Skocz do zawartości

Wypożyczenie Samochodu Czy Inny Transport


Jacob87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najważniejsze czy ktoś zna jakąś wartą polecenia wypożyczalnie aut?

Hertz... Ostatnio bookując Intermediate dostałem brand-new Chargera, niestety nie R/T ale i tak dawał radę... Tyle że jestem Five Star Gold u nich...

A co do kosztu paliwa jeszcze to lepiej jest brać diesla czy benzynę?

Diesla.... A to dobre.... Może jeszcze spytaj się o zagazowanego ?

Diesli w wypożyczalniach nie ma (bo przy pierwszym tankowaniu ktoś by do niego etylinę nalał), poza tym ropa jest tu znacząco droższa od benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lat to już napisałem wyżej 24 :) czy jadąc samochodem dało by rade omijać płatne odcinki dróg tak by dojechać to tych miast co wypisałem. Np jechać przez te małe miasteczka jak w Supernatural (jak ktoś ogląda). Co do auta to jak pisałem 3 tygodnie wynajęcia by było bo przez pierwsze dni zwiedzanie NYC a do Bostonu podjechałbym pociągiem. Więc co do kwoty podanej przez dareknow0 postaram się jeszcze zbliżyć ale nie wiem czy dam rade. Może 5000$ się uda. Najważniejsze czy ktoś zna jakąś wartą polecenia wypożyczalnie aut? A co do kosztu paliwa jeszcze to lepiej jest brać diesla czy benzynę?

Z NY do Miami jest około 1200 mil ,po drodze jest kilka mostów i dróg ekspresowych za które trzeba zapłacić.Pewnie jest jakaś okrężna droga aby uniknąć płacenia ale ja sobie nie wyobrażam aby taki odcinek jechać inną jak drogą expresową . Chcesz podróżować jak w Polsce :) przez wsie i miasteczka. Te koszty opłat za drogi expresowe nie są aż tak wysokie więc to nie ma sensu. W USA podróżuje się inaczej ,w NY wpadasz na jedną drogę nr 95 i jedziesz 2000 km aż do Miami .Po drodze masz tylko lasy i stacje benzynowe :) .Więc szukanie innych tras niż pokaże GPS też odradzam bo zamiast dojechać w 20 godzin będziesz jechał 3 dni.

Wypożyczalni musisz poszukać w internecie i najlepiej zrobić rezerwację przez internet ( podobno wtedy jest taniej). W USA samochody osobowe to w zasadzie tylko benzyna lub hybrydowe. Ropa jest dużo droższa . W NY litr benzyny teraz kosztuje równo $1 czyli $3,70 za galon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z NYC do Bosotonu jedz Megabusem.Super wygodne , z internetem bezprzewodowym i gniazdkiem do laptopa . Pełny luksus :P nie wiem keidydokładnie jedziesz ale na ta chwile ceny w połowie listopada sa od 3 do 13 dolarów.CZas podrózy 4 godziny, Z im wiekszym wyprzedzeniem kupisz, tym taniej zapłacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sumując czy gdybym miał tłuc się np pociągami i autobusami przez 3 tygodnie z miasta do miasta wyszło by cenowo podobnie może troszkę więcej jak za wypożyczenie auta. Jeśli tak to będę musiał jednak rozważyć auto bo jednak mniejszy problem jest z nim niż taką komunikacją. Jeszcze może ktoś zna sprawdzone wypożyczalnie prócz Hertz (dzięki za to)?

@ pacio177 wyjeżdżam 19 lub 20 listopada ale w NYC będę chciał spędzić max 6 dni na zwiedzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakaś najtańsza wypożyczalnia (znacie, polecacie) nie musi być Boston może być coś pomiędzy NYC a Boston - dodam, że mam 24 lata więc to też troszkę drożej może wyjść, myślałem tak do 1000$ + paliwo i spanie w tańszych motelach by nie pchać się do centrum każdego miasta i tam płacić ponad 100$ za noc.

z tymi "tanszymi motelami' to trzeba uwazac

obecnie w usa panuje epidemia pluskiew ( wpisz sobie na google np. "bedbug infestation")

zgadzam sie rowniez z moimi przedmowcami, ze $4K na miesiac to jak przyslowiowy "kubek wody w klozecie"...hehehe

powiedzialbym ze aby zwiedzac "wschodnie wybrzeze" (nie wiem dlaczego tu umiesciles tez wszalnie pod nazwa nowy orlean)

na poziomie, na jakim na polaka przystalo to wzialbym ze soba dyche plus z piatke na karcie

jak ci zostanie to w drodze powrotnej mozesz zawsze wydac na panienki w amsterdamie...

