Skocz do zawartości

Wypożyczenie Samochodu Czy Inny Transport


Jacob87

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawda. Dodatkowo te platne odcinki kosztuja jakies smieszne pieniadze.

Smieszne to moze one byly sto lat temu.

Teraz smieja sie inni a my placimy i to krocie.

GWB w ny-nj kosztuje tylko 12 dolarow nie wiem czy to smieszne. Moze jesli jedzie sie raz do roku ale jesli codzien do pracy, biznesu to juz nie takie smieszne. to samo jest z drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Smieszne to moze one byly sto lat temu.

Teraz smieja sie inni a my placimy i to krocie.

GWB w ny-nj kosztuje tylko 12 dolarow nie wiem czy to smieszne. Moze jesli jedzie sie raz do roku ale jesli codzien do pracy, biznesu to juz nie takie smieszne. to samo jest z drogami.

Przejazd platna autostrada I 90 od zachodniej granicy stanu Massachusetts do wschodniego Bostonu kosztuje cale $5.10. Odcinek ma okolo 135 mil czyli ponad 200 km.

To duzo?

Nowy Jork i jego oplaty to osobny rozdzial - dodatkowo podales oplate gotowka, Jezeli jak piszesz ktos jedzi codziennie do pracy to oczywiscie ma E-Zpass, ktory kosztuje $9.50 w szczycie i $7.50 poza. Carpool plan - $3.50 bez wzgledu na pore dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florida Turnpike kosztowała mnie jakieś 18 USD, jasne, że są to w sumie śmieszne kwoty, ale dla gościa, który oszczędza każdego dolara robi to różnicę.

Tegoroczna wyprawa po east coast (w skrócie NYC - Boston - Niagara - Philly - DC - Atlanta - Miami i z powrotem do NYC) zjadła mi sporo ponad 100 USD na autostradach i innych drogach płatnych (tunele etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć prawo jazdy Polskie i międzynarodowe prawo jazdy które w Polsce wyrobisz bez problemu. Obowiązkowo karta kredytowa . Opłacenie auta i noclegów przez miesiąc i taka trasa ?.Moim zdaniem te $4000 to bardzo skromna kwota ,może wystarczyć ale to przy bardzo skromnym życiu. Jeżeli zdecydowałeś się na taki wyjazd to musisz wiedzieć ,że to wszystko kosztuje. Ja z taką kwotą nie zdecydowałbym się na taką trasę.

Ja wypożyczałam auto mając polskie prawo jazdy i kartę kredytową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypożyczałam auto mając polskie prawo jazdy i kartę kredytową

Tak wypożyczyć można ale do kontroli przez Policję prawnie podkreślam prawnie wymagane jest dodatkowo międzynarodowe prawo jazdy.To samo dotyczy obywateli amerykańskich którzy wypożyczają samochód w Polsce. I mało istotne są wpisy internautów którzy zostali zatrzymani przez Policję i im się udało bo nie mieli prawa jazdy międzynarodowego gdyż Policjant przymknął oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 10 lat latałem i wypożyczałem samochód na polskie. Zatrzymano mnie dwa razy, dwa razy gość twierdził że nie wolno mi jeździć na tym prawie jazdy ale obydwa razy nie było z tego żadnych konsekwencji...

a jakie mialyby byc ?

zawiesilby ci waznosc tego prawka na 6 miesiecy?

a moze kilka punktow by odstukal ?...hehehe

najlepiej w ogole po angielsku nie mowic i pokazac

jakikolwiek dokument w innym jezyku

ale ze zdjeciem...

uwaga! jesli jednak trafisz na czarnego to moze byc roznie

oni przezyli niewolnictwo tak jak my zabory

i sa rownie jak my cwani i podejrzliwi...

Tak wypożyczyć można ale do kontroli przez Policję prawnie podkreślam prawnie wymagane jest dodatkowo międzynarodowe prawo jazdy.To samo dotyczy obywateli amerykańskich którzy wypożyczają samochód w Polsce. I mało istotne są wpisy internautów którzy zostali zatrzymani przez Policję i im się udało bo nie mieli prawa jazdy międzynarodowego gdyż Policjant przymknął oko.

ciekawe jak wielu obywateli amerykanskich wypozycza samochod w polsce

i ciekawe jak wielu polskich policjantow z "drogowki" potrafi sie plynnie porozumiec po angielsku...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wypożyczyć można ale do kontroli przez Policję prawnie podkreślam prawnie wymagane jest dodatkowo międzynarodowe prawo jazdy.To samo dotyczy obywateli amerykańskich którzy wypożyczają samochód w Polsce. I mało istotne są wpisy internautów którzy zostali zatrzymani przez Policję i im się udało bo nie mieli prawa jazdy międzynarodowego gdyż Policjant przymknął oko.

Ok, mistrzu od mało istotnych - to co powiesz na to - poszedłem zdać na Ohio State DL - zdałem teoretyczny po którym normalnie tutaj dostaje się learner's permit. Mi state trooper w exam station powiedział że nie potrzebuje go, bo mam polskie i mogę na nim jeździć... I co Ty na to ?

I może jeszcze na to :

Motorists who are residents of other nations and who are bona fide tourists

visiting the United States may drive up to one year with their own national license

plates (registration tags) on their vehicle and with their own driver license. (United

States motorists may drive in foreign countries under the same conditions.)

Every visiting motorist from a ratifying country should also carry an

International Driving Permit, but this is not obligatory. This permit, printed in

the official languages of the United Nations, is helpful when local police speak

only one language and may be essential in case of emergency. Even with an

International Driving Permit, visiting motorists must have a valid license issued

in their country of residence.

Mam nadzieję że czaisz co to znaczy "not obligatory". Dla ułatwienia dodam że są to cytaty z Digest of Ohio Motor Vehicle Laws...

Niestety wygląda na to że Twoje wpisy sa mało istotne i z reguły prowadzą do dezinformacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...