Skocz do zawartości

Co Robić - Pomocy


Piotrek2013

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Piotrek i mam 18 lat. Pisałem już na tym forum. Usa to moje marzenie, pasja, chcę tam wyjechać i zostać na stałe. Chciałbym wystartować w loterii wizowej o Green Card, ale:

1. Wygrywając Zieloną Kartę w 2013 r. miałbym 20 - 21 lat i był w trakcie studiów. Raczej nie chciałbym ich przerywać, wiem, że jest coś takiego jak Biały paszport, ale i on by raczej nie pomógł tu do końca. Studia trwają przecież zazwyczaj 5 lat.

2. Myślę, że swoją działalność zawodową chciałbym rozpocząć tu w Polsce, może chociaż spróbować, a potem przenieść się do Usa.

Proszę napiszcie co uważacie : czy powinienem startować w tym roku i nie czekać?

co będzie najlepszym rozwiązaniem ? a może zaczekać na kolejne edycje losowania i wyjechać jak już powiedzmy tu " będzie wszystko załatwione" tzn.studia itp.

Czy 21 letni chłopak może dobrze ułożyć sobie życie w Usa i mieć dobrą pracę?

Pozdrawiam i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek z calym szacunkiem ale skad my mamy wiedziec co ty masz zrobic? rob to co ci pasuje, jesli nie bedziesz mogl wyjechac, to nie bierz udzialu w loteri. a czy w ogole sie kwalifikujesz? masz ukonczona szkole srednia? oj przeciez nikt ci tu na forum nie da planu zycia od A do Z.

jesli sam nie potrafisz podjac decyzji, czy brac udzial w loterii czy nie, to moze lepiej nie bierz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studia ale jakie?co bedziesz umial aby dostac ta lepsza prace,jak z jezykiem?i to np technicznym

kolejna sprawa to jak wiesz to jest loteria a wiec nie wiadomo czy jak wyslesz za 1 -2 lata to zostaniesz wylosowany oraz Twoj numer bedzie na tyle blisko abys byl zaproszony na rozmowe

poczytaj dobrze w temacie dv 2013 itd

a co to znaczy dobrze ulozyc sobie zycie>?bo dla kogos to bedzie dom,dla kogos innego dobra praca a dla kogos innego znow cos innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na studia artystyczne albo na filologię angielską.

Język znam na poziomie średnim. Potrafię się w miarę sprawnie dogadać i nie mam problemu z rozumieniem tekstu czytanego.

Ułożyć sobie życie - mieć dobra pracę, robić coś co lubię, mieć dom, realizować się, dążyć do swoich celów.

Wiem, że to loteria, ale zawsze można wystartować więcej niż raz.

Zgadzam się z tym, że nie wiadomo czy mnie wylosują, ale próbować zawsze warto - jeżeli zostałbym wylosowany w 2013 r. (20 - 21 lat) - to i być może odpowiedni czas żeby wyjechać do Usa na stałe, ale problem w tym, że wolałbym to raczej zrobić rok , dwa, trzy później.

Sam nie wiem do końca co jest lepsze. Wiem, że na-pewno chcę żyć w Usa.

Wykształcenie średnie uzyskam w kwietniu 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu 2012 ! Nie 2013! Kończę dokładnie 27 kwietnia.

Artystyczne - aktorstwo.

Z jednej strony jeżeli chciałbym w tą stronę iść w Usa to może lepiej wyjechać mając te 20 - 21 lat. Choć 2 czy 3 lata później to też nie wielka różnica. Mimo wszystko miałbym wiele do zrobienia.

Jeżeli wystartowałbym teraz tzn. 2013 to może mógłbym iść na studia w Usa (jeśli bym wygrał) - czy wtedy nie musiałbym płacić za edukację, albo chociaż jest duża szansa, że otrzymam stypendia na opłacenie nauki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij najpierw zobacz jak ta pasja i marzenie wygląda... No i (piszę to poraz kolejny) serio chcesz podejmować życiowe decyzję na podstawie tego co Ci obcy ludzie na forum napiszą ?

W tej chwili 21 letni chłopak jak tu przyjedzie będzie miał masę szczęścia jak znajdzie pracy w Wendy's albo makdonaldzie... Bez sensownego wykształcenia które akurat w danej chwili będzie miało wzięcie na rynku pracy to bym raczej zapomniał (dla ułatwienia dodam że filologia angielska albo studia artystyczne mają ujemną szansę takie wykształcenie Ci dać)...

Aha - i żeby Ci było łatwiej podjąć decyzję to weź pod uwagę że za rok może Polska być nie dopuszczona do loterii albo loterię mogą zlikwidować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu 2012 ! Nie 2013! Kończę dokładnie 27 kwietnia.

Rok w tym przypadku nie robi żadnej różnicy. Żeby złożyć zgłoszenie w DV 2013, musisz mieć co najmniej średnie wykształcenie na dzień składania wniosku. Czyli na teraz. Co jest wyraźnie zaznaczone w instrukcji do loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano mi, że skoro wyniki loterii będą w maju 2012, a ja świadectwo ukończenia szkoły odbiorę w kwietniu to mogę wystartować.

Dzięki za rady, ale czekam na kolejne.

Ja jestem pewny, że chcę do Usa, ale nie jestem pewny czy tak wcześnie w sensie, że w wieku 21 lat.

Jak stoi sprawa z tymi studiami po wylosowaniu GC?

Myślę,że za rok loteria się odbędzie i jej nie zlikwidują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...