Skocz do zawartości

Co Robić - Pomocy


Piotrek2013

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie Ci napisano?

Przeczytaj instrukcję, w której są dokładnie określone warunki składania aplikacji do loterii.

I jedną z takich zasad jest właśnie średnie wykształcenie. Nic mniej.

Po wylosowaniu zielonej karty i ewentualnej rozmowie z konsulem (bo wylosowanie zielonej karty nie jest równoznaczne z emigracją) masz 180 dni na wyjazd do Stanów. Jeśli nie wyjedziesz, to zielona karta Ci przepada.

Jeśli nie chcesz tak wcześnie, to nie startuj w loterii.

Zresztą teraz i tak nie możesz, więc za rok temat powróci.

Możesz też po otrzymaniu zielonej karty latać na niej co pół roku, co rok do Stanów na chwilę. Ale przy którymś takim wypadzie urzędnik imigracyjny może stwierdzić, że traktujesz zieloną kartę jak wizę turystyczną i Ci ją odebrać.

Bo albo chcesz emigrować, albo nie.

A co do płacenia za edukację w Stanach. Oczywiście, że musiałbyś płacić. Obywatele płacą krocie za studia, więc dlaczego Ty miałbyś mieć je za darmo? Na stypendia mógłbyś liczyć, jeśli byłbyś rewelacyjnie zdolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale czekam na kolejne.

Czekasz na kolejne rady? Tylko jakie? Takie jakie ty chcesz, żeby ci dać, tak?

Więc dam ci kolejną radę, weź się porządnie za naukę, a zacznij może od nauki czytania ze zrozumieniem, możesz poćwiczyć na instrukcji opisującej kto kwalifikuje się do złożenia aplikacji. Jak już się stwierdzisz, że się chodź trochę tego nauczyłeś to podziel się z nami swoimi wnioskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ci napisano, gdzie ci napisano.

Jedna z pośredniczek, która wypełnia papiery za uczestników mi to napisała. Adres do niej wziąłem z jej oficjalnej strony i ma tam wiele świetnych recenzji z podziękowaniami.

Umiem doskonale czytać ze zrozumieniem.

Jedni twierdzą,że się kwalifikuję, a inni, że nie. Mętlik w głowie.

Chyba jednak na ten rok sobie odpuszczę i zaczekam do przyszłego albo i do następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałam - przeczytaj instrukcję. Tam jest wyraźnie napisane, jakie warunki trzeba spełnić, żeby wypełnić aplikację.

Więc jeśli ktoś twierdzi, że się kwalifikujesz (bądź nie), to sięgnij do źródła - do instrukcji, w której są wytyczne.

Przeczytanie instrukcji i wypełnienie aplikacji nie wymaga zgłaszania się do żadnych pośredników i opierania się na tym, co mówią obcy ludzie. Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z pośredniczek, która wypełnia papiery za uczestników mi to napisała. Adres do niej wziąłem z jej oficjalnej strony i ma tam wiele świetnych recenzji z podziękowaniami.

Taka pośredniczka może Ci napisać wszystko, co tylko chcesz usłyszeć/przeczytać, może nawet obiecać Ci, że jeśli wypełnisz wniosek u niej na pewno zostaniesz wylosowany, ponieważ ma świetne recenzje od klientów. Pośredniczka chce mieć klienta, bo jak Ci zapewne wiadomo klient=zysk, więc nie łudź się. Ona zarobi, a Twoje zgłoszenie zostanie odrzucone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...