Skocz do zawartości

Jak Dlugo Czeka Sie Na Gc Po Slubie Z Obywatelem?


skalima

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz dostac GC i po 3 miesiacach a mozesz i po pol roku,roku czasu kazda odpowiedz jest prawdziwa i realna

a zalezy kto Ci papiery wypelnia-czy dobrze to zrobi i zna sie na tym na tyle abys nie musiala poprawiac papierow-czegos odsylac itd

TY masz meza-piszesz to w innym watku wiec to ma byc slub naprawde czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 miesiące nie ma żadnych szans. Realnie to 7-12 miesięcy jeżeli nie będzie żadnych problemów z dokumentacją lub historii typu że coś wyjdzie na police report - to wszystko oczywiście zakładając że obywatel wystąpi z petycją I-130 dla Ciebie a Ty czekasz w Polsce.

Jeżeli będziesz robiła adjustment of status - średnio od 2 do 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, napisze jak dokladnie moja sprawa wyglada.

Czekam obecnie na papiery rozwodowe z mezem Polakiem (do konca roku maja przyjsc), przebywamy na terenie USA jednakze slub bralismy w Polsce. Biore rozwod, poniewaz chce powtornie wyjsc tutaj za maz (slub cywilny). Chcialabym jak naszybciej, na poczatku roku... Slub wiec wzielibysmy na terenie USA, formularzy nie wypelnialabym sama, zrobi to za mnie agencja, ktora sie tym zajmuje i prowadzi takie "sprawy". Wiem ze czas oczekiwania na interview jest rozny, i ze doslownie zalezy to od wszystkiego. Mam jednak kilku znajomych ktorzy (jak na NYC) szybko dostali SSN i pozwolenie na prace i po kilku miesiacach od dostania tych papierow szli juz na interview a po tym juz od razu GC. Jednakze spedza mi to sen z powiek, mysle o tym ciagle, rodzina w Polsce naciska, chce mnie widziec, a ja staram sie robic wszystko, zeby status uregulowac jak najszybciej i moc swobodnie latac (dodam ze moja promesa wygasla a 6mies pozwolenie na pobyt wygaslo we wrzesniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dopuki nie dostaniesz GC to nie lecisz do Polski i tyle

jesli cos nie bedzie tak z papierami to poczekasz o wiele dluzej ,,bo tak naprawde to nie wiadomo co moze wyjsc

bo pisanie ze moi znajomy dostali cos szybko to ok ale u Ciebie jak bedzie to zobaczysz,kazdy przypadek jest inny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, oczywiscie wiem ze do Polski wylece wtedy, gdy dostane GC innej mozliwosci nie ma. I wiem ze kazda sprawa jest inna, chcialam tylko wiedziec, jaki obecnie jest czas oczekiwania na to w NYC, zeby moc znac chociaz prawdopodobna date odwiedzin rodziny... Mysle ze jesli wypelni papiery za mnie agencja to bedzie o tyle latwiej, i moze pewniej, ze nie popelnia jednak bledow (oczywiscie, to tylko ludzie, i oni tez moga sie mylic), ale w koncu na tym zarabiaja, maja doswiadczenie i wiedza jak to robic. Dzieki za dotychczasowe porady, musze byc baaardzo cierpliwa, ze mna to nie problem, moja rodzina w Polsce musi uzbroic sie w "wieksza: cierpliwosc... Po prostu chca badzo zobaczyc mojego synka, ktorego urodzilam tutaj prawie 5 mies temu :) Ciesze sie ze znalazlam to forum, jesli bede miala jakies watpliwosci i odp nie znajde w innych watkach, to napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, napisze jak dokladnie moja sprawa wyglada.

Czekam obecnie na papiery rozwodowe z mezem Polakiem (do konca roku maja przyjsc), przebywamy na terenie USA jednakze slub bralismy w Polsce. Biore rozwod, poniewaz chce powtornie wyjsc tutaj za maz (slub cywilny). Chcialabym jak naszybciej, na poczatku roku... Slub wiec wzielibysmy na terenie USA, formularzy nie wypelnialabym sama, zrobi to za mnie agencja, ktora sie tym zajmuje i prowadzi takie "sprawy". Wiem ze czas oczekiwania na interview jest rozny, i ze doslownie zalezy to od wszystkiego. Mam jednak kilku znajomych ktorzy (jak na NYC) szybko dostali SSN i pozwolenie na prace i po kilku miesiacach od dostania tych papierow szli juz na interview a po tym juz od razu GC. Jednakze spedza mi to sen z powiek, mysle o tym ciagle, rodzina w Polsce naciska, chce mnie widziec, a ja staram sie robic wszystko, zeby status uregulowac jak najszybciej i moc swobodnie latac (dodam ze moja promesa wygasla a 6mies pozwolenie na pobyt wygaslo we wrzesniu).

Generalnie to interview będzie gdzieś pomiędzy 2 a 6 miesięcy - do czasu otrzymania GC bym nie latał bo nawet jak dostaniesz Advance Parole, mogą Cie nie wpuścić na granicy z powodu overstayu.

Agencja to zwykle wyrzucanie pieniędzy w błoto, niemniej jednak weź pod uwagę że ślub zaraz po rozwodzie to na 100% będzie red flag dla USCIS i będą się Twojej sprawie przyglądać dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem papiery 31 marca (właściwie żona złożyla na mnie, żeby była jasność :) i 1 czerwca mialem juz interview a 11 czerwca w skrzynce na listy czekala juz na mnie GC. No ale to bylo w Cleveland... no i papiery mialem wypelnione perfect, bez poprawek ani dosyłania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...