Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa


maxim030

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tez slyszalem te legendy.

legendy? zarobic 8tys w 4 miesiace to na luzie. $500 tygodniowo czyli $12.5 za godzine przy 40h tygodniowo. a jak ktos sie uprze i bedzie pracowal po 60 godzin tygodniowo lub bez dni wolnych i zlapie prace oparta na napiwkach to zarobi o wiele wiecej. oczywiscie mowie na luzie przy posiadaniu papierow. chyba nie chcesz mi powiedziec ze $12.5 za godzine to jakos super duzo :P

p.s. oczywiscie w tym przypadku to sie mija z celem bo kolega na zarobek nie przyjezdza, ale mowie tylko ze te zarobki sa bardziej niz realne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nalezy sie spytac tych do byli na work i travel teraz ile maja na plusie,jak bylo z praca tam gdzie byli

bo w 1 miejscu bedzie i taka kwota a w innych o wiele mniej...

pacio mozna miec i GC i miec wiecej niz ten co sie urodzil w USA i ma obywatelstwo :)

wszystko zalezy od wielu czynnikow jak kto w zyciu

jaka osoba,jak umie szukac,jak pracuje ....i tak mozna by wymieniac bez konca ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale bedac juz w Unii legalnie mozesz podjac taka prace ale nie musisz u danej osoby pracowac lub tez sie zgadzac na takie traktowanie ..

wybor jakis masz

w USA pracujac nielegalnie nie masz za duzego wyboru ,,a jak znajomy powie to mnie nie obchodzi i rob sobie co chcesz jak cos nie bedzie grac w pracy- z wyplata to wtedy bedzie ciekawie-tzn nie zaciekawie..

no ale tak moze byc lecz nie musi

bo mozesz dobrze trafic i znajomy bedzie przez duze Z i tego Ci oczywiscie zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legendy? zarobic 8tys w 4 miesiace to na luzie. $500 tygodniowo czyli $12.5 za godzine przy 40h tygodniowo. a jak ktos sie uprze i bedzie pracowal po 60 godzin tygodniowo lub bez dni wolnych i zlapie prace oparta na napiwkach to zarobi o wiele wiecej. oczywiscie mowie na luzie przy posiadaniu papierow. chyba nie chcesz mi powiedziec ze $12.5 za godzine to jakos super duzo :P

p.s. oczywiscie w tym przypadku to sie mija z celem bo kolega na zarobek nie przyjezdza, ale mowie tylko ze te zarobki sa bardziej niz realne ;)

moja zona pracuje jako reference librarian w bibliotece publicznej (maja tam nawet "union", na ktora tez placi skladki)

uznano jest polskie "masters of library science" i pracuje w tej bibliotece juz 11 lat

od czterech lat nie bylo podwyzek uposazen ( budzetowka...hehehe)

obecnie zarabia $12.70 na godzine co w Ohio jest wysoka stawka

ja - kiedy "usrednie" swoje zarobki i przelicze na "godzinowke" - mam okolo $12/godz. czyli tez wysoka stawka jak na Ohio

pewnie w NYC albo w San Fran bylyby to stawki glodowe no ale tam i zycie jest ze trzy razy drozsze :)

p.s. aha, i obydwoje mamy to "obywatelstwo" juz od wielu lat - jedyny z tego pozytek to ciaganie nas po sadach za $30 na dzien ( albo i kilka jak sprawa dluzsza) jako "jurors"...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...