nie przepuszczają zdjęcia jeszcze raz w jakimś skanerze aby sprawdzić czy głowa Twoja spełnia wymagania albo czy oczy znajdują się na odpowiedniej wysokości. Bo skaner na stronie tego nie wyłapie. Dlatego napisałem że można sobie takie zdjęcie pięknie ustawić w PS, nie ma tu już na myśli o ostrości bo to wiadoma sprawa.

Jeszcze taka mała dygresja.

Nie piszcie o legalnym PS, bo już kolega wyżej napisał o wersji 30 dni a już nie wspomnę o darmowych programach które są odpowiednikami PS.

W końcu mamy 21 wiek to każdy sobie chyba z tym poradzi.

Albo kolega wyżej podał fajną stronkę.

Najbardziej co mnie śmieszy to jak widzę na portalach społecznościowych jak ktoś wstawił zajebistą fotkę z wakacji a na dole pisze " zmniejszacz.pl "

To tylko o jednym świadczy.

ps " Wojtkow " czekam na odpowiedź z PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój kołpaki. Obaj macie rację. :P

Zwyczajnie, jak ktoś ma i trochę zna PhotoShopa może obrobić facjatę w nim.

Natomiast jak ktoś nie ma lub nie zna PS, to niech nie marnuje czasu na naukę tylko obrobi zdjęcie za pomocą rządowego narzędzia cropper.

Jeżeli nie potrafi skorzystać z croppera to niech zrobi zdjęcie u profesjonalisty, czyli u pierwszego lepszego fotografa, aczkolwiek najlepszym wyjściem - w tym przypadku - będzie odpuszczenie sobie hameryki i w ogóle jakiejkolwiek emigrancji. :P

Ale i tak, albo gadał, albo srał, to zrobicie po swojemu. Szczęścia życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sobie chyba nagrabiłem, bo trafiłem na to forum już po wysłaniu swojego wniosku na loterie wizową. Otóż moje wysłane zdjęcie było dobre, bo sprawdzałem nawet na skanarze na stronie loterii wizowej, z jednym tylko wyjątkiem, na dole w prawym rogu jest małymi literkami napisane zmniejszacz.pl i zauwazyłem to dopiero wczoraj. Może to byc podstawą do odrzucenia mimo iż wniosek na etapie rejestracji został przyjęty, bo mam potwierdzenie i numer zarejestrowania 2013XXXXX itd. Natomiast mogą się przyczepić do tego małego napisu, no trudno, najwyżej za rok jeszcze raz spróbuje jak Polska będzie brac udział w loterii wizowej, obrobie zdjęcie w innym programie. Znalazłem ten programik w necie, ładnie fotke mi zmniejszył tylko nie zauwazyłem ze zostawił po sobie ślad w postaci napisu, oczywiście napis nie jest na twarzy i w zaden sposob nie zamazuje zdjęcia, ale wiadomo jak to Amerykanie i ich wymagania mogą odrzucić wniosek, także wszystkim odradzam ten programik, lepiej na zimne dmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sobie chyba nagrabiłem, bo trafiłem na to forum już po wysłaniu swojego wniosku na loterie wizową. Otóż moje wysłane zdjęcie było dobre, bo sprawdzałem nawet na skanarze na stronie loterii wizowej, z jednym tylko wyjątkiem, na dole w prawym rogu jest małymi literkami napisane zmniejszacz.pl i zauwazyłem to dopiero wczoraj.

W maju się okaże, a nuż uznają to za napis na koszuli/koszulce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak twoj numer zostanie wylosowany i zostaniesz zaproszony na rozmowe z konsulem a on popatrzy na ten napis zmniejszacz.pl (a juz zaplacisz 800 dolcow) i nie spodoba mu sie ze na dokumencie jakim jest zdjecie widnieja napisy i odrzuci twoj wniosek.

Procedury nie sa mi znane ale teoretycznie moze tak byc.

Dlatego wazne jest zwracanie uwagi na detale nawet dla wlasnego spokoju ze sie wszystko zrobilo jak nalezy. Pospiech jest zlym doradca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...