zycze milych wrazen - gwarantuje w kazdym razie ze beda "silne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sumując czy gdybym miał tłuc się np pociągami i autobusami przez 3 tygodnie z miasta do miasta wyszło by cenowo podobnie może troszkę więcej jak za wypożyczenie auta. Jeśli tak to będę musiał jednak rozważyć auto bo jednak mniejszy problem jest z nim niż taką komunikacją. Jeszcze może ktoś zna sprawdzone wypożyczalnie prócz Hertz (dzięki za to)?

@ pacio177 wyjeżdżam 19 lub 20 listopada ale w NYC będę chciał spędzić max 6 dni na zwiedzanie.

Napisz czy jedziesz sam na tą wyprawę ? Nie zabieraj wszystkich $ w gotówce .Dobrze byłoby gdybyś miał ze dwie karty kredytowe ( jak jedna się zawiesi ).Bez karty kredytowej nie wynajmiesz hotelu ,nie załatwisz niczego.Zgadzam się ,że ten Nowy Orlean to chyba ????? Choć nigdy tam nie byłem :) Lepiej zatrzymaj się w Orlando .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lat to już napisałem wyżej 24 :) czy jadąc samochodem dało by rade omijać płatne odcinki dróg tak by dojechać to tych miast co wypisałem. Np jechać przez te małe miasteczka jak w Supernatural (jak ktoś ogląda). Co do auta to jak pisałem 3 tygodnie wynajęcia by było bo przez pierwsze dni zwiedzanie NYC a do Bostonu podjechałbym pociągiem. Więc co do kwoty podanej przez dareknow0 postaram się jeszcze zbliżyć ale nie wiem czy dam rade. Może 5000$ się uda. Najważniejsze czy ktoś zna jakąś wartą polecenia wypożyczalnie aut? A co do kosztu paliwa jeszcze to lepiej jest brać diesla czy benzynę?

jesli chodzi o "koszty paliwa" to najlepiej wziac chevy volt

jesli chodzi o oszczedzanie na "toll" to jest takie hamerykanskie powiedzenie ( niech ci ktos przetlumaczy):

"penny wise - dollar stupid"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makdonald, dareknow0 ten Nowy Orlean to nie przypadek po prostu zawsze chciałem go zwiedzić choć może nie musi być koniecznie ale zahaczyć o Louisiane było by fajnie no w ostateczności do Alabamy :)

Co do kasy to mówię, ciężko będzie 5,500$ powinno być ale mam jeszcze czas na zbiory najwyżej od rodziny :P

Co do kart kredytowych to właśnie też się na tym już zastawiałem na razie mam tylko mbankową kartę debetową ale chyba będę musiał się przejść do któregoś z banków i sobie wyrobić. Plus wyrobie sobie tą kartę studencką ISIC - o ile coś to da ze zniżek typu muzeum itp.

Poszukam jeszcze i porozglądam się za internetowymi wypożyczalniami i poszukam od doświadczonych bywalców w Stanach jakichś podpowiedzi.

dareknow0 tak jadę sam na tę wyprawę życia :) albo dam rade albo "zaginę w akcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś odważny :) Kartę kredytową musisz mieć,podobnie z GPS ( z debetową może być problem).W Washington DC muzea są bezpłatne i jest bardzo dużo ( jeśli lubisz zwiedzać muzea).

Problem w tym ,że Ci co mieszkają w Stanach zazwyczaj żadziej wynajmują samochody i dlatego nie zawsze są zorientowani :)

Jedynie co mogę doradzić to poszukaj auta japońskiego które mniej pali i jest mniej awaryjne niż auto amerykańskie.

Jak będziesz jechał w kierunku Florydy to zawsze przy wjeździe do kolejnego ( nowego) stanu masz przystanki na których znajduje się Centrum Informacji Turystycznej danego stanu.Doradzam zawsze się tam zatrzymać. Tam znajdują się również broszury z kuponami do tanich noclegów (moteli i hoteli). Niestety nie podają informacji w którym motelu znajdziesz pluskwy a w którym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